Nejoriginálnější zpěvačka naší hudební scény Jana Uriel Kratochvílová poprvé představila novou dynamickou verzi legendárního songu Dlouhá žhoucí kometa

V koncertním sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí se tradičně uskutečnil koncert Jany Uriel Kratochvílové s kapelou Jiřího George Hrubeše Illuminati.ca První nový koncert svobody! Věta jasná a stručná…. Ano po dlouhé době zákazů jsme si mohli přijít vychutnat koncert a jít se pobavit. 23. června se uskutečnil koncert, který byl původně naplánován na 15. duben, ale musel být zrušen.

Po tak dlouhé době každý z nás potřeboval dobít trošku té energie. Tu Jana Uriel Kratochvílová společně s kapelou rozdávala na všechny strany po celou dobu koncertu.

Zazněla řada nesmrtelných songů jako V stínu kapradiny, Korálky, No a co, Smaragdové lasery včetně hitu Dlouhá žhoucí kometa. Tentokrát místo bubínků a bublání doprovázel úžasný hlas Jany pořádný kytarový riff, skvělá basa a stejně tak skvělé bicí. Přesně tak jak si to před čtyřmi roky přál jeden fanoušek právě pod touto legendární skladbou. Myslím, že tentokrát by vůbec nebyl zklamaný a napsal by komentář určitě v jiném znění než ten co tam tenkrát zanechal. 

Z dalších zazněly např. skladby May Day nebo Avanti, ale i novinky z alba Trinity jako Quantum Fairies nebo Alien Princess. Poté byl na pódium uveden Duch Roušky, aby se slavnostně pokřtila jedna speciálně pro tuto dobu stvořená. Překvapením, ale nebyl konec. Následovalo symbolické poděkování a vyznamenání od Uriel a George za krásných deset let, kdy po jejich boku v kapele Illuminati.ca je na postu baskytaristy doprovází skvělý muzikant a šoumen Jan Poky Pokorný. Samozřejmě překvapení pokračovala, ale tentokrát bylo určeno právě pro Janu Uriel Kratochvílovou a jejího životního partnera Jiřího George Hrubeše, kdy dostali opravdu stylový foto obraz. Závěr večera se neskutečně rychle přiblížil, poslední skladby odezněly, ale to skalní fanoušky neodradilo a dočkali se přídavku, který všichni společně protančili. To vše doprovázela taneční skupina MetaDance v originálních kostýmech. Byla to opravdu velká hudební oslava, super rocking hojení a nabíjení novou vitalitou a hity. Přesně tak jak vzkazovala na svém profilu svým fanouškům Jana Uriel Kratochvílová.

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Beseda u Bigbítu zveřejnila první zajímavá jména
27.01.

Beseda u Bigbítu zveřejnila první zajímavá jména

Letošní Beseda u Bigbítu, která se uskuteční 5. a 6. srpna v moravském Tasově u Veselí nad Moravou, bude...


Podle Migů bude JARO 22 ve znamení radostného setkávání lidí
25.01.

Podle Migů bude JARO 22 ve znamení radostného setkávání lidí

Roztančená kapela Mig 21, jejíž koncerty jsou zážitkem pro uši, oči i duši, se nezastaví ani na jaře. Chlapci právě...


Ořezaný line up berounského koncertu přesto nabídl dobrou muziku
24.01.

Ořezaný line up berounského koncertu přesto nabídl dobrou muziku

Doba je taková, jaká je. Spousta koncertů a vystoupení se kvůli neúplným kapelám v karanténách ruší,...


V klipu Gentle se zpěvačka Ela Tolstova proměnila v tanečnici
24.01.

V klipu Gentle se zpěvačka Ela Tolstova proměnila v tanečnici

O ženě, která najde a uvědomí si svoji sílu a sebelásku akceptováním vlastního těla, vypráví nový singl Gentle...


The Rasmus vydali nový singl Jezebel, oznámili účast v soutěži Eurovize, ale i odchod zakládajícího člena
22.01.

The Rasmus vydali nový singl Jezebel, oznámili účast v soutěži Eurovize, ale i odchod zakládajícího člena

Velkou novinkou je změna v sestavě kapely. Kytaristka a zpěvačka Emppu Suhonen střídá zakládajícího kytaristu Pauliho...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Lockdown Sessions
22.01.

The Lockdown Sessions

» Elton John

V březnu 2020 byl Elton John nucen přerušit své turné Farewell...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru