O oskara usilují Norah Jones a Adele

Letošní 85. ročník udělování prestižních cen americké akademie filmových věd a umění nabízí také zajímavou hudební podívanou. Na pódiu se objeví dvě velmi ceněnné zpěvačky. Američanka Norah Jones, která je nominovaná za skladbu Everybody Needs a Best Friend, která se objevila ve vilmu Méďa (Ted) a také Angličanka Adele, která je nominovaná samozřejmě za skladbu Skyfall, která byla hlavní písní ve stejnojmenném posledním dílu agenta 007 Jamese Bonda.

Norah Jones si také ve filmu zahrála, když hrala samu sebe. Jejím posledním hudebním zářezem je album Little Broken Hearts z loňského roku. Nejúspěšnějším albem jedenactinásobné držitelky Grammy je hned první řadovka Come Away with Me z roku 2003

To Adele největší slávu sklidila, a také stále sklízí, po druhém a zatím posledním albu 21, ze kterého vzešly hity Rolling into Deep nebo Someone Like You a získala za něj 6 cen Grammy. Její vystoupení na 'oscarech' bude velmi jedinečné, jelikož si nyní užívá své mateřské povinnosti a koncerty momentálně neabsolvuje.

Související obsah:

» James Bond od A do Z   (David Malý, 28. 11. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Fanoušci americké skupiny Big Time Rush se konečně dočkali
02.11.

Fanoušci americké skupiny Big Time Rush se konečně dočkali

Big Time Rush je americká popová kapela, která vznikla v roce 2009. Tvoří ji čtyři členové – Kendall Schmidt,...


Jamaron vyhlížejí s novou deskou Forum Karlín
02.11.

Jamaron vyhlížejí s novou deskou Forum Karlín

Něco zůstane je název nového, v pořadí již čtvrtého studiového alba rockové kapely Jamaron....


Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky
01.11.

Isabel LaRosa přiveze do Prahy temně snové tracky

Americká zpěvačka Isabel LaRosa patří k nejzajímavějším jménům současného popu. Její temně...


Švédský chlad a pražská noc: Katatonia chystá koncert plný melancholie
01.11.

Švédský chlad a pražská noc: Katatonia chystá koncert plný melancholie

Podzimní koncertní sezóna přidává další temnější zastávku. Do pražského Paláce Akropolis se v pátek 21. listopadu...


Hudebnice Veru Linhartová představuje své první sólové album ÆON
01.11.

Hudebnice Veru Linhartová představuje své první sólové album ÆON

Houslistku, skladatelku a zpěvačku Veru Linhartovou znají fanoušci alternativní hudby ze Zvířete jménem Podzim,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ascension
27.10.

Ascension

» Paradise Lost

Ascension je název již sedmnáctého studiového alba britské gothic-doom...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru