Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné

BRA3 je název charitativního projektu, kterým kapela O5 a Radeček odstartovala letošní rok. BRA3 je název velice úspěšného singlu, písnička vznikla jako pocta sourozenectví, přátelství a kolegialitě a byl k ní natočen také videoklip, v němž se objevila řada známých osobností se svými blízkými, třeba Lucie Bílá s bratrem, Jiří Suchý a Jitka Molavcová, 3v1 a mnoho dalších. A do třetice, BRA3 je název nového alba Radečků. Obsahuje pět písní a hostuje na něm například slavný trumpetista Laco Déczi. Celý projekt vyvrcholí největším turné kapely, které proběhne v pěti krajských městech během června. Část zisků ze všech aktivit projektu navíc putuje na sbírku Pomozte dětem.

„Celé to vzniklo tak, že jsme se s bráchou pohádali. Pak nás to samozřejmě hodně mrzelo a chtěli jsme se usmířit a na to konto vlastně vznikla písnička BRA3. K tomu se pak začaly nabalovat další věci, až z toho byl celý projekt," popisuje zpěvák kapely Tomáš Polák. Radečci na novou desku přizvali zajímavé hosty - rapera Packeta z Poetiky, Honzu Balcárka z kapely Light & Love či jazzmana Laco Décziho.  



Nejprve jsme hledali v našem regionu nějakého trumpetistu, který by na desce hostoval. Potom, co nás všichni odmítli, jsme si jednou po koncertě v dodávce ze srandy řekli, že teda zkusíme napsat do New Yorku Laco Déczimu. A ono to vyšlo!," říká s úsměvem Polák. „Laco je světoběžník a je nejlepší z nejlepších, je to pro nás opravdu velká čest," doplňuje basák Ondřej Polák.

Kapela z jesenických hor představí skladby z desky na připravovaném turné, které proběhne v Brně, Praze, Ostravě, Olomouci a Plzni během června. Koncertní šňůra se uskuteční bezpečně pod širým nebem a půjde vůbec o největší samostatné koncerty její kariéry. „Je to pro nás a fanoušky vlastně takový dárek k 25. výročí, které letos máme," uvedl Tomáš Polák. Původně mělo být turné již v květnu, ale vzhledem k pandemické situaci se přesouvá na červen. Všechny zakoupené lístky automaticky platí pro nové termíny.  

Projekt BRA3 kapely O5 a Radeček také pomáhá. Kluci se spojili s charitativní sbírkou Pomozte dětem. Část výtěžků z prodaných lístků na turné, prodeje nového merche nebo výnosů za singl a klip BRA3 poputuje do jejich programu zabývajícím se péčí nejen o hendikepované dítě, ale i o zdravého sourozence, na kterého rodičům často nezbývá čas ani finanční prostředky.

Turné pod širým nebem 2021  

21/6/2021 OLOMOUC Palouček před S-Klubem
22/6/2021 BRNO Pavilon Anthropos
23/6/2021 PRAHA Park Riegrovy sady
25/6/2021 PLZEŇ Pivovar Plzeňský Prazdroj
27/6/2021 OSTRAVA Amfiteátr Slezskoostravského hradu
GALERIE

Související obsah:

» Hudba kapely O5 a Radeček poprvé pronikla na filmové plátno   (Karel Souček, 01. 01. 2018)
» Fanoušci musí za Radečkama na střechu divadla   (Karel Souček, 11. 09. 2014)
» Fanoušci kapely O5 a Radeček si na nové album počkali sedm let   (Karel Souček, 12. 05. 2019)
» O5 a Radeček shrnuli svých 20 let existence   (Patricie Hochmannová, 01. 02. 2016)
» O5 a Radeček zítra pokřtí desku a podpoří Pinktober   (Karel Souček, 30. 09. 2015)
» O5 a Radeček zveřejní na Štědrý den odepsanou píseň   (Karel Souček, 26. 12. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Festival United Islands rozjel festivalové léto v Praze
04.05.

Festival United Islands rozjel festivalové léto v Praze

Dvaadvacátý ročník festivalu United Islands přilákal od čtvrtka do soboty více než 30 tisíc návštěvníků, kteří...


Nylon Jail se loučí a chystají dva poslední koncerty
02.05.

Nylon Jail se loučí a chystají dva poslední koncerty

Indie rocková kapela Nylon Jail po více než deseti letech končí. „Zdá se nám, že jsme s Nylon Jail už dosáhli stropu...


Lucerna v extázi; aneb Inhaler opět v Praze
01.05.

Lucerna v extázi; aneb Inhaler opět v Praze

Irská kapela Inhaler se v úterý 29. dubna vrátila do Prahy, kde pro své fanoušky tentokrát vystoupila ve Velkém...


Bolest, katarze, i krása: to vše byla Amenra
02.05.

Bolest, katarze, i krása: to vše byla Amenra

Pro některé lidi je pondělí k bolesti absolutně dostačující. A pak existují ti, kteří onu bolest...


Nejintenzivnější večer roku?
01.05.

Nejintenzivnější večer roku?

Začínám si říkat, jestli už na tohle nejsem starý. Jasně, v 22 letech je to zvláštní představa, ale věk se pomalu,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru