Nestárnoucí Anthrax v Brně rozdávali energii

Recenze alba :

Album:
Interpret: Anthrax
Celkový čas:
Vydavatel:
Rok vydání:
Typ nahrávky:
Medium:

Asi nejméně obecně známí, přesto rozhodně ne nejméně zajímaví členové velké thrashmetalové čtyřky Big 4 Anthrax, se v rámci aktuálního evropského turné představili 29. listopadu v Brně, přičemž je čeká ještě jedna tuzemská zastávka, a to 3. prosince v našem hlavním městě.

Původně avizovaná předkapela nakonec z mně neznámých důvodů nevystoupila a tak večer nabídl pouze jediný support v podobě hodonínské thrashcorové party Like Fool. Ti však nabídli jen hodně průměrný hardcore navíc s českými texty a celkovým křečovitým siláckým vystupováním, které silně zavánělo vidláctvím a bylo v přímém kontrastu s uvolněností a pozitivní energií sršícím vystoupením hlavních hvězd večera.

Nezajímavá předkapela

Ničemu nepomohly ani rádoby vtipné průpovídky frontmana ("česko-brazilská kapela Katapultura" apod.) a neustále vytleskávání hlavního chodu programu. Rozhodně bych si uměl představit lepší rozehřívače.

Samotní Anthrax nastoupili na scénu o půl desáté a s ničím se rozhodně nemazali, když hned na úvod vystřihli svou legendární vypalovačku Caught In A Mosh a pak už se jelo ve velkém tempu po celý, hodinu a půl trvající set.

Pochopitelně jsme bohužel neslyšeli nic z tvorby kapely s Johnem Bushem za mikrofonem, a tak byl celý setlist složený z klasických kusů let osmdesátých, doplněných o několik skladeb z povedené poslední fošny Worship Music, která se tak dlouho rodila v porodních bolestech všem známých motanic na postu zpěváka.


Překvapivě dobrý Belladonna

Pánové vůbec nebrali ohled na svůj věk a celá show byla obrovským energetickým kotlem, pod kterým zatápěl neúnavný bicmen Charlie Benante. Ačkoliv patřím spíš k příznivcům Johna Bushe, nad pěveckým výkonem Joeyho Belladonny musím rozhodně smeknout – ten chlápek prostě nestárne, stejně jako ostatní členové kapely působící velmi vitálním dojmem.

Natřískaná Fléda se mohla těšit i z poměrně dobrého zvuku a tak koncertu prakticky nelze nic vytknout. Skromné promluvy Belladonny k publiku beru spíš jako plus, show měla o to větší spád. Každý, kdo navštívil koncert této metalové legendy, tak musel odcházet navýsost spokojen.

DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru