Kapela Roseburg hlasí svůj comeback!

Americká kapela Roseburg hlásí svůj dlouho očekávaný comeback! Jak se sami označii, alternativní kapela, zformovaná v roce 2018 čtyřmi blonďatými teenagery v Oregonu. Kapela si dala pauzu od svého fungování v moment, kdy se svět zastavil, tedy se začátkem pandemie v roce 2020. Nešťastně se tomu tak stalo chvíli po vydání jejich debutového alba Righteous Punk. V ten moment vše pro kapelu vypadalo dobře a byli připraveni vyrazit na své první turné po státech. Bohužel nic takového se nestalo a kapela jako by přestala existovat.

Mezitím zpěvák, Zach Knell, se věnoval svému sólovému projektu, který nazval Righteous Punk a následně změnil za jednuduše Zach Knell. V roce 2021 vydal své doposud jediné EP zvané The Boy In White. Bubeník Keith Lambson se rozšířeně věnoval svému sólo projektu Dryggs, narodil se mu první potomek a stihl vydat své první album Roadtrip. Jako poslední vydal vlastní hudbu kytarista, Samuel Sheppard, který se pod jménem Yesterkid rozhodl vytvářed a vydávat hudbu se svým otcem. V květnu tohoto roku tak vydal jejich debutové album Endangered Species. Všechny jednotlivé projekty stojí za poslech, je na nich poznat, jak rozdílná jejich hudba je, a kdo čím přispívá k jejich zatím největšímu projektu Roseburg.

Roseburg v roce 2018 vydali své první EP zvané Heaven vs. Hollywood, které obsahuje 5 skladeb. Jednou z jejich doposud nejposlouchanější skladbou je velice chytlavá „Wave", která vyšla v roce 2019. Celé EP získalo stovky tisíc poslechů pouze za pár dní. Ten samý rok vydali singl „RIP", na kterém se objevil i známý zpěvák kapely Sleeping With Sirens, Kellin Quinn. Kellin se tak stal jakýmsi katalyzátorem jejich kapely. Právě včas před vydáním Righteous Punk, které obsahovalo již zmíněné skladby „RIP" a „Wave". Dále u fanoušků populární skladby „Be Good" a „Goodnight Punk", která uzavírá celé album.

Věříme, že kdyby na pandemii nedošlo, Roseburg byli na své cestě k značnému úspěchu. Dnes ale po dvou letech hlásí svůj comeback s datem 7. října. S novým stylem, kdy ¾ kapely si přes dobu ticha nechala narůst dlouhé vlasy, přichází i znovuzrozený Roseburg, a bude pokračovat na své cestě za úspěchem. Na nových promo fotkách byl frontman Zach viděn s korálkovým řetízkem, který zobrazuje „Again Again". Může se tak jednat o název nadcházejícího singlu či alba. Buďme trpělivý a nezapomeňte se těšit na 7.10.2022!

GALERIE

Související obsah:

» Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!   (Natálie Havelková, 11. 08. 2022)
» Sleeping With Sirens se vrací ke kořenům s písničkou Crosses   (Martina Sládková, 22. 06. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Die Antwoord po dlouhé pauze vyrazí na turné, zastaví se i v Praze
05.12.

Die Antwoord po dlouhé pauze vyrazí na turné, zastaví se i v Praze

Vskutku výstřední a bizarní show čeká 11. dubna 2024 návštěvníky pražského Fora Karlín. Vystoupí zde jihoafrický...


Karel žije dál! Přesvědčit se můžete v sobotu v pražské Lucerně.
05.12.

Karel žije dál! Přesvědčit se můžete v sobotu v pražské Lucerně.

Karel žije dál je název kulturní akce k uctění památky bývalého místopředsedy vlády a ministra zahraničí...


Popový fenomén Troye Sivan zavítá poprvé do ČR
05.12.

Popový fenomén Troye Sivan zavítá poprvé do ČR

Troye Sivan je australský zpěvák, skladatel a herec nominovaný na cenu GRAMMY, který se pevně etabloval jako globální...


Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen
04.12.

Line-up festivalu Fajtfest čítá už téměř dvacet jmen

Od ohlášení jednoho z headlinerů, kterým jsou britští While She Sleeps, přidávají organizátoři jedno jméno...


Krásný ztráty Live hlásí první jména
04.12.

Krásný ztráty Live hlásí první jména

Organizátorům, vystupujícím a především návštěvníkům festivalu Krásný ztráty Live se romantické prostředí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Třetí
17.11.

Třetí

» něco něco

Třetí album s jednoduchým názvem Třetí vydávají něco něco u domovského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru