Letošní videoklipy, které nás potěšily nebo pobavily

První polovina ledna byla na nová alba tradičně skoupá, což kapely kompenzovaly premiérami videoklipů. Jaké stojí za zhlédnutí?  

Michal Pelant - GeronimoKytarista Michal Pelant (Kollerband) loni vydal debut Na hraně a nyní z něj představuje druhý videoklip k divočejší skladbě Geronimo. Autorem textu je, pro mnohé překvapivě, komik Lukáš Pavlásek. „Když jsem se seznámil s Lukášem, bavili jsme se o textech a zjistil jsem, že Lukáš má minimálně dvojí tvář," směje se Michal. Režie videoklipu, kamery i střihu se ujal, stejně jako u předchozího videoklipu Vodopády, Tomáš Bláha.

Geronimo je jednou z tvrdších a temnějších písní alba, má až revolucionářský nádech. Motiv vzývání slavného indiánského náčelníka Geronima přechází v písni na obecnou rovinu, každý z utlačovaných se dočká svého dne, kdy se všechno změní. „Tohle v principu ušlechtilé téma je poměrně hojně zneužívané všemi manipulátory, režimy a diktátory. Doufám, že v tomhle případě zůstane jen u poselství," dodává Michal Pelant.    

Waltari - Diggin' The AlienNová deska finské kapely Waltari s názvem You Are Waltari vyjde až 27. února, ale již nyní vypouští formace první singl Diggin' The Alien. A hned s videoklipem, který režíroval Timo Puustinen. Ten je velkým fanouškem Waltari a s kapelou dělal již úspěšný videoklip In The Cradle. Krásná podívaná.   

Sarah & The Adams – Mír a klid   Mír a klid je vůbec prvním videoklipem skupiny Sarah & The Adams. Ta se spojila s produkční firmou Paper plane a pod režijním vedením Kláry Sodomkové se začala rodit myšlenka, jak klip natočit. V poměrně krátkém časovém intervalu vznikly originální masky, které jasně určily směr natáčení. Celý klip vznikl s jistou lehkostí, což bylo také záměrem frontmanky kapely Šárky Adámkové.

„Chtěla jsem vytvořit něco osobitého, nenuceného, co by o mě něco vypovídalo, a to se myslím povedlo. V tvorbě mě příliš nezajímají přehnaná gesta nebo výkřiky rádoby zásadních sdělení světu. Jde mi spíš o to vytvořit něco, u čeho bude člověku dobře a co je pravdivé. Chtěla jsem se ale i bavit a trochu celou záležitost odlehčit, takže jsem ochotně oblékla kočičí fousky a ouška," vysvětlila Šárka.  

Maroon 5 - SugarCo byste udělali, kdyby na vaši svatbu nečekaně vtrhla slavná kapela a zahrála vám. Přesně to loni v prosinci udělala americká skupina Maroon 5 a reakce nic netušících svatebčanů byly různé. Kapela je zachytila a poskládala je do sladkého videoklipu ke skladbě Sugar„Projedeme celé Los Angeles a vtrhneme na každou svatbu, kterou pokáme," vysvětlil frontman Adam Levine.  

Martin Prachař & Musica Folklorica - Ked sa Janko na vojnu bralVojenská tematika spolu s milostnou bývá nejčastějším námětem lidových písní vůbec. Na CD Martin Prachař & Musica Folklorica: Opýtaj sa Malana je zaznamená balada Ked sa Janko na vojnu bral, která se počátkem roku 2015 dočkala filmového zpracování. Obsahově se jedná o píseň tragickou, která kromě reflexe válečného utrpení zachycuje i tematiku revenantů, tedy oživlých mrtvol. Hereckých rolí se zhostila Musica Folklorica v čele se zpěvákem Martinem Prachařem a zdatně jim sekundují členky pěveckých sborů Lipina a Oskoruša.
GALERIE

Související obsah:

» Michal Pelant a jeho Vodopády   (Jan Vavřík, 09. 05. 2014)
» Kollerův kytarista Pelant vydává sólovku   (Karel Souček, 01. 03. 2014)
» Waltari hned pětkrát naživo   (Joe Stramr, 09. 09. 2012)
» Sarah and The Adams se objeví na koncertních pódiích   (Petr Škrabánek, 27. 03. 2013)
» „Musím nějak zařídit, aby mi tahle kapela snů vydržela,“ zdůrazňuje zpěvačka Sarah.   (Karel Souček, 05. 11. 2014)
» „Thank you,“ říkají na novince Sarah & The Adams   (Karel Souček, 01. 11. 2014)
» Na nové desce pracovali Maroon 5 celý rok   (Karel Souček, 02. 09. 2014)
» Overexposed   (Monika Blochová, 15. 07. 2012)
» Musica Folklorica nabízí neotřelý pohled do ženské duše   (Karel Souček, 04. 07. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu
15.04.

Bára Zmeková pokřtí nové album již tuto středu

Pražský Palác Akropolis bude již tuto středu 17. dubna dějištěm křtu nového alba zpěvačky a skladatelky Báry...


Novo Amor bude mít v Čechách premiéru
15.04.

Novo Amor bude mít v Čechách premiéru

Velkou dávku snů, lásky a touhy naservíruje na svém premiérovém vystoupení v České republice...


Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené
15.04.

Evergreen Terrace: Nová muzika vyjde, až se nám to bude zdát přirozené

Krátce po koncertě Evergreen Terrace na festivalu Brutal Assault jsem strávil příjemnou a neformální půl hodinku s celou...


Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma
14.04.

Karlovo náměstí ovládne jazzová hudba, vstupné je zdarma

Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlásila již před 13 lety 30. duben jako Mezinárodní den jazzu....


Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku
14.04.

Mysteriózní The Mysterines představí v Praze novou desku

Alternativní rockeři The Mysterines vydali první desku před dvěma lety a tehdy taky vystoupili poprvé v Praze....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Another Side of You
04.04.

Another Side of You

» Illumishade

Another Side of You je název druhého alba švýcarské rockmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru