Jazzovej anděl Dáši Zázvůrkové dokonale souzní s videoklipem Olgy Špátové a Jana Malíře

O naději, obětavosti, nezastavitelné touze a sebepřijetí vypráví autorský šanson Dáši Zázvůrkové s názvem Jazzovej anděl. Jeho citlivou poetiku, silnou atmosféru a působivé vyznění ještě prohlubuje „filmový" videoklip režisérky Olgy Špátové a kameramana Jana Malíře. Nesmírně autentické zpracování, které bude určitě kandidovat na klip roku.

Dášu Zázvůrkovou pojí přátelství s Olgou Špátovou a Janem Malířem už léta. "S Olinkou jsem se seznámila při práci na dokumentu o Dobře placené procházce, kterou jsme natáčeli v roce 2007 a s Honzou jsme se potkali v roce 2008, kdy Miloš Forman natáčel film Dobře placená procházka. Honza byl hlavním kameramanem a já hrála roli Vanilky,” vzpomíná zpěvačka Dáša Zázvůrková.

Spolupráce s Olgou Špátovou a Janem Malířem byla pro Dášu splněným snem. Olgu oslovila dokonce už před 5 lety, věděla totiž, že nikdo jiný by příběh Jazzového anděla neuchopil tak citlivě a pravdivě, jako ona. O Janu Malíři Dáša mluví jako o muži, který je přímý, pevný ve svých postojích a názorech, profesionál, citlivý a laskavý člověk se smyslem pro humor. "Souznění, respekt, napojení se na sebe, naprostá koncentrace a laskavost Olinky ale i Honzy Malíře mi dali takovou důvěru, že bych nejradši s nimi točila celovečerní film a ne "jen” třídenní klip. Jsme přátelé, máme společná témata a baví nás spolu tvořit. A jsem moc ráda, že se naše cesty spojily v téhle písni, když už jsem byla připravená a dostatečně vyzrálá,” raduje se Dáša.



"S Dášou nás spojuje mnohaleté přání vytvořit příběh o tom, co všechno může člověk obětovat a také ztrácet pro opravdovou lásku. Dáša je autorkou hudby a textu Jazzového anděla, je její osobní zpovědí. Cením si, jak je v její interpretaci pravdivá. Jsem moc ráda, že jsme se s Dášou plné sil vydaly na hrbolatou cestu s žebřinovým vozíkem, a v duchu si stále připomínaly Vrchlického verš Za trochu lásky šel bych světa kraj,” doplňuje Olga Špátová.

Písničku Jazzovej anděl z alba MIRÁKL 9 Dáša napsala s vědomím, že nic není věčné a přesto něco je navždy. Že by se měl člověk radovat z přítomného okamžiku a umět přijmout sám sebe a svůj osud.

Ve videoklipu, který působí spíše jako menší filmový příběh, pozorujeme hlavní hrdinku, jenž jde krajinou s malým žebřiňákem, kde má svoje věci, které s ní souvisí. Veze si svůj osud, svůj domov. Postupně ztrácí všechno, na konci příběhu zůstává jen panenka. "Co je to za symbol, je odpověď na každém z nás. Já to cítím tak, aby člověk nikdy nezůstal sám… pro mě je v životě nejdůležitější láska a moje rodina a v tomhle klipu je to nosné téma, životní výpověď,” vysvětluje Dáša a dodává: "Videoklip se natáčel u Jevan v lesích a bažinách a poslední natáčecí den jsme prožili ve Voticích na Polském vrchu u javora. Tam mi bylo vždycky hezky. Bylo to napůl cesty k mojí babičce Růžence mezi Voticemi a Líštěncem. Takže se mnou lomcovaly vzpomínky a návrat do dětství a přitom jsem skrze Jazzovýho anděla prožívala už úplně jiný příběh. Nějak se mi to vše slilo do jednoho okamžiku a bylo mi krásně a zároveň melancholicky.”
GALERIE

Související obsah:

» Album Mirákl 9 zpěvačky Dáši Zázvůrkové vyjde 9.9.2019   (Karel Souček, 23. 07. 2019)
» Dáša Zázvůrková vzdává čest českým parašutistům   (Jitka Fialková, 16. 07. 2017)
» Ve světě Dáši Zázvůrkové je posluchačům moc dobře   (Karel Souček, 27. 11. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Sting završí Metronome Prague
13.10.

Sting završí Metronome Prague

V neděli 21. června 2026 na Letišti Letňany nebude chybět nic z toho, co fanoušci napříč generacemi na Stingovi milují....


LEAP přiváží do Prahy album ENTROPY – nová éra britského alt-rocku v Lucerna Music Baru
12.10.

LEAP přiváží do Prahy album ENTROPY – nová éra britského alt-rocku v Lucerna Music Baru

Britská kapela LEAP se po vydání nové desky ENTROPY vydává na evropské turné, v rámci kterého...


King Gizzard & The Lizard Wizard míří zpět se speciálním rave setem
12.10.

King Gizzard & The Lizard Wizard míří zpět se speciálním rave setem

King Gizzard & The Lizard Wizard míří zpět do ČR, tentokrát se speciálním „rave setem" do pražského klubu...


ONE OK ROCK přivezou do Prahy album Detox a globální energii
11.10.

ONE OK ROCK přivezou do Prahy album Detox a globální energii

ONE OK ROCK vystoupí 29. října 2025 v pražském Foru Karlín. Tento dlouho očekávaný koncert je součástí jejich...


Rozlučka se Stray From The Path
11.10.

Rozlučka se Stray From The Path

Poslední říjnový den bude velice smutným dnem pro pražské metalcorové fanoušky. Toho dne totiž naposledy...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Giants and Monsters
01.10.

Giants and Monsters

» Helloween

Giants and Monsters je název sedmnáctého studiového alba powermetalových...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru