Nové kapely na festivalu Brutal Assault
V uplynulých dvou týdnech se line-up festivalu Brutal Assault značně rozrostl a byl by hřích Vás o tom neinformovat. Krátce si představíme devět posledně potvrzených formací.
Již starší informací je zpráva o účasti britské grindové formace CARCASS, kteří se na festival vrací po pěti letech. Praotcové grindu budou další z tváří letošního ročníku a pro ten slibují speciální set, který se bude skládat z nejznámějších skladeb, ale představí i zbrusu nový materiál ze zatím připravované novinky.
Folk metal budou zastupovat roztržití Finové ENSIFERUM, kteří se už několik let řadí mezi přední formace tohoto žánru. Pobavili nás před třemi lety, a s loňským albem Unsung Heroes nás jistě pobaví i letos.
Zástupci moderního melo-death metalu budou mimo jiné i britští SYLOSIS, která se do Josefova také vrací a opět budou patřit k černým koňům festivalu.
Pokračujeme s francouzskými progresivními mistry MISANTHROPE. Jejich vystoupení v roce 2007 je již dávnou minulostí a tak si jejich show osvěžíme s neviděnými alby IrremeDIABLE a zbrusu novým Aenigma Mystica. Ideální zástupce avantgardy.
Ponurou atmosféru přivezou Američané NOVEMBERS DOOM, a po čtyřech letech si tak fanoušci tohoto žánru zopakují koncert jedné z nejuznávanějších doomových kapel
Premiérou letošního ročníku bude koncert americké smečky DECREPIT BIRTH, která potěší zejména fajnšmekry na poli technického death metalu.
Poslední trojice jmen je ještě čerstvě oznámená a skví se hlavně jméno švédské crossoverové formace CLAWFINGER, která vládla rap metalu a nu-metalu obecně v devadesátých letech. Svou kariéru letos obohatí o nové album Dealer, Dumber, Binder a koncert na Brutal Assaultu bude jistě zážitkem.
Po pěti letech přijedou keltové PRIMORDIAL z Irska se svojí folk/black metalovou skvadrou. Poslechněte si jejich poslední desku Redemption at the Puritan's Hand, ať jste připraveni.
Zatím poslední, avšak první českou potvrzenou kapelou se po koncertech Smashed Face a Root v letech minulých stává parta CONTRASTIC z Mostu. Electronic-grindové spojení jistě potěší a dá vzniknout mnoha veselým kolečkům v davu.
Související obsah:
» Festivaly nadělují! (David Malý, 24. 12. 2012)» Brutal Assault v prosinci naděluje velmi štědře (David Malý, 16. 12. 2012)
» Brutal Assault zveřejňuje první jména (David Malý, 27. 10. 2012)
» Brutal Assault potvrzují další tři kapely (David Malý, 31. 01. 2013)
» Nová jména pro Brutal Asault (David Malý, 06. 11. 2012)
» Brutal Assault naděluje poprvé v letošním roce (David Malý, 08. 01. 2013)
» Brutal Assault posiluje (David Malý, 30. 10. 2012)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Brněnský Majáles naplnil Výstaviště k prasknutí
Brněnský Majáles letos začal zostra. Už od brzkých hodin byl areál zaplněný k prasknutí a bylo jasné, že...
Conan Gray přiveze do Prahy novou desku Wishbone
Americký zpěvák a songwriter Conan Gray dorazí 31. května 2026 do pražské O2 areny v rámci turné Wishbone...
Nové album kapely VOILA přináší francouzský šanson v moderní podobě
Francouzský šanson v moderní podobě nabízí kapela VOILA na svém třetím autorském albu Stories from My Paris....
Horkokrevní Italové z The Rumpled si podrobili Českou republiku
Irsko-skotské větry zavály v nových prostorách Melodky na Střeláku v podání kapel Drunken Weasel a italských...
Už zase ten Laibach
Po téměř 12 letech vydala slovinská skupina Laibach kompletně nové album – Musick. A je to něco úplně...
» zobrazit více...
RECENZE
» Megadeth se (studiově) loučí vynikající...
» Přímočaré Třísky: osobití Nanday účtují...
» Svět není v pořádku, ale pořád krásný...
» Těžké si představit, že by se The Neighbourhood...
» Legendární Kreator na novince (melodicky)...
» Roll with Punches je čirý rockový klenot...
» zobrazit více...
Indie večer na smíchovské náplavce
Na Cargo Gallery se v poslední době koná jedna zajímavá akce za druhou a 7. května...
Conan Gray přiveze do Prahy novou desku Wishbone
Americký zpěvák a songwriter Conan Gray dorazí 31. května 2026 do pražské...
Brněnský Majáles naplnil Výstaviště k prasknutí
Brněnský Majáles letos začal zostra. Už od brzkých hodin byl areál zaplněný...
Colours of Ostrava nejsou jen o hudbě. Festival přidává divadlo, Steel Stage i silnější Meltingpot
Colours of Ostrava už dávno nejsou festivalem, kam se jezdí jen kvůli velkým...
VOJTAANO: Na otcovství se nedá připravit, o to víc mě to sejmulo
Šťastnej je název čtvrtého studiového alba písničkáře, herce...
Co chystá label Indies Scope pro rok 2026?
Label Indies Scope představuje ediční plán pro rok 2026, zatím ne zcela kompletní....
Bratři Orffové vyrážejí s novinku Co nejdál na turné
Bratři Orffové vydávají nový videoklip ke křehké písni Co nejdál...
Vstupenky na koncert WYFE vyhrávají Martin a Jonáš
Kapela WIFE, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své...
Vršovická kapela tojeon vydává debutové EP tojeona
tojeon je vršovická mellow new wave kapela typická naléhavými tóny elektrických...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #30: Výroční akce
Dnešní narozeninovou epizodou slavíme rok existence podcastu Tři Deci, a tak si budeme...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:
























