Letošní Grape festival hlásí první jména, mezi nimiž jsou třeba Netsky či Kadebostany

Festival Grape se uskuteční na piešťanském letišti 14. a 15. srpna. Nyní odhaluje první jména z line-upu.

‚‚Jsme rádi, že už můžeme představit první zahraniční účinkující. Tento rok se jejich počet navýší na patnáct až šestnáct. Chceme dát větší prostor zajímavým mladým zahraničním kapelám, které se nám líbí a pár z nich také teď představujeme,‘‘ láká za organizátory Janči Trtenský.

A kdo, že je těmi prvními potvrzenými? Hned čtyři jména jsou z Belgie a není to nikdo jiný než Netsky, Triggerfinger, BRNS a Intergalactic Lovers. Ze Švýcarska se k nim připojují Kadebostany.

‚‚Také jsme rádi, že jsme potvrdili belgického producenta Netsky, který odehraje svoje vystoupení s live kapelou,‘‘ doplňuje Trtenský. 

Boris Daenen alias Netsky patří k nejvýznamnějším drum & bassovým interpretům světa. Po remixech k písním Pendulum, Swedish House Mafia či Ruska začal koncertovat s kapelou. Českým fanouškům se naposledy představil loni na festivalu Rock for People a odezva byla veliká. Momentálně pracuje na třetím studiovém albu z něhož představí pár nových kousků i na Grape festivalu.

Taktéž Belgičané Triggerfinger mají za sebou čtyři studiovky (to poslední vydali loni v dubnu) a nyní patří na úplnou špičku belgické scény. Jejich koncerty jsou vždy nezapomenutelným zážitkem, o čem se budeme moci přesvědčit poprvé také na Slovensku. Ani bruselští BRNS toho nemají za sebou málo. Svůj experimentální zvuk a skvělou show předvedli v roce 2013 na slovenském festivalu Waves. Loni vypustili druhé studiové album s názvem Patine. Trošku z jiného soudku budou kapely Intergalactic Lovers a švýcarští Kadebostany, kteří předvedou svůj originální indie-pop s hranicemi sahajícími do jiných žánrů. Pokud chcete poznat Kadebostany dřív, máte tak šanci už 27. února, kdy zahrají v pražském Paláci Akropolis. Každopádně bude na festivalu Grape o hudební zážitek jistě postaráno.

GALERIE
Netsky (Zdroj: facebook.com)
BRNS (Zdroj: facebook.com)
Kadebostany (Zdroj: facebook.com)
Intergalactic Lovers (Zdroj: facebook.com)

Související obsah:

» Rock For People - den nultý a první   (David Malý, 08. 07. 2013)
» Rock For People táhne do boje s Biffy Clyro, Tomem Odellem či Manu Chao   (David Malý, 27. 04. 2014)
» Let it roll 2013: 30 tisíc vykulenejch očí   (Irena Hladíková, 06. 08. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Písničkář RODAN se rozhodl poprvé otevřít svá témata v rodném jazyce
08.05.

Písničkář RODAN se rozhodl poprvé otevřít svá témata v rodném jazyce

Telentovaný písničkář RODAN vydává nové EP s názvem Volám domů, své vůbec první autorské...


Výstava Oceán a spol. v Popmuseu vypráví příběh slavné kapely
07.05.

Výstava Oceán a spol. v Popmuseu vypráví příběh slavné kapely

Až do 9. října 2025 potrvá v prostorách Popmusea v pražském KC Kaštan výstava s názvem Oceán...


Festival Středňajs láká již potřetí na jarní louku i do stodoly
07.05.

Festival Středňajs láká již potřetí na jarní louku i do stodoly

Na fanoušky alternativní hudby na menších nekomerčních festivalech a mimo město míří jednodenní multižánrový...


Dua Lipa zavítá do O2 areny – a to hned dvakrát!
07.05.

Dua Lipa zavítá do O2 areny – a to hned dvakrát!

Popová ikona Dua Lipa míří poprvé do České republiky v rámci světového turné pojmenované...


Dolls in the Factory vydávají třetí singl z nového alba
06.05.

Dolls in the Factory vydávají třetí singl z nového alba

Singl Break those Chains elektronic pop rockové frýdecko-místecké kapely Dolls in the Factory je další, v pořadí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru