Kelly Rowland vystrčila drápky
Recenze alba : Talk a Good Game
Někdejší členka formace Destiny's Child, Kelly Rowland, má letos úspěšný rok. Krom zařazení mezi největší krasavice světa jí udělalo radost i vydání jejího čtvrtého sólového alba Talk A Good Game. Aby neponechala nic náhodě, přizvala si spoustu slavných hostů, jak už je v branži zvykem, a tak na obalu najdeme jména jako Wiz Khalifa, Beyoncé nebo Michelle Williams.
Při tvorbě alba se nechala Kelly inspirovat svými hvězdnými idoly Whitney Houston nebo Steviem Wonderem tak, aby vznikla dosud nejosobnější deska, která by důstojně oslavovala ženství. Vyzbrojena nejlepším týmem producentů se postavila nejen za mikrofon, ale i k textům s takovou vervou, že vzniklo čistokrevné r&b album jako z učebnice a určitě se porve i o titul žánrové album roku.
Trocha lásky, trocha drbů
Album otevírá energická bomba Freak s provokativním textem, původně sice od Jamieho Foxxe, ale Kelly se s ním vypořádala více než se ctí. Hlavní singl Kisses Down Low dokazuje, že Kelly má stále omračující hlas, ze kterého mohli sice producenti v této skladbě vytáhnout ještě víc, ale i tak příjemná věc, plná erotického napětí. Silný singl Dirty Laundry je zároveň i dost osobní, Kelly na veřejnosti pere své „špinavé prádlo" a vyzpívává se ze své žárlivosti na Beyoncé, která se vždy hřála na výsluní hlavní hvězdy.
Že se nejedná o žádnou stávající nevraživost, potvrzuje další track You Changed, ve kterém se holky zase hudebně sešly a slyšet je opět pohromadě je příjemný zážitek, který doplňuje Michelle Williams. Nechybí ani něžné balady jako I Remember nebo hymna ulice Street Life. Zajímavou kombinací s trochou dance popu a syntetizátory jsou Red Wine a This Is Love, které připomínají tvorbu Mariah Carey
Konečně zdatná konkurence
Talk A Good Game má vše, co má správné r&b obsahovat: je houpavé, sexy, plné energie a skvělých hlasů, jen je trochu stereotypní. V žádné skladbě se sice ani jednou nezrychlí tempo, chybí tu něco méně uspávajícího, strhujícího a živelného, co vás trochu nakopne, ale cíl byl i tak splněn. Zpěvačka, která doposud stála vždy ve stínu slavnější kolegyně Beyoncé, vydala silné album plné ženské síly, která se nedá zastavit.
Související obsah:
» Beyoncé uzavřela spolupráci s gigantem Pepsi (David Malý, 15. 12. 2012)» Whitney Houston zemřela! (Jiří Klecan, 12. 02. 2012)
» Byla Whitney Houston zavražděna? (David Malý, 29. 12. 2012)
» Výběrové album Whitney Houston přináší jednu novinku (Karel Souček, 06. 11. 2012)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Katarzia na novom albume Pozvi ma, neprídem zostáva doma, pretože vonku je to čoraz šialenejšie
Katarzia vydáva ôsmy štúdiový album Pozvi ma, neprídem, na ktorom poslucháčov sprevádza ďalšou etapou svojho života....
Temná energie a syrové emoce – 20TOKENS míří do Prahy
Ukrajinská alternativně-metalová kapela 20TOKENS vystoupí 4. července v pražském klubu Chapeau Rouge, kde fanouškům...
Návštěvníci Hradů CZ opět spojí hudební zážitky s poznáváním regionu
Točník, Kunětická hora, Švihov, letos nově Hluboká nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Festival...
Frontman kapely Jelen Jindra Polák odhaluje Příběhy písní
Písně kapely Jelen jako Magdaléna, Klidná jako voda nebo Nebe nad Prahou znají tisíce fanoušků napříč generacemi....
Obscene Extreme 2026: Na Bojišti se znovu sejde světová extrémní scéna
Začátkem července se do trutnovského areálu Na Bojišti vrátí jeden z nejrespektovanějších festivalů extrémní...
» zobrazit více...
RECENZE
» Megadeth se (studiově) loučí vynikající...
» Přímočaré Třísky: osobití Nanday účtují...
» Svět není v pořádku, ale pořád krásný...
» Těžké si představit, že by se The Neighbourhood...
» Legendární Kreator na novince (melodicky)...
» Roll with Punches je čirý rockový klenot...
» zobrazit více...
Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery
V sobotu 16. května hostila pražská Cargo Gallery další z výrazných jarních...
Katarzia na novom albume Pozvi ma, neprídem zostáva doma, pretože vonku je to čoraz šialenejšie
Katarzia vydáva ôsmy štúdiový album Pozvi ma, neprídem, na ktorom poslucháčov...
Rotting Christ, Decapitated a Venom ovládli sobotní program Hard Karpaty Festu
Druhý den festivalu Hard Karpaty fest v Army parku ve Slavičíně se nesl ve znamení...
Návštěvníci Hradů CZ opět spojí hudební zážitky s poznáváním regionu
Točník, Kunětická hora, Švihov, letos nově Hluboká nad Vltavou, Veveří, Hradec...
Archers: První dlouhohrající deska je pro kapelu zásadní prohlášení
Před jejich premiérovým koncertem v České republice jsem...
Co chystá label Indies Scope pro rok 2026?
Label Indies Scope představuje ediční plán pro rok 2026, zatím ne zcela kompletní....
Apple Juice nabízejí Šlapače vody a novou tvář
Šlapač vody je název nového EP kapely Apple Juice. Tahle hajzparta,...
Vstupenky na koncert WYFE vyhrávají Martin a Jonáš
Kapela WIFE, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své...
Rapové duo PAST vydává svou pátou desku Fotr
Alternativně rapové duo PAST vydává svou pátou desku s názvem Fotr....
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #31: Festivaly 2026
V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:















