Po osmi letech zpět: The Kooks přivezou do Prahy dávku nostalgie i nové album

text: Kristýna Kvapilová

Počasí venku není žádná sláva, a tak možná stejně jako my vymýšlíte jakékoli plány, abyste se vyhnuli sezónní depresi? Hudební scéna naštěstí nabízí mnoho akcí, na které se můžeme těšit, tak proč si neudělat plán rovnou na únor, konkrétně na 25., kdy do pražského Fora Karlín zavítají The Kooks. Ti svým až nakažlivě veselým indie rockem můžou být přesně tím potřebným nakopávačem dobré nálady.

Kapela pocházející z anglického Brightonu má na svém kontě už pár povedených desek a nyní vyjíždí na tour s jejich novinkou Never/Know. V Česku jsme je mohli už nejednou vidět. Mají za sebou vystoupení jak na festivalové úrovni, jako jsou Metronome a Rock for People, tak i sólo koncert v Praze. To už je ale před dlouhými osmi lety, a proto je čas na jejich návrat.

Kapela se proslavila především svým debutovým albem Inside In/Inside Out, ze kterých jsou například skladby „Ooh La" nebo také „Naive". Dále jedním z největších hitů je píseň „Bad Habit" z alba Listen, a jak již říká název alba, stojí za poslech. Takže pokud prahnete po vytáhnutí ze špatné nálady nebo po prvotřídní dávce nostalgie, tento koncert by určitě měl být ve Vašem kalendáři.

Související obsah:

» The Kooks mění termín pražského vystoupení   (Karel Souček, 23. 05. 2017)
» Britskou formaci The Kooks uvede česká čtveřice Lake Malawi   (Jana Kleinbauerová, 14. 04. 2017)
» Elektrizující show kapely The Kooks ovládne Prahu   (Karel Souček, 24. 02. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Hudba, která plyne: večer s Rufusem Millerem
26.01.

Hudba, která plyne: večer s Rufusem Millerem

Syrová a energická atmosféra se v Paláci Akropolis začala formovat už s příchodem publika, které postupně...


V Německu známí Blitz Union se deskou Evolution etablují i u nás
26.01.

V Německu známí Blitz Union se deskou Evolution etablují i u nás

Evolution je název druhého studiového alba české formace Blitz Union. Vyšlo 16. ledna pod německým...


O2 universum v plamenech: Lorna Shore rozpoutala v Praze apokalypsu, na kterou se nezapomíná
26.01.

O2 universum v plamenech: Lorna Shore rozpoutala v Praze apokalypsu, na kterou se nezapomíná

Do Prahy se 25. ledna vrátila špička moderního deathcoru.  Lorna Shore ovládla O2 universum s precizní produkcí,...


Oslo v srdci Prahy, Anna of the North vystoupí ve Futuru
25.01.

Oslo v srdci Prahy, Anna of the North vystoupí ve Futuru

Anna of the North definuje moderní skandinávský pop, který je stejně křehký jako odhodlaný. Její pražská premiéra...


Vítkovo kvarteto vyrazilo s vyprodaným albem na turné
24.01.

Vítkovo kvarteto vyrazilo s vyprodaným albem na turné

Vítkovo kvarteto vydalo letos na Nový rok po třiceti letech nové a zároveň své druhé album s názvem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta