Marta Kubišová oslavila sedmdesátiny, ale na důchod stále nepomýšlí

Jak již z úst Marty Kubišové několikrát zaznělo, na odpočinek stále nemá čas. Na své domovské scéně, v divadle Ungelt, uvádí recitál pod názvem S nebývalou ochotou, kde hostuje i šéf Ungeltu Milan Hein. Právě do Ungeltu jí přišli pogratulovat k jubileu sedmdesátého výročí narození její přátelé a kolegové jako např. Yvone Přenosilová, Karel Gott, Eva Pilarová, herci Jan Kačer s Ninou Divíškovou, Petr Štěpánek, režiséři Olga Sommerová a Fero Fenič a nechyběli ani Dagmar Havlová, Táňa Fischerová a olympionička Věra Čáslavská. Přímo z pódia jí popřál Václav Neckář písničkou Petra Jandy Ty jsi moje stále šťastné údolí, do něhož se vracím rád. Gratuloval též Petr Malásek, který zpěvačku doprovází se svou skupinou při recitálech.

Ještě před narozeninami stačila paní Marta převzít za odhodlané zapojení do boje proti komunistickému režimu Řád čestné legie z rukou francouzského velvyslance. Zařadila se tak po bok Václava Havla nebo T. G. Masaryka. Marta Kubišová není ve Francii tak úplně neznámá. V roce 1968 zpívala skoro měsíc v pařížské Olympii.


I za tento symbolický klip čekaly Martu K. v pozdější době obtíže. Alespoń částečnou satisfakcí bylo převzetí Řádu čestné legie

Zpěvačka také čeří vody v hudebním průmyslu, když jí Supraphon vydal jedinečnou kolekci písní nazvanou Zlatá šedesátá. Celý 6CD box obsahuje 125 písní včetně singlů, které nikdy na albu nevyšly. Tento výběr tak kompletně mapuje kariéru zpěvačky během období let 1963 – 1970.


Jó,byly to doby, když Marta Kubišová naléhala: "Nechte zvony znít"...

A co Martu Kubišovou čeká v nejbližší době? Již zkouší duet s Anetou Langerovou pro muzikál Touha jménem Eidonis, který bude mít premiéru příští rok. Napsal ho Karel Štolba a Marta Skarlandtová a vypráví příběh Sidonie Nádherné. A jestli jí zbude trochu času, tak snad dopíše knihu, v níž bude dle jejích slov zaznamenáno: „… jak jsem řadu věcí doopravdy viděla".

ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album kapely Polemic uvádí singl Viem
05.03.

Nové album kapely Polemic uvádí singl Viem

11SKA , jak slovní hříčka napovídá, je jedenáctým albem skupiny Polemic. Mapuje její několikaleté tvůrčí...


Čtyři jezdci moshokalypsy
05.03.

Čtyři jezdci moshokalypsy

Nacpat na nedělní večer, kdy další den většina lidí jde do práce, do Prahy finální zastávku turné skupin slibujících...


AVATAR nabídnou svůj The Great Metal Circus
04.03.

AVATAR nabídnou svůj The Great Metal Circus

Švédská heavy metalová kapela AVATAR přiveze svůj The Great Metal Circus do Prahy. Formace, která nejen předskakovala...


Píseň Chybíš věnoval Pavel Callta svojí mamince
04.03.

Píseň Chybíš věnoval Pavel Callta svojí mamince

Po energických singlech jako Skvělej den a Vrásky z lásky přichází písničkář Pavel Callta s baladickou,...


Hořkosladká láska aneb James Arthur znovu v Praze
04.03.

Hořkosladká láska aneb James Arthur znovu v Praze

Britský zpěvák James Arthur se 22. 2. znovu – po dlouhých deseti letech – podíval do Prahy v rámci své...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru