„Thank you,“ říkají na novince Sarah & The Adams

Tři roky po debutu My place vydává skupina Sarah & The Adams nové studiové album s názvem Thank you. Skupina, která před třemi lety vznikla okolo zpěvačky a pianistky Šárky Adámkové, pokřtí svoji novinku 25. listopadu v pražském divadle Disk.



Sarah & The Adams si letos do studia Sono přizvali výtečné muzikanty v čele s kytaristou Josefem Štěpánkem. Novinka se žánrově pohybuje na pomezí pop, folk a country a vyjma dvou českých písní je v angličtině. Kromě tradičního klavíru dostalo na desce velký prostor ukulele, na které Šárka Adámková složila více než polovinu skladeb. Jednu píseň otextoval americký básník Lucien Zell, jinak celý materiál pochází z pera zpěvačky.



Podle slov Šárky Adámkové bylo záměrem natočit svobodomyslnou, živou desku s nekonvenčním zvukem, která je ale postavena na jednoduchých, melodických písních. Ty zachycují autorčiny životní příběhy a pocity - od návratů a rozchodů přes trable s rozbitým počítačem a potřeby říci NE až po vzpomínky na blízké. Nechybí ani love song, netypicky svižnější titulní píseň Thank you.
Foto: Jiří Turek

Termíny Dixie Tour: 

7.11.-Český Krumlov
13.11.- Opava
14.11.- Odry
15.11. Olomouc
16.11. Šumperk
25.11. Praha - křest desky
28.11. Trhové Sviny
29.11. Pardubice
GALERIE

Související obsah:

» Sarah and The Adams se objeví na koncertních pódiích   (Petr Škrabánek, 27. 03. 2013)
» Sarah and The Adams se v Sonu obklopili skvělými muzikanty   (Karel Souček, 06. 02. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Třpytivý večer a kožené bundy na The Neighbourhood
06.05.

Třpytivý večer a kožené bundy na The Neighbourhood

Popové jaro je v plném proudu a svým přispěla i kalifornská kapela The Neighbourhood....


Vršovická kapela tojeon vydává debutové EP tojeona
06.05.

Vršovická kapela tojeon vydává debutové EP tojeona

tojeon je vršovická mellow new wave kapela typická naléhavými tóny elektrických kytar, syntezátory a poetických...


Oprašte loňské vstupenky, Beth Hart se konečně vrací do Prahy
05.05.

Oprašte loňské vstupenky, Beth Hart se konečně vrací do Prahy

Fanoušci, které loni v září rozesmutnila zpráva o odložení koncertu fenomenální zpěvačky, se mohou těšit...


Pražský Majáles v Letňanech: Den plný rapu a nových scén
05.05.

Pražský Majáles v Letňanech: Den plný rapu a nových scén

Letiště v Letňanech hostilo 1. května další ročník Pražského Majálesu. Program byl letos rozdělen mezi tři...


Alkehol na Připíjím Tour 2026 zavítal do Katovic, úvodní set patřil severomoravskému Bastardu
05.05.

Alkehol na Připíjím Tour 2026 zavítal do Katovic, úvodní set patřil severomoravskému Bastardu

Katovice na Strakonicku se každoročně stávají místem konání několika větších hudebních událostí, mezi něž...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta