Kapela Neřež mapuje dvacet let, ale nabízí i novinky

Právě dnes vychází album 20 let Neřež, které na dvou CD mapuje dvě desetiletí této legendární kapely. Kromě lety prověřených hitů ale přináší také nové písničky, na nichž se podílely i zpěvačky Marie Rottrová a Lucia Šoralová.  

První disk obsahuje oceňované album Nebezpečný síly z roku 1999. Jako bonus k němu hudebníci z kapely Neřež natočili tři novinky, z toho po jedné skladbě s Marií Rottrovou, kterou mnoho let doprovázejí, a s Lucií Šoralovou, s níž vytvořili svěží tým připravený k dalším výkonům. Druhé album představuje průřez tvorbou za uplynulých dvacet let, a to včetně písní ze seriálu Vinaři (V sedmém nebi) a z filmu Román pro muže (Čertovská). 



„ ‚My dva a čas…‘ zpívali kdysi Yvetta Simonová a Milan Chladil. Vydrželi to spolu dlouho, ale my tvrdíme, že naše tvůrčí, interpretační i producentské duo Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský je jedním z nejdéle existujících," uvažuje o společné cestě s hudebním partnerem Zdeněk Vřešťál a pokračuje: „Po celých 20 let existence Neřež jsme sice občas vyměnili muzikanty nebo vydavatele, ale my dva ‚otcové zakladatelé‘ jsme se nikdy zásadně nerozhádali a stále mezi námi funguje příslovečná chemie – rozumíme si, jakkoli jsme každý jiný."
Foto: Jan Šilar, Jan Šilpoch a archiv skupiny Neřež
GALERIE

Související obsah:

» Neřež se s Koščovou vydali Vlakem na Kolín   (Karel Souček, 26. 06. 2013)
» Kapela Neřež se do Jiné kávy ráda vrací   (Karel Souček, 09. 01. 2016)
» Zdeněk Vřešťál slaví 60. narozeniny v SONU v Brně   (Zdeňka Šichová, 04. 03. 2016)
» Benefiční koncert podpoří pokoje s příběhy   (Karel Souček, 20. 10. 2015)
» Cesta časem se Zdeňkem Vřešťálem   (Zdeňka Šichová, 18. 03. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Deset let Bert & Friends: koncert v Archa+ jako vrchol letošního roku
20.11.

Deset let Bert & Friends: koncert v Archa+ jako vrchol letošního roku

Po největším koncertě v zaplněném pražském Foru Karlín a několika vystoupeních v Asii vyrážejí Bert...


V legendárním pražském klubu Modrá Vopice představil Vilda Čok nové tváře kapely ByPass
20.11.

V legendárním pražském klubu Modrá Vopice představil Vilda Čok nové tváře kapely ByPass

Parádní koncert ve znamení třináctky! V klubu Modrá Vopice se odehrála parádní koncertní show rockera, který...


Sourozenecké orgie na Krymské
20.11.

Sourozenecké orgie na Krymské

Ve středu 20. listopadu v pražském klubu Café V Lese vystoupily dvě sourozenecké kapely, Bratři...


Pánové z The Hara zatopili i v Praze
19.11.

Pánové z The Hara zatopili i v Praze

V rámci své podzimní tour poctili The Hara Českou republiku rovnou dvěma koncerty. Po vyprodané brněnské show...


Elektrïck Mann přicházejí s videoklipem o vnitřním boji a závislostech
19.11.

Elektrïck Mann přicházejí s videoklipem o vnitřním boji a závislostech

„Všichni jsme tady blázni a já jsem bláznů král," zpívá v nezvykle vážném singlu Král bláznů kapela...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Galette complète
20.11.

Galette complète

» Bran

Kapela Bran, známá svým osobitým pojetím hudby vycházející ze starých...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru