Je libo Madonnino DNA?

Recenze alba : MDNA

Album: MDNA
Interpret: Madonna
Celkový čas: 00:50:45
Vydavatel: Interscope
Rok vydání: 2012
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Madonna je jednou z největších ikon světové hudební scény. Její hudební kariéra se může chlubit nejedním křížkem. Kouzlo jejího úspěchu je v neustálé snaze šokovat a postupně se přizpůsobovat masám posluchačstva. Proto je Madonna schopná fungovat tak dlouho a udržovat si fanoušky z devadesátek a stále získávat srdce mladších generací. Královna popu si dala se svým novým albem MDNA pěkně na čas a dostatečně dostala fanoušky do varu, když byly uveřejněny první ochutnávky. Velký odstup mezi Confessions on a Dance Floor a MDNA dal prostor konkurenci, která se snažila zaujmout místo na výslunní. Madonna vydala Give Me All Your Luvin‘ (feat. Nicki Minaj & M.I.A.) a všechny smetla pěkně zpátky a tak zpátky upevnila svou pozici. Videoklip Give Me All Your Luvin‘ ukazuje, že Madonna je pořád krásná a plná elánu a že věk je pro ní jen číslo. V klipu se objeví i Minaj a M.I.A., které Madonna přizvala ke spolupráci.

Trochu zdivočit a zastřelit svého milence

MDNA otevírá Girl Gone Wild, song, který nesmí chybět na žádné pořádné party díky skvělé melodii a tak trochu dirty nádechu. Mimo sluchové potěšení je z Girl Gone Wild i potěšení vizuální. Na plátně se promenádují nejlépe placení modelové světa na vysokých podpatcích a Madonna, které by slušel snad i pytel od brambor.

Další highlight alba je Gang Bang. Pokud Girl Gone Wild je dirty, tak Gang Bang je prostě děvka song. Madonna má hlas v úžasné poloze. I když by kde kdo zkoušel svádět tancem na Gang Bang, text není zrovna romantický aneb střelte svého milence do hlavy.

Následující dva songy Madonna jede v dobrém průměru s I’m Addicted a Turn Up the Radio, ke kterému je také videoklip (Madonna projíždějící autem ulicemi města ve vyzývavém oblečku).

Dalším mezníkem CD je již zmiňovaná Give Me All Your Luvin‘ (feat. Nicki Minaj & M.I.A.). Postupně rozhoupe vaše boky a "I don't give a shit" ze sebe vyloudíte spolu s M.I.A. raz dva.

Proč se trochu nenavážet do konkurence

Při poslechu Some Girls mám občas pocit, že mi někdo píše na Skype, protože celou píseň protkává podobný zvuk. Opět je to jedna z písní, kterým říkám vata vyplňující prostor mezi lepšími kousky alba. Na podobném principu funguje i Superstar. A je tomu tak, protože se přes něj prokousáme k I Don’t Give A (feat. Nicki Minaj). Další, co pěkně hne vašimi boky, tentokrát s nádechem rapového závoje. Co mi přijde přehnané, je část zmiňující Lady Gaga: "Madonna you are more original than Gaga" ("Madonno, jsi ordinálnější než Gaga"). Proto jsem na začátku zmiňovala konkurenci. Na hudební scénu nejvyššího kalibru se vypracovala i Lady Gaga a to Madonně asi nadělalo pár vrásek navíc. Přesto je I Don’t Give A dobrá píseň se skvělým sborem a orchestrem a konci.

I’m a Sinner a Live Spent, další vata před Masterpiece. Masterpiece si mohli fanoušci poslechnout nějakou dobu před vydáním desky. Zamilovaná balada uklidnující vaše smysly. Zbytek alba tak nějak našedle běží ke konci Falling Free. Beautiful Killer na začátku dost připomíná Die Another Day. Pak už I F****d Up, B-Day Song (pojďme být trochu ego a popřát si k narozeninám) a The Best Friend, u kterých vás možná napadne otázka, proč se na albu vůbec objevily.

MDNA je příjemné album, které vás nenechá chladné, a to I přesto, že nejste extra velcí fanoušci zpěvačky. Madonna stale ukazuje, že má své místo a ví, čím ho obhájit. Sice na mysl občas skočí myšlenka, jak by vypadalo, kdyby vaše maminka či babička nosily a tančily jako Madonna a při té představě se dost zakřeníte. Přesto… pořád je to Madonna a lidé jí budou zbožňovat, I kdyby vydala naprostý shit.

DISKOGRAFIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Novinkový Prague Music Week zve na první část svého letošního programu
28.09.

Novinkový Prague Music Week zve na první část svého letošního programu

Nová hudební událost Prague Music Week, která navazuje na úspěšnou konferenci a showcase festival Nouvelle Prague,...


Podzimní šňůra koncertů v RC Prdel Beroun začíná nabírat na obrátkách
28.09.

Podzimní šňůra koncertů v RC Prdel Beroun začíná nabírat na obrátkách

Po prologu minulý víkend čekala na hosty berounského RC Prdel další hudební nálož, tentokrát v heavy-metalovém...


Nezastavitelná K. Flay předvedla i přes handicap špičkovou show
27.09.

Nezastavitelná K. Flay předvedla i přes handicap špičkovou show

Člověk si jen těžko umí představit, jak by asi jako hudební fanoušek fungoval s omezeným sluchem. A teď...


První jména Brutal Assaultu 2024
27.09.

První jména Brutal Assaultu 2024

Ve čtvrtek v 11:00 pořadatelé Brutal Assaultu oznámili první jména na nadcházející 27. ročník, který...


Komfortní večer v Cross Clubu s DAYTIME TV
27.09.

Komfortní večer v Cross Clubu s DAYTIME TV

Skotská alternativní čtveřice DAYTIME TV 25. 9. 2023 vystoupila v Cross Clubu v Praze. Kapela se skládá z členů...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru