Neunavitelná Vladivojna vydává album scénické hudby

Těžko říci, kde se ve zpěvačce a skladatelce Vladivojně La Chia bere tolik energie. Skládá písničky, koncertuje, skládá scénickou hudbu, píše povídky, které předčítá v knihovnách a klubech, hraje na elektrickou basu a kytaru a vydává desky. Několik týdnů po novém albu Šraf jí nyní vychází deska se scénickou hudbou.
Nese název Musica Scenica vol. 1 a posluchači na něm najdou hudbu, kterou Vladivojna složila výhradně pro Divadlo Rokoko. Konkrétně se jedná o komedii Petera Ustinova s názvem A voda stoupá a drama Molly Sweeney, kterou napsal Brian Friel. Toto představení mělo premiéru na jaře a nevidomou hlavní hrdinku Molly ztvárnila Dana Batulková.
Za vše může Nevinnost
„Album Musica Scenica je žánrově na pomezí vážné hudby, opery a psychedelického jazzu. U tvorby této hudby jsem zažívala neuvěřitelné vnitřní stavy, bylo to pro mě velice vzrušující," poznamenala Vladivojna La Chia.
Obě divadelní představení režíroval Ondřej Zajíc, jenž si Vladivojnu vybral po úspěchu její hudby pro film Jana Hřebejka Nevinnost, za kterou byla nominována na Českého lva a Cenu české filmové kritiky.
Nová deska, kterou hudebnice natočila tradičně ve svém studiu, vyšla 3. prosince digitálně na Clickmusic.cz za symbolickou cenu. 16. prosince se pak objeví fyzicky jako limitovaná edice, která bude k dostání pouze na koncertech Vladivojny.
Ze studia do knihoven a čajoven
Mohlo by se zdát, že zpěvačka tráví veškerý čas ve studiu. To ale není pravda, neboť v současné době objíždí republiku a navštěvuje knihovny, divadélka, kluby i kavárny se svým sólo recitálem, kde divákům představuje autorské čtení vlastních povídek – Vladibajek. Četbu prokládá písněmi, kdy se sama doprovází na elektrickou basu a akustickou kytaru. A kde vystoupí v nejbližší době? 10. 12. v brněnském klubu Alterna, 12. 12. v Čajovně U Pekla v Plzni, 14. 12. v Jazz Clubu v Teplicích a 16. 12. v pražském Carpe Diem.
„Jsem překvapená a zároveň mě moc těší, jak pozitivní odezvy mé recitály mají, i když stejnou část jako hudba tvoří i autorské čtení. Mám pocit, že si lidé občas rádi odpočinou od hektického života a v komorním prostředí se rádi nechají unést fantazií a emocemi," vysvětluje Vladivojna.
Související obsah:
» Ženské kapely dvou generací se sejdou v Akropoli (Karel Souček, 26. 05. 2013)» Festival bez mainstreamu uctí Topolovu památku (Karel Souček, 16. 07. 2013)
» Mikoláš Růžička z Republic of Two má sólové album (Karel Souček, 17. 01. 2013)
» Rozkvetlé písně Beaty Bocek jsou plné svobody (Karel Souček, 09. 12. 2012)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...
Ledárny Open Air zahájily druhou část hudebního léta
Po měsíční přestávce pokračují v srpnu a září koncerty pod širým nebem v Ledárnách Braník. Například dnes...
Festival Brod 1995 přivítá vůbec poprvé zahraničního headlinera
Ska, dub, reggae, funk a hlavně rock v širokém generačním i stylovém záběru. To je stylová náplň jednodenního...
Singl Marná zkrátí čekání na nové album Prago Union
Již v pátek 19. srpna oficiálně vyjde nové album Prago Union s názvem Příduhned… Fanoušci si ho ale budou...
Only the Poets se předvedli na své první open air show ve Žlutých lázních!
V neděli 7. srpna do Prahy již podruhé zavítala britská kapela Only The Poets. Poprvé se zde objevili...
» zobrazit více...
RECENZE
» Letní kapela ukazuje trochu jinou tvář...
» Brightside je dosud nejspontánnější a nejradostnější...
» Lucie jednoznačně potvrdila, že Redlům...
» Pomahačovo album Neviditelný překypuje...
» Dymytry mistrně pokračují v revoltě
» Arcade Fire na WE bojují s nástrahami moderního...
» zobrazit více...
Kousek Tvýho nebe je druhým singlem LABe, album se blíží
Skvěle šlapající, energická, dynamická, pestrá rocková pecka. Takový...
Ledárny Open Air zahájily druhou část hudebního léta
Po měsíční přestávce pokračují v srpnu a září koncerty pod širým nebem...
Only the Poets se předvedli na své první open air show ve Žlutých lázních!
V neděli 7. srpna do Prahy již podruhé zavítala britská kapela Only...
Festival Brod 1995 přivítá vůbec poprvé zahraničního headlinera
Ska, dub, reggae, funk a hlavně rock v širokém generačním i stylovém...
Andy Cermak: „Nikdy nepřestat objevovat.“
Zpěvák, pianista a skladatel filmové hudby Andy Cermak několikrát zmínil,...
Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete...
Nový singl The Atavists doprovází sebevražedný videoklip
Singl s názvem It’s All Over je další novinku z připravovaného třetího...
Visací zámek si užijí Lubor a Tomáš
Legenda legend, součást světového kulturního dědictví, skupina Visací...
Palaye Royale se vrací do Prahy!
Díky přesunu festivalu na příští rok se spoustu lidí zklamalo a smutnilo,...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.