Karlovo náměstí bude v neděli patřit jazzu i dalším žánrům

Pokud máte tuto neděli čas, jste v dojezdové vzdálenosti Prahy a máte rádi jazz, pak byste neměli chybět na Karlově náměstí. Právě 30. dubna je celosvětově svátkem všech jazzmanů, ale i všech fanoušků tohoto žánru v nejrůznějších podobách. Mezinárodní den jazzu u nás tento den tradičně slavíme zdarma přístupným Open Airem na Karlově náměstí pod taktovkou festivalu Mladí ladí jazz s hvězdnými hudebníky.  



Headlinery jsou britští Molotov Jukebox, kteří jazz koření romskými melodiemi se swingem i dubstepem. Jejich frontwoman je zpěvačka a také herečka Natalia Tena, již fanoušci znají například z Harryho Pottera nebo Hry o trůny. Jedním z vrcholů festivalu bude premiéra hudebního projektu připraveného ke 100. výročí Českého rozhlasu, ve kterém se potkává legendární Rozhlasový Big Band Gustava Broma a muzikant a producent Aid Kid. Koncertní set sršící energií nabídne irský soulový zpěvák s nigerijskými kořeny Caleb Kunle. Směs moderního funku, neo-soulu a indie jazzu slibuje další irský zástupce Max Zaska. Českou scénu také zastoupí mladé popové duo Blue Uandi, oscilující mezi R'n'B a experimentální elektronikou.  

„Je fascinující sledovat, jak si jazz podmaňují současní hudebníci, kteří do něj odvážně absorbují nejrůznější další hudební styly, ať už se jedná o elektroniku nebo world music. Na Karlově náměstí představíme přední představitele současného jazzu z mezinárodní i domácí scény," vysvětluje dramaturgii Open Airu ředitel festivalu Mladí ladí jazz Jan Gregar.  

Program z Karlova náměstí bude živě přenášet Český rozhlas Vltava. Stream poběží také na Facebooku Mladí ladí jazz. Festival je přístupný zdarma, akci je ale možné podpořit nákupem dobrovolné vstupenky.  



Mezinárodní den jazzu, jehož ambasadorem je držitel mnoha cen Grammy Herbie Hancock, vyhlásila před 12 lety Generální konference UNESCO a do jeho oslav se zapojují stovky měst po celém světě, od USA přes Evropu až po Austrálii. Open Air v režii Mladí ladí jazz na Karlově náměstí je oficiální akcí International Jazz Day pod patronací UNESCO a každoročně patří k největším akcím v celosvětovém měřítku.      
Foto: Drew Cox

Line –up Open Air Karlovo náměstí

14:40 Blue Uandi / CZ
15:40 Rozhlasový Big Band Gustava Broma & Aid Kid / CZ
17:10 Zaska / IE
18:25 Caleb Kunle / IE
19:45 Molotov Jukebox / GB
GALERIE

Související obsah:

» Mladí ladí jazz připravili páteční F*ckin' Friday   (Karel Souček, 21. 03. 2021)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Mat213 zve na párty privilegovaných dětí
15.02.

Mat213 zve na párty privilegovaných dětí

S provokativní hymnou privilegovaných dětí přichází zpěvák a vnuk hudebníka Františka Ringo Čecha Mat213. V tracku...


Bad Suns přivezou do Prahy indie nostalgii i taneční energii
15.02.

Bad Suns přivezou do Prahy indie nostalgii i taneční energii

Bad Suns se 12. 3. 2026 vracejí do Café V lese v plné síle s albem Accelerator, které zachycuje novou...


Tři Deci #24: Mentální zdraví, část 1.
15.02.

Tři Deci #24: Mentální zdraví, část 1.

V našem prvním dvojdíle probereme problematiku mentálního zdraví u muzikantů. V prvním díle se pobavíme o tom, proč...


Intímna výpoveď o láske a úzkosti. Terrible 2s vydávajú nový album Posledné letné dni.
14.02.

Intímna výpoveď o láske a úzkosti. Terrible 2s vydávajú nový album Posledné letné dni.

Slovenská kapela Terrible 2s predstavuje svoj nový, v poradí tretí štúdiový album Posledné letné dni,...


Karol Komenda si spoluprací s Michalem Prokopem splnil sen
13.02.

Karol Komenda si spoluprací s Michalem Prokopem splnil sen

Koncem loňského roku vyšla nová skladba kytaristy, zpěváka a frontmana Karol Komenda Group s významnou osobností...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta