Ostrovy letos nabídnou i oslavu dvaceti let Česka v Evropské unii

Festivalová sezóna začne letos v Praze hned začátkem května. Středa 1. května bude na pražských ostrovech v centru Prahy patřit oslavě Evropy. Česká republika si v rámci akce "Zažijte Evropu” připomene dvacet let od vstupu do Evropské unie. Z původního Dne Evropy, tak v letošním roce bude Týden Evropy. Jeho součástí bude i 21. ročník tradičního festivalu United Islands of Prague, na pražských ostrovech letos organizátoři nabídnou nejen to nejlepší od českých začínající umělců, ale také to nejzajímavější objevy z evropské hudební scény.

"Před dvaceti lety vstoupila Česká republika do Evropské unie. Od té doby se významně zvedla kvalita života většiny lidí v České republice. Ze členství v Evropské unii máme výhody všichni, nejen proto, že žijeme v bezpečí a protože máme přístup na největší trh na světě. 20 let je příležitostí zamyslet se, jakou Evropskou unii bychom rádi měli za dalších dvacet let, a také co pro to, aby taková byla, může každý z nás udělat,” říká Monika Ladmanová, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR.

United Islands of Prague se letos v Praze uskuteční už po jednadvacáté. Letos se během čtyř dnů se na pódiích představí víc než stovka umělců z celé Evropy. Návštěvníci se mohou těšit na pestrou paletu nových hudebních interpretů jak domácí, tak zahraniční scény. Jedním z headlinerů bude irská partička 49th & Main, jejíž součástí je indie-popové duo původem z irského města Kilkenny, které tvoří producent Ben O'Sullivan a zpěvák/multiinstrumentalista Paddy King.

Francouzskou scénu bude zastupovat kapela Télépagaille, která si za poslední roky rychle udělala jméno na pařížské alternativní scéně. Českou scénu bude reprezentovat pražský česky zpívající boyband   Good Times Only nebo třeba plzeňská kapela Severals, která si za poslední roky získala uznání na české i zahraniční scéně.

Prostor dostanou na festivaly i nejmenší kapely, čtvrteční večer bude patřit klubové noci v deseti klubech po celé Praze a to od Ďáblic přes centrum až na Jižní Město.

Během všech festivalových dní nebude chybět ani oblíbený nehudební program Ostrovy inspirace. Dramaturgie celého nehudebního programu se letos ujal tým spolku Díky, že můžem, který stojí například za tradiční akcí konanou každý rok 17. listopadu na Národní třídě. Návštěvníci si mohou vybrat z pestré nabídky programu, který přinese kombinaci debat ve spolupráci s úspěšnými podcasty a známými moderátory, instalací, výstav, scénických čtení a prostoru pro společný dialog o evropských tématech. Mezi tématy bude například svoboda cestování, výhody a úskalí členství v EU či udržitelnost. Svůj prostor dostanou také zajímavé organizace, lidskoprávní iniciativy, spolky z Prahy 1, dílny, muzea či kulturní instituce. Kromě hudebního a nehudebního programu bude součástí festivalu také bohatá gastronomická nabídka, food trucky a bary s pestrou nabídkou nealko i alko nápojů.

United Islands je mezinárodní hudební multižánrový festival, který se koná v Praze už od roku 2004. Festival se každý rok koná bez vstupného a představuje nové hudební objevy. Program festivalu se bude odehrávat v historickém centru na pražských ostrovech. Vstup je v rámci koncertů i nehudebního programu Ostrovy inspirace pro všechny zdarma.

 

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru