Motorband (ne)mají jen Pár důvodů k novému albu

Příznačnější lákadlo, než singl pod názvem Pár důvodů si k novému albu naše heavymetalová legenda Motorband nemohla lépe vymyslet!
Svižný videoklip, který zrežíroval Radim Věžník se objevil na ytb kanále již 26.4. a vzbudil početné a velmi pozitivní reakce od fanoušků. Ve skladbě mimo hitového zpěvu rozhodně zaujmou klávesové pasáže a zajímavé kytarové sólo.

 

Autorem hudby je zakladatel kapely, kytarista Libor „Máča" Matejčík, skladbu otextovala Soňa Wantuloková, přičemž píseň natočila kapela ve studiu The Barn pod dohledem zvukového mistra Dana Frimla. Pár důvodů je už třetí ochutnávkou z nového alba Černá a bílá, které vychází právě dnes 4. května.

Motorband se po čtyřech letech od posledního počinu V opět posunul v mnoha směrech. Na místo zpěváka přišel nově Láďa Korbel, druhou kytaru nyní nově obsluhuje Vojta Brázda, sestavu pak mimo frontmana Libora doplňují Standa Pliska (bicí) a Karel Adam (baskytara). V tomto složení už skupina vypustila v loňském roce dva intenzivní songy, které jen vzbuzují vysoké očekávání z celé žhavé novinky.

 

Prvním z nich byla úderná skladba Nechte mě bejt, která se objevila ještě před Vánoci a trefně odrážela tehdejší atmosféru ve společnosti. Hutného hardrockového ducha zintenzivnila vokální spolupráce Ladislava a Libora, neboť jde (snad poprvé v historii) kapely o originálně zpívaný duet. Motorband tuto skladbu věnoval platformě Česko – jedno společné srdce a všem dobrým lidem. Kapele evidentně není jedno, co se v Česku děje v návaznosti na Co-vidovou pandemii.

To ostatně dokládá i druhý našlapaný song s energizujícím videoklipem pod názvem Pravda nebo lež, který vznikl hned na dvou místech: v prostředí Českého Lesa a ve studiu Propast. Textový koncept Pravda versus Lež se tak na současné scéně opět originálně projevuje, po pražských rockerech Jamaron s jejich nadupaným klipem O lžích a lidech a sugestivním klipu Pravda a lež od psycoristů Dymytry přicházejí Motorband s našláplou hitovkou, kterou nelze z hlavy jen tak vyhnat!Sluší se dodat, že teplická banda letos oslaví neuvěřitelných 35 let, a proto je nahrávka Černá a bílá tím nejlepším dárkem, co si mohli Libor a spol. dopřát. Zároveň je to studiový počin, který bude nepochybně hozenou rukavicí dalším českým legendám Vitacit, Titanic, Arakain či Citron. S nimi totiž Motorband utvářel českou heavymetalovou scénu na přelomu 80. a 90. let. Jako jedinému se však unikátně podařilo i tuto dobu zdokumentovat ve dvouhodinovém filmu Restart, který je stále možné vidět na youtube:Recenzi nového alba přinese HK velmi brzy!

ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nanday se v aktuálním singlu Nesmíš bouří proti nesvobodě
17.05.

Nanday se v aktuálním singlu Nesmíš bouří proti nesvobodě

Nesmíš mít a nesmíš chtít! Zamračená gorila, proklamace autority přes zvukový efekt, drsný lyrický úvod...


Nauzea Orchestra vydává Lásku, opět vsadila na české texty
16.05.

Nauzea Orchestra vydává Lásku, opět vsadila na české texty

Pod názvem Láska vydává Nauzea Orchestra novou, v pořadí pátou desku. Obsahuje devět písní a její texty jsou...


Totáči a jejich kamarádi se při natáčení nového klipu pořádně vyblbli
16.05.

Totáči a jejich kamarádi se při natáčení nového klipu pořádně vyblbli

Sváťa Šváb, frontman slánské kapely Totální nasazení, o sobě na koncertech tvrdí, že je, po Ivanu Mládkovi,...


Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné
14.05.

Nové album BRA3 pokřtí Radečci na velkém červnovém turné

BRA3 je název charitativního projektu, kterým kapela O5 a Radeček odstartovala letošní rok. BRA3 je název velice úspěšného...


Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu
13.05.

Horská střediska obsadí hudba a zábava pro celou rodinu

V pěti turisticky vyhledávaných horských střediscích se během letních prázdnin uskuteční první ročník hudebního...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Věci a sny
08.05.

Věci a sny

» Jelen

Bezmála po pěti letech vydává populární kapela Jelen novou řadovou desku...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru