Mariánské Lázně rozezní festival Moody Moon Noize vol. 2, začíná dnes

Dnes 26. srpna začíná v Mariánských Lázních festival Moody Moon Noize vol. 2. Nápad na tento festival vznikl loni ve chvíli, kdy bylo jasné, že všechny větší a střední akce budou vzhledem ke zpřísněným koronavirovým podmínkám zapovězeny. Vyprodaná akce sklidila skvělé ohlasy od návštěvníků i vystupujících, potlesku se dočkal program i omamná lokality lázeňského města. Zopakovat prvotní kouzlo nebude jednoduché, ale pokračování je povinností – festival Moody Moon Noize vol. 2 potrvá do 29. srpna, tentokrát nejen na oblíbené kolonádě Ferdinandova pramene, ale nově v neméně unikátním prostředí Lesního mlýna.  

Dramaturgie festivalu bude opět v režii magazínu Full Moon a spřátelených agentur Heartnoize Promotion a Mood, v úzké spolupráci s mariánskolázeňským kulturně ozdravným spolkem Švihák. „Nadšené ohlasy na první ročník nás samozřejmě velice potěšily," říká šéfredaktor magazínu Michal Pařízek a doplňuje: „Zároveň jsme si ale byli velmi dobře vědomi limitů, které s sebou přinesla loňská hektická organizace, vměstnaná do několika málo týdnů. Letošní ročník připravujeme celý rok a věříme, že bude po všech stránkách ještě povedenější než ten první. Důležité pro nás bylo zachovat omezenou kapacitu akce a její komunitní charakter."  

Člen kolektivu Heartnoize David Čajčík k tomu dodává: „Jsme rádi, že po loňském oživení Ferdinandky, a téměř spirituálním zážitku na kalvárii Ostré s Jednotou, se letos podíváme i do skoro dvě stě let starého Lesního mlýna, jednoho z emblematických míst mariánskolázeňské belle epoque. S tolika charakterními místy, které v Česku máme, by byla hloupost a lenost pořádat festivaly na parkovišti."  Předseda spolku Švihák Tomáš Prinz připomíná, že festival skvěle zapadá do celoroční činnosti jejich organizace: „Dlouhodobým cílem Šviháka je pomocí nejrůznějších aktivit zajistit setkávání lidí a navrátit kulturní život do města. Festival Moody Moon Noize je s naší činností v perfektním souladu – místním umožňuje poznat novou a zajímavou hudbu, posluchačům, kteří sem kvůli festivalu přijedou, zase naše Lázně. Členy Šviháka moc baví pozorovat, jak se do Mariánských Lázní, jejich parků a kolonád, zamilovávají stále noví lidé." 

Program druhého ročníku festivalu Moody Moon Noize je opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na zástupce domácí scény. Aktuálně žhavá jména doplňují ověřené jistoty. Jednou z hvězd bude rapový kolektiv 58G, fenomén posledních měsíců a držitelé ceny Vinyla za Objev roku, své vůbec první vystoupení k oceňovanému albu Až budu velká, chci být Aneta Charitonova předvede Annet X ve spolupráci s producentem Radimem a živou podobu aktuálního alba Fragility of Content odhalí producent Oliver Torr. Hvězdou sobotního programu bude trnavský rapper Fvck_Kvlt se svoji crew, kterou doplní také rapperka Arleta, nová alba představí i kytarové kapely Plusminusnula a Sinks a určitě je třeba zmínit skutečně nová jména jako Favorite Obsession, Death by Ren nebo Obligatne.  

Práce s neznámými jmény je pro organizátory akce velmi důležitá, jak potvrzuje Tereza Odehnalová z kolektivu Mood: „Úplně čerstvá jména by měla dostala šanci se představit širší veřejnosti, milá a přátelská atmosféra festivalu Moody Moon Noize navíc vytváří příjemné podmínky, kde kapely nemusí být ve stresu, i kdyby se mělo něco pokazit. Z premiérového vystoupení skupiny Maryland na loňském ročníku byl nakonec jeden z nejhezčích zážitků festivalu, letos by podobnou roli mohli sehrát například Death by Ren, kteří své loňské debutové EP doposud neměli šanci nikde naživo představit." Na kolonádě zaburácí také holandská noisová trojice The Sweet Release of Death, Lesní mlýn bude hostit sólové představení Katariny Málikové a v programu neschází ani dívčí sbor Lada.  

Samozřejmostí bude pestrý doprovodný program, tradiční promítání, debaty nebo klipové pořady tentokrát ozvláštní i komentované prohlídky Mariánských Lázních a rozhodně musí zbýt čas i na lázeňské koupele.


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na albu NAHÁ odhaluje písničkářka Kaczi svoji duši
17.10.

Na albu NAHÁ odhaluje písničkářka Kaczi svoji duši

Na své debutové EP Polonahá navazuje písničkářka a multiinstrumentalistka Kaczi plnohodnotnou deskou NAHÁ....


Festival Nouvelle Prague v pražském DOX
17.10.

Festival Nouvelle Prague v pražském DOX

Nouvelle Prague 2021 se blíží. Již příští víkend se sejdeme v Dox, kde na vás čeká nabitý program. Letošní...


„Jedeme, jedeme,“ připomíná kapela Olympic.
16.10.

„Jedeme, jedeme,“ připomíná kapela Olympic.

Skupina Olympic v posledních letech opravdu nelení a kromě aktuálního, mírně kontroverzního alba Kaťata připravila...


Na vařený nudli vychází s inovativním obalem a ošetřeným zvukem
15.10.

Na vařený nudli vychází s inovativním obalem a ošetřeným zvukem

Na vařený nudli je druhé LP kapely Nerez z roku 1988, které bylo vysoce ceněné jak pro svůj hudební...


Punkový večírek v Modré Vopici
15.10.

Punkový večírek v Modré Vopici

Pozvání na parádní akci 27. 10. kdy to v Modré Vopici rozjedou legendární východočeští punkáči NVÚ, místní...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru