Monkey With Guns od Bones vás nedostane, ale potěší

Recenze alba : Monkey With Guns

Interpret: Bones
Celkový čas: 00:40:09
Vydavatel: People Like You Records
Rok vydání: 2012
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Dámy a pánové, Elvis už odešel ... Vzal si s sebou pár pistolí, pořádně velký pytel a zamířil k bance. Třeba nám cestou zazpívá svou poslední píseň. Do rukou bere kytaru, dává ji do elektriky… hrábne do strun úvodní ostrý riff a na pódium k němu přibíhají zdatní pomocníci – švédští punk´n´rolloví punkáči Bones! Podpaždí mají svou zbrusu novou desku Monkey With Guns a pokračují ve své nikdy nekončící jízdě založené na chytlavých (možná už někde jinde stokrát slyšených) melodiích, hutném, jakoby garážovém soundu a uvolněných, zábavných textech. Dámy a pánové, přejeme příjemně vymlácené ušní bubínky a co nejdivočejší pogo!

Hey Ho, Let´s Rock´n´roll

Album Monkey With Guns pokračuje sice v trendu předcházejících počinů uřvaných seveřanů, ovšem spíše než na hitové Bigger Than Jesus a Straight Flush Ghetto navazuje na hudebně hodně jednolitý Burnout Boulevard. Není to špatná deska, to ne, a příznivce skupiny rozhodně nezklame. Jen prostě už nemá v zásobníku tak ostře nabito vypalovačkami, které by se vám zavrtaly napevno do kebule. Nebýt několika světlých výjimek (Cemetery Sue, This Hound Dog Rocks), troufl bych si dokonce říct, že chybí úplně. Zůstává tak pouze a především jedinečná punk´n´rollová atmosféra, dělající však z alba spíše pouhou kulisu do rockového klubu na rohu Bowery street než sbírku jedinečných fláků, které prožíváte a notujete si je pěkně jeden po druhém. Tím už se Bones v podstatě neliší od mnohem známějších (a dosud o třídu méně zvukomalebných) krajanů Hives, ostatně teď by si je mohl člověk občas i splést. Na druhou stranu, Monkey With Gun je již pátou řadovkou a jistá kompoziční vyčerpanost se proto dá autorům odpustit.

Buchty, káry, tetování

Řada parádních momentů však přesto na desce zůstává. Úvodní rockovou modlitbu Bones City Rollers (názvem evokující slavnou clashovinu Clash City Rockers) prostupuje naléhavost svádící k divoké jízdě Londýnem. Singlovka Smile of the Cobra je ukázkový hit na první poslech. Jako love song se tvářící Dead Heart Beats má velice jednoduché schéma ve slokách a o to intenzivnější refrén. Cemetery Sue nechá vzpomenout na to nejlepší z Ramones lehce říznuté strašáky Misfits. Rozjuchaný, tancovačkou zavánějící Burnout Boulevard pokračuje v tradici songů nazvaných dle předcházející desky. Wendy jakoby nás vracela do sedmdesátých let a Kissáci si nechali narůst číra. Všeříkající I Fell Like Shit je naopak návratem ke kořenům rock´n´rollu Billa Haleyho a Buddy Hollyho. Úderný Hooligan Bop vypadá jako vrchol desky, ale to by nesměla přijít závěrečná megabomba This Hound Dog Rocks, jedna z nejlepších skladeb od Bones vůbec. Hlavně díky téhle bezstarostným létem vonící pecce, okořeněné ve finále dokonce trubkou, nakonec Monkey With Guns na body přeci jen těsně poráží předcházející Burnout Boulevard. Rozhodně je to pořád solidní zábava, takže Elvis může v klidu odejít do té banky.

THE BONES - Monkey With Guns, upoutávka


DISKOGRAFIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


Metalový Destroy!Fest v Losiné oslavil malé kulaté výročí
13.06.

Metalový Destroy!Fest v Losiné oslavil malé kulaté výročí

Losiná u Plzně se stala již po třetí místem konání metalové události s názvem Destry!Fest, na které...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru