Králem DJů se v Krakově stal italský Damianito

Ve vyprodaném divadle Juliusze Słowackiho v centru Krakova se minulý týden utkali nejlepší světoví DJs. Šampiónem letošního Red Bull 3Style byl korunován italský DJ Damianito. Českému zástupci DJ Roxtarovi unikl postup jen těsně. 

Damianito se na minulý ročník do Santiaga de Chile vypravil na vlastní pěst, aby se od nejlepších světových DJs sám něco přiučil a inspiroval se v hraní. A letos se díky divoké kartěprobojoval až do velkého finále, v němž porazil Crosse (BEL), Cam B-ho (CAN, Rinu (JPN), Diega Zapatu (CHL) a Ryana DJe (RSA). Japonská DJka Rina se stala první ženou v historii této soutěže, která se probojovala do grand finále.  



Velkému finále předcházely čtyři kvalifikační večery, ve kterých se celkem představilo 24 DJs z celého světa. Mezi nimi i vítěz českého finále DJ Roxtar, kterému postup unikl o malý kousek. I přes skvělé ohlasy nakonec porota dala přednost DJ Crossovi (2. místo celkově) a Roxtar si tak finále užil jako divák.  „Byl to nejlepšítýden mojí djský kariéry. Těžko se to popisuje, přeju to každýmu. Já ale budu bojovat dál, takže to nebudete mít jednoduchý!,” slibuje český zástupce.  

"Je to nejlepší djská soutěž na světě a vybírá ty největší party rockery na světě," tvrdí DJ Jazzy Jeff, který byl jedním z pěti rozhodčích. Po jeho boku zasedli DJ Craze, DJ Nu-Mark, Nina Las Vegas a Skratch Bastid." Letošní soutěž byla tvrdá,protože úroveň se po celém světě zlepšuje. Pokaždé jsme našli nové a jedinečné talenty z celého světa a už teď se zase těším na příští rok," dodává hip-hopová djská legenda. 



Příští světové finále Red Bull 3Style se uskuteční na Taiwanu. I zde se objeví český zástupce, vítěz národní kvalifikace, která proběhne letos na podzim.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Richard Krajčo chystá live album z loňského adventního turné
29.03.

Richard Krajčo chystá live album z loňského adventního turné

Na přelomu loňského listopadu a prosince zavítal Richard Krajčo za doprovodu Filharmonie Hradec Králové...


LØLØ přiveze do Prahy nové album i nekompromisní upřímnost
28.03.

LØLØ přiveze do Prahy nové album i nekompromisní upřímnost

Pop-rocková zpěvačka a autorka LØLØ, známá svým mixem vzteku, ironie a chytlavého humoru, dorazí do Česka...


Michal Pavlíček vydává osobní výpověď Na obzoru
28.03.

Michal Pavlíček vydává osobní výpověď Na obzoru

Pod názvem Na obzoru vydává kytarista Michal Pavlíček nové studiové album. Hráčská virtuozita se na něm...


Nanday v novém singlu V Bahně hledají (doslova) odpuštění
28.03.

Nanday v novém singlu V Bahně hledají (doslova) odpuštění

Zrodili se v co-vidovém rubáši, kdy bylo třeba prolomit svět lží a závislostí, vzepřít se přetvářce a zbořit brány...


Metalová princezna Poppy zazářila v Praze
26.03.

Metalová princezna Poppy zazářila v Praze

V rámci své tour Constantly Nowhere se Poppy objevila i u nás v Praze, a to konkrétně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ulož tmu
22.03.

Ulož tmu

» Nauzea Orchestra

Nauzea Orchestra vydává svou šestou řadovou desku Ulož tmu, na níž mísí...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta