Monkey With Guns od Bones vás nedostane, ale potěší

Recenze alba : Monkey With Guns

Interpret: Bones
Celkový čas: 00:40:09
Vydavatel: People Like You Records
Rok vydání: 2012
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Dámy a pánové, Elvis už odešel ... Vzal si s sebou pár pistolí, pořádně velký pytel a zamířil k bance. Třeba nám cestou zazpívá svou poslední píseň. Do rukou bere kytaru, dává ji do elektriky… hrábne do strun úvodní ostrý riff a na pódium k němu přibíhají zdatní pomocníci – švédští punk´n´rolloví punkáči Bones! Podpaždí mají svou zbrusu novou desku Monkey With Guns a pokračují ve své nikdy nekončící jízdě založené na chytlavých (možná už někde jinde stokrát slyšených) melodiích, hutném, jakoby garážovém soundu a uvolněných, zábavných textech. Dámy a pánové, přejeme příjemně vymlácené ušní bubínky a co nejdivočejší pogo!

Hey Ho, Let´s Rock´n´roll

Album Monkey With Guns pokračuje sice v trendu předcházejících počinů uřvaných seveřanů, ovšem spíše než na hitové Bigger Than Jesus a Straight Flush Ghetto navazuje na hudebně hodně jednolitý Burnout Boulevard. Není to špatná deska, to ne, a příznivce skupiny rozhodně nezklame. Jen prostě už nemá v zásobníku tak ostře nabito vypalovačkami, které by se vám zavrtaly napevno do kebule. Nebýt několika světlých výjimek (Cemetery Sue, This Hound Dog Rocks), troufl bych si dokonce říct, že chybí úplně. Zůstává tak pouze a především jedinečná punk´n´rollová atmosféra, dělající však z alba spíše pouhou kulisu do rockového klubu na rohu Bowery street než sbírku jedinečných fláků, které prožíváte a notujete si je pěkně jeden po druhém. Tím už se Bones v podstatě neliší od mnohem známějších (a dosud o třídu méně zvukomalebných) krajanů Hives, ostatně teď by si je mohl člověk občas i splést. Na druhou stranu, Monkey With Gun je již pátou řadovkou a jistá kompoziční vyčerpanost se proto dá autorům odpustit.

Buchty, káry, tetování

Řada parádních momentů však přesto na desce zůstává. Úvodní rockovou modlitbu Bones City Rollers (názvem evokující slavnou clashovinu Clash City Rockers) prostupuje naléhavost svádící k divoké jízdě Londýnem. Singlovka Smile of the Cobra je ukázkový hit na první poslech. Jako love song se tvářící Dead Heart Beats má velice jednoduché schéma ve slokách a o to intenzivnější refrén. Cemetery Sue nechá vzpomenout na to nejlepší z Ramones lehce říznuté strašáky Misfits. Rozjuchaný, tancovačkou zavánějící Burnout Boulevard pokračuje v tradici songů nazvaných dle předcházející desky. Wendy jakoby nás vracela do sedmdesátých let a Kissáci si nechali narůst číra. Všeříkající I Fell Like Shit je naopak návratem ke kořenům rock´n´rollu Billa Haleyho a Buddy Hollyho. Úderný Hooligan Bop vypadá jako vrchol desky, ale to by nesměla přijít závěrečná megabomba This Hound Dog Rocks, jedna z nejlepších skladeb od Bones vůbec. Hlavně díky téhle bezstarostným létem vonící pecce, okořeněné ve finále dokonce trubkou, nakonec Monkey With Guns na body přeci jen těsně poráží předcházející Burnout Boulevard. Rozhodně je to pořád solidní zábava, takže Elvis může v klidu odejít do té banky.

THE BONES - Monkey With Guns, upoutávka


DISKOGRAFIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Rakovnický Brutus přilákal do Bílýho Medvěda početnou návštěvu
28.03.

Rakovnický Brutus přilákal do Bílýho Medvěda početnou návštěvu

Oblíbený plzeňský klub Bílej Medvěd se v pátek 24.3.2023 stal centrem hudebních výjezdů fanoušků oblíbené...


Extravagantní GIRLI se vrací do Česka!
28.03.

Extravagantní GIRLI se vrací do Česka!

Girli vystoupí 16. dubna 2023 v Bike Jesus na ostrově Štvanice v Praze. Special Guest: Louis III Tenhle feministický...


Teri Gender Bender zahraje v Praze sólo
28.03.

Teri Gender Bender zahraje v Praze sólo

Do Česka míří americká zpěvačka Teresa Suárez Cosío, lépe známá pod uměleckým jménem Teri Gender Bender,...


Touche Amore dovolí českým fanouškům nebýt v pohodě
28.03.

Touche Amore dovolí českým fanouškům nebýt v pohodě

21. června se k nám po čtyřech letech vrátí americká post-hardcorová skupina Touché Amoré. Živě zaduní...


Leo Moracchioli aka Frog Leap se k nám vrátí na podzim
28.03.

Leo Moracchioli aka Frog Leap se k nám vrátí na podzim

Rozený rockový bavič, hudební producent, multiinstrumentalista, hvězda YouTube. Tak by se dal popsat Leo Moracchioli, norský...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Kusy radosti
27.03.

Kusy radosti

» Vypsaná Fixa

Kusy radosti je nové, v pořadí desáté album skupiny Vypsaná fiXa,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru