Nejlepší zimní festival: Žižkovská noc

Na sto padesát koncertů a setů. Divadlo. Autorská čtení a workshopy. Na pražském Žižkově to bude v půlce března tepat živou kulturou!
V posledních několika málo letech se i Praha mění v město živé kultury a umění. Městské části se stávají místy k zastavení nad muzikou, divadlem či výstavou. A jedna ze ‚čtvrtí‘ do kulturního vyžití umí promlouvat docela dobře a kvalitně. Žižkov se stává jedním ze synonym kvalitní zábavy a to především díky hudebním akcím chutnajících po festivalech. Respektive, který obyvatel matičky Prahy dneska nezná Žižkovskou noc?
Žíznivci po kvalitní muzice i atmosféře se můžou zastavit v patřičných klubech několikrát do roka a přitom se stát jedním z mnoha tisíc návštěvníků téhle ojedinělé akce. I pro zimní čas si Žižkov ‚připravil‘ program. S podtitulem Největší zimní hudební festival se 15. března uskuteční již čtvrtá Žižkovská noc. Během jednoho večera (a noci, samozřejmě) se odehraje více než 150 koncertů a DJ setů, které najdou útočiště v necelých třech desítkách míst.
Hodně muziky za málo peněz
Pořadatelé avizují směšný vstupný. Nezbývá než souhlasit, jednou zaplacené vstupné poslouží ve všech klubech. Sto padesát korun se tak stane vlezným do hudební pohádky. Na programu se totiž objevují slibná jména. Ta nejvěhlasnější nabídnou dvě hlavní scény, které zastřeší Palác Akropolis a Storm. Pod pódiem se tam postupně vystřídají fanoušci Sunshine, Xaviera Baumaxy, Prague Conspiracy či Manon Meurt.
Mimo největší pódia se otevřou i další scény, vyladěné žánrově. Nákladové Nádraží Žižkov se stane svatyní rapu a hip hopu, Fatal přivítá fans ska a folku. Přes rok tradičně rockové či metalové klubíky (třeba Kain či Modrá Vopice) si i dál přes Žižkovskou noc zachovají své žánrové fluidum, pro nadšence electra (a i třeba se swingem) se taky najde prostor, stejně jako pro milovníky pořádných basů.
Není to ale jen hudební zastaveníčko, Žižkovská noc nabízí kulturní zážitky z širšího záběru. V Malkovitch Baru se plánují autorská čtení a do Divadelního studia Žižkov bude možnost zaskočit na některá z jejich představení. A komu není tolik zábavy po chuti, může se zaměstnat během interaktivních workshopů či poslechnout nabízené přednášky. Pro všechny fanoušky piva a Žižkova zároveň je pak nachystaná festivalová specialitka v podobě světlé ‚Žižkovské dvanáctky‘, jež bude ve více než třetině klubů čepována za zvýhodněnou cenu.
Kde se v rámci Žižkovské noci pobavit
Palác Akropolis, Storm, Nákladové nádraží Žižkov, Fatal, Kain, Bunkr Parukářka, Modrá Vopice, Progress, Final, U Voka, U Habásků, Signal, Nad Viktorkou, Kuře v hodinkách, Baryton, StreetCulture, Salé, Divadelní studio Žižkov, Tunel, Saturnin, Bajkazyl, U Járy, Žižkovská Tančírna, Rock´n´pizza, Divočák, Blaze, Malkovitch.
Více info a podrobný program akce Žižkovské noci zde
Tip redakce:
- Vladimir 518 feat. Mike Trafik (Nákladové nádraží Žižkov)
- Voxel (Fatal), Sunshine (Palác Akropolis)
- Black Lion (StreetCulture)
- Mono Love (Saturnin)
Související obsah:
» Sunshine na podiu. A ve filmu (Martina Černá, 20. 10. 2013)» Neunavitelná Vladivojna vydává album scénické hudby (Karel Souček, 08. 12. 2013)
» Ženské kapely dvou generací se sejdou v Akropoli (Karel Souček, 26. 05. 2013)
» Baumaxa pojede dvojité Dawntempo (Joe Stramr, 22. 03. 2013)
» Hentai Corporation pod útoky nahatých bobrů (David Malý, 08. 10. 2013)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Lucerna v extázi; aneb Inhaler opět v Praze
Irská kapela Inhaler se v úterý 29. dubna vrátila do Prahy, kde pro své fanoušky tentokrát vystoupila ve Velkém...
Bolest, katarze, i krása: to vše byla Amenra
Pro některé lidi je pondělí k bolesti absolutně dostačující. A pak existují ti, kteří onu bolest...
Nejintenzivnější večer roku?
Začínám si říkat, jestli už na tohle nejsem starý. Jasně, v 22 letech je to zvláštní představa, ale věk se pomalu,...
Slibují filmový trhák léta, ale kde je originalita?
Brad Pitt? Fantastický herec. Formule 1? Fantastický sport. Kombinace? Slibují nám letošní filmový trhák léta,...
Speciální koncerty na letošním festivalu Brutal Assault
Josefovský festival Brutal Assault každoročně kromě standardních koncertů rozličných kapel láká i na speciální sety,...
» zobrazit více...
RECENZE
» A(b)rakadabra znamená stále špičkovou...
» Nostalgická duše Joker Beat plachtí za nadějí...
» Arakain 2006: Labyrint, Touža a neúprosný...
» „Achtung, Sultan!“ volá První Hoře...
» Ve svobodném a magickém světě MBT je otevřeným...
» Crazy Story kapely Totální nasazení baví...
» zobrazit více...
Nezapomenutelný zážitek s japonským metalem
Letos jsem si řekla, že zkusím poznat nějaký ten metal. A proč nezačít hned...
Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny
Oslavy 50. výročí založení legendy Iron Maiden má i letos v rámci turné...
Lucerna v extázi; aneb Inhaler opět v Praze
Irská kapela Inhaler se v úterý 29. dubna vrátila do Prahy, kde pro své...
Speciální koncerty na letošním festivalu Brutal Assault
Josefovský festival Brutal Assault každoročně kromě standardních koncertů...
Kapela Corenote otočí váš svět Vzhůru Nohama
Českolipská crossover kapela, Corenote, vydala v pátek 25. dubna své...
Slibují filmový trhák léta, ale kde je originalita?
Brad Pitt? Fantastický herec. Formule 1? Fantastický sport. Kombinace? Slibují...
Klip Klidná jako voda připomíná spolupráci kapel Jelen a Hradišťan
Kapela Jelen v minulém roce absolvovala svůj nejaktivnější koncertní rok,...
Na Trnkobraní se mohou těšit Dan a Eva
Již zítra se otevřou brány areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích,...
FALSEBOUND kombinují melancholii s tvrdostí
Temná atmosféra, podladěné riffy a kombinace melancholie a tvrdosti...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.