Miley Cyrus budí pozornost s kalhotkami u kolen

Všichni víme, v jakém stavu je současná světová pop music. A to rozhodně nemluvím jen o trendu poslední doby, takto hudební trh funguje už pěknou řádku let. Mladé světové zpěvačky (ale i ty v letech) svou hudbu oblékají (resp. spíše svlékají) do sexy, až erotických, kabátků. A to jen proto, aby na sebe upozornily a byly stále na svém pomyslném vrcholu. Jak je po jejich činech vidí veřejnost, na tom jim tolik nezáleží a často se ani nesnaží se nějak obhajovat - hlavně, že jejich singl stále hrají rádia a provokativní klip koluje na MTV.

Prorazit v hudbě znamená šokovat, provokovat a něčím překvapit, a jelikož už to často nejde jen hlasovým arsenálem, musí se na frontu povolat ženské zbraně. Nejenom nahota je ale současným kupním artiklem. Svoji roli má samozřejmě i móda, kdy zpěvačky volí velmi extravagantní modely, které někdy ani nemůžeme nazývat oblečením. Při takto obrovské záplavě provokací se hranice posouvají stále dál a dál, přesto se vždy najde někdo, kdo pomyslnout linii soudnosti překročí. Naposledy tou misionářkou byla Miley Cyrus, která do toho šla opravdu po hlavě.

Divoká one-woman show před desítkami kamer

Miley Cyrus už na hudební scéně řádí a provokuje dlouho, nicméně to, co předváděla poslední měsíc, nemohlo zůstat bez odezvy drtivé většiny sdělovacích prostředků. Celý hurikán skandálů a úletů rozpoutala mladá zpěvačka a bývalá hvězda Disney Channelu na letošním předávání cen MTV Video Music Awards. Zde sama ten večer nominovaná divoška předvedla její singl We Can't Stop ve velmi „zajímavém" provedení. Jestli budeme pracovat s verzí, že Miley bojuje v showbyznysu výhradně ženskými zbraněmi za účelem vymanutí se z role té dětské slušné hvězdičky, tak mohlo být toto vystoupení značně matoucí.

Zpěvačka zahájila svůj program z útrob obřího medvěda a aby bylo její vystoupení dostatečně pompézní a megalomanské, skákalo kolem ní ještě několik tanečnic s obřími plyšovými medvědy na zádech. Sama zpěvačka se předváděla v roztomilém medvědím overalu, ale to ještě neměl být vrchol večera. Aby to nebylo příliš obyčejné, nechyběly neustálé kopulační pohyby s kamarádkami, občasné dotyky v rozkroku a pochopitelně nonstop laškovně vypláznutý jazyk. Zdá se Vám to nudné? Tak čtěte dál.

Součástí jejícho pobytu na pódiu byl i duet s Robinem Thickem v jeho letním hitu Blurred Lines. Ještě než Robin přišel na pódium, Miley si odložila přebytečné šatstvo a před kamerami stála už jen v titěrných tělových bikinách a na přicházejícího zpěváka se koukala pohledem šelmy číhající na kořist. Při společné písni si Cyrus neodpustila jedinou příležitost Robina osahat a vystrčit na něj zadek. Polonahá zpěvačka kolej něj kroužila jak sup nad mršinou a publikum bylo nadšené.

Těžko odhadnout, co se v té chvíli honilo Robinovi hlavou, ale tmavé brýle přinejmenším pomohly vytvořit iluzi stoického klidu. Zpěvák s lišáckým úsměvem odolal útokům mladé dívky a celou píseň profesionálně dozpíval. Pravděpodobně lehce v rozpacích odcházel do zákulisí, kde si asi s úlevou setřel pot z čela. A to ještě podle zákulisních informací měla Cyrus ukončit svou chvilku slávy nahoře bez, údajně na popud Britney Spears. Ale dost povídání, podívejte se sami.

Boží mlýny melou

Jakou to mělo pro Miley dohru? No, pomineme-li, že ji má drtivá většina veřejnosti přinejmenším za lehkou exibicionistku a některé přítomné hudební hvězdy si o tom myslí své, měla tato šaráda i vážnější následky. Zpěvačka byla totiž vzhledem k nedávnému úspěchu zvolena jako tvář srpnového čísla prestižního časopisu VOGUE, ale vedení časopisu od tohoto plánu nakonec celkem logicky upustilo. Konsternován byl i zpěvaččin snoubenec Liam Hemsworth, který se po shlédnutí snoubenčiny jízdy zřejmě nestačil divit. Údajně jejich vztah nebyl postaven na nejpevnějších základech, nicméně tento incident byl pověstnou poslední kapkou. Hemsworth následně zasnoubení zrušil a pár se ošklivě rozešel.

Tyjátr na MTV VMA 2013 byla pouze první fáze velkolepého nahatého plánu. Krátce po předávání Miley Cyrus zveřejnila videoklip k nové písni Wrecking Ball, o kterém se již dříve mluvilo jako o kontroverzním videoklipu. Ptáte se proč? Jistě jste si toho všichni i u nás na Hudební Knihovně - Miley se v klipu promenáduje tak, jak ji pán Bůh stvořil a na celý klip kostymérkám postačily pouze bílé kalhotky a stejnobarevný top. I kvůli tomuto pro muže jistě velmi vlídně přijatému videoklipu Myley Cyrus zbořila rekord serveru YouTube, když během 24 hodin nalákala ke svému videu drtivě nejvíce návštěvníků v historii tohoto věhlasného serveru.

Ani tento videoklip nezůstal bez reakce slavných. Miley Cyrus totiž v souvislosti s klipem k Wrecking Ball přiznala, že se nechala inspirovat zpěvačkou Sinead O'Connor a jejím klipem k hitu Nothing Compares 2 U. Wrecking Ball je prý to samé, jen pro moderní dobu a publikum. O'Connor Cyrus následně varovala, aby byla opatrná a nenechala se zaprodat a využít showbyznysem. Reakce rebelky na sebe samozřejmě nenechala dlouho čekat a na sociální síti Twitter si obě vokálistky vyměňovaly své názory. Jak to celé probíhalo se dozvíte v samostatném článku.

Dělají to všichni, proč bych nemohla já?

Nyní se nabízí otázka, proč chování a nahota Miley Cyrus tolik popuzuje okolí, když to tady už bylo nesčetněkrát před ní. Ve vrcholném showbyznysu najdeme mnoho zpěvaček, které svým tělem propagovaly svou hudbu. Jednou z prvních byla nepochybně Madonna, které to vydrželo až dodnes do jejích padesátin. Specialistkou na nahotu ve videoklipech a na pódiu je v současnosti Lady Gaga, své bohaté zkušenosti však má i zmíněná Britney Spears, ale také např. Christina Aguilera, Beyonce a mnoho dalších. Odpověď je ale poměrně jednoduchá - žádná ze zmíněných dam nevyužívá ženské tělo tak prvoplánovaně a lacině, jako právě Miley Cyrus.

Jistě, i jejich klipy a chování svého času šokovalo, ale veřejnost si časem zvykla a začala občasné výstřelky tolerovat. Tyto podpůrné prostředky zpěvačky využívaly v rámci mezí (ne však vždy) cudně, propracovaně a především ne tak často. Naopak Cyrus se svléká prakticky na potkání a nezůstává jen u nahoty - bez ostychu se kroutí v erotických kreacích, za které by se nemusela stydět ani zasloužilá herečka ve filmech pro dospělé. Miley Cyrus se zřejmě začala řídit taktikou „když to dělají ony, proč bych nemohla i já?". Tak se zkrátka svlékne, ať její upadající popularita a oblíbenost zase vzrostou. Kromě toho se těchto praktik nebojí využít ani na tak sledované a věhlasné akci, kterou předávání MTV jistě je.

Existuje i jiná cesta

Pro bezostyšný průnik do showbyznysu existuje ale i druhý břeh. Říkáte si, že v této pohnuté době se již nemůže prosadit cudná zpěvačka třeba i kypřejších tvarů, aniž by se tu a tam nemusela ukázat polonahá nebo neudělala nějaký skandál? Omyl. Stačí se podívat na hvězdy první velikosti jako Adele, Taylor Swift nebo Ellie Goulding, které obnažené ve videoklipu nebo na koncertě neuvidíte. Tyto profesionálky se totiž nenechaly zaprodat a na své cestě ke slávě si v klidu kráčí po pevném a nepošpiněném chodníčku bez extravagance.

GALERIE
Copyright: www.pikosky.sk
Copyright: www.idolator.com
Copyright: www.idolator.com
Copyright: www.idolator.com
Copyright: www.idolator.com
Copyright: www.idolator.com
Copyright: www.idolator.com
Copyright: blog.zap2it.com
Copyright: www.digitalspy.co.uk

Související obsah:

» Miley Cyrus dál provokuje   (David Malý, 10. 09. 2013)
» Miley Cyrus si zahraje v dalším seriálu   (David Malý, 26. 09. 2012)
» Nejlepší vystoupení na letošních MTV Video Music Awards   (David Malý, 30. 09. 2013)
» A světový rekord překonala.... Miley Cyrus.   (Karel Souček, 13. 09. 2013)
» Thicke se přestal brát vážně a natočil rozjuchanou desku   (Karel Souček, 12. 07. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
FOTOreport: Palaye Royale nás zklamat prostě neumí, předvedli nezapomenutelnou show a oznámují novinky
21.06.

FOTOreport: Palaye Royale nás zklamat prostě neumí, předvedli nezapomenutelnou show a oznámují novinky

Palaye Royale nás v uplynulých několika dnech poctili svou dvojnásobnou návštěvou a my se nemůžeme dočkat jejich dalšího...


Nové album, které uvádí singl Welcome to Nashville, nahrál Marpo v legendárním studiu Blackbird
21.06.

Nové album, které uvádí singl Welcome to Nashville, nahrál Marpo v legendárním studiu Blackbird

Na devátém albu Cowboys & Dreamers spolupracoval Marpo s hvězdnými jmény americké hudební scény Marpo,...


Symfonici na festivalu Metronome rozechvěli hladinu Křižíkovy fontány a Praha dojala Kosheen
21.06.

Symfonici na festivalu Metronome rozechvěli hladinu Křižíkovy fontány a Praha dojala Kosheen

Čtvrtek odstartoval ročník 2024 festivalu Metronome pozvolna, zato s pořádnou dávkou emocí. Kosheen slavili 25 let a Michael...


Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku
20.06.

Horký večer se v pražském Café V Lese nesl na vlnách kubánských rytmů a folk-rocku

V úterý 18. června poctila Prahu svou návštěvou na svém evropském turné kanadská umělkyně...


Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika
20.06.

Růža Fest v Měcholupech – tradiční obsazení a kvalitní muzika

Každoročně pořádaná akce v obci Měcholupy na Nepomucku s názvem Růža Fest měl na letošek pevně stanovený...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Sobě věrnej
17.06.

Sobě věrnej

» Škwor

Po desáté jubilejní desce Tváře smutnejch hrdinů, kterou kapela...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru