Ve světě Dáši Zázvůrkové je posluchačům moc dobře

Recenze alba : MIRÁKL 9

Album: MIRÁKL 9
Celkový čas: 00:32:50
Vydavatel: MIRO AGENCY
Rok vydání: 2019
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Mnozí lidé považují Dášu Zázvůrkovou spíše za herečku než zpěvačku. Pokud si ale poslechnou nové album Mirákl 9, určitě změní názor a pochopí, že Dáša je výbornou zpěvačkou. Nejen technicky, ale i výrazově. S přehledem zvládá něžné, lyrické polohy stejně jako ty temperamentní, veselé, až rozverné, a co je důležité, ve všech působí naprosto přirozeně a autenticky. Proto umí posluchače rozesmutnit i rozveselit, dojmout i pobavit.

Navíc většinu písní si na Mirákl 9 napsala Dáša Zázvurková sama. Hudebně se pohybuje mezi vkusným popem, jemnějším rockem a šansonem a vždy staví na silných melodiích a výrazných, nikoli však podbízivých refrénech. Vážnější i hravé písně navíc disponují chytrými texty, Dáša vypráví citlivé příběhy o svobodě, touze, lásce nebo odvaze, kterým nechybí přesah, ale současně nejsou zbytečně komplikované. Daří se jí věrně zachytit pocity především žen, toužících na jedné straně po svobodě či samostatnosti, na druhé pak i po lásce.Výraznou zásluhu na výsledné kvalitě má muzikant Honza Horáček, který se postaral o produkci, aranžmá a mix a také nahrál většinu nástrojů. Díky němu nahrávku zdobí pestré aranže, kdy jednotlivé nástroje podtrhují a dobarvují atmosféru písniček, skvělý zvuk a skutečnost, že i přes svoji barevnost drží deska pohromadě.

Nahrávku otevírá silně melodická skladba Co řekne žena ženě, pojednávající o snech a touhách, na jejichž splnění není nikdy pozdě. „Proč těšíme se na až, proč nežijeme teď a tady." Jemnější, křehčí začátek za doprovodu kláves zahajuje Dívku, která věří v anděly. Pestrá píseň postupně graduje a tyto polohy se ještě několikrát vystřídají. Křehký zpěv Dáše sluší, ale stejně tak jí sedne ten rozpustilý v temperamentní a vtipné písni Hleď si svýho. V hravém songu o „chytrých" rádcích a radách zpěvačce pomáhají kolegyně herečky, konkrétně Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková a Kateřina Kaira Hrachovcová.

„Velký je ten, kdo přemůže sám sebe," zpívá Dáša Zázvůrková v titulní písničce. Velice silná, k rocku směřující skladba o odvaze a touze legendární veslařské posádky z berlínské olympiády. Zase jinou pěveckou polohu představuje Dáša v jemnějším Jazzovém andělu, který přináší obrovské emoce podmalované klávesy a mírně melancholickou atmosféru. Výrazný rytmus určuje energickou, vygradovanou písničku Kloboučky pampelišek, smutný, nikoli však depresivní příběh.

Náladotvorný klavír Ondřeje Brouska rozjede k šansonu směřující song Čápi táhnou. Silnou náladu písně o svobodě, lásce a toulavé duši (a jak to všechno propojit) podbarvuje anglický roh Vojtěcha Jouzy. Nevím nakolik autobiografická, ale každopádně hravá, veselá, temperamentní. Taková je skladba Já jsem fakticky asi jiná s nádhernou trubkou Radka Němce a poselstvím o tom, že je důležité zachovat si dětský pohled. O závěr se pak postará syrovější písnička Na city rejžák, opět šansonově odzpívaný pohled zralé ženy nejen na vztahy.Ve světě Dáši Zázvůrkové je posluchačům moc dobře. A to nejen ženám. Na albu Mirákl 9 se jí totiž podařilo propojit příjemnou, vstřícnou, ale nápaditě propracovanou hudbu s chytrými texty o podstatných citech, pocitech a věcech. A vše působí tak přirozeně a samozřejmě, že je radost se do tohoto světa vracet.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Na albu NAHÁ odhaluje písničkářka Kaczi svoji duši
17.10.

Na albu NAHÁ odhaluje písničkářka Kaczi svoji duši

Na své debutové EP Polonahá navazuje písničkářka a multiinstrumentalistka Kaczi plnohodnotnou deskou NAHÁ....


Festival Nouvelle Prague v pražském DOX
17.10.

Festival Nouvelle Prague v pražském DOX

Nouvelle Prague 2021 se blíží. Již příští víkend se sejdeme v Dox, kde na vás čeká nabitý program. Letošní...


„Jedeme, jedeme,“ připomíná kapela Olympic.
16.10.

„Jedeme, jedeme,“ připomíná kapela Olympic.

Skupina Olympic v posledních letech opravdu nelení a kromě aktuálního, mírně kontroverzního alba Kaťata připravila...


Na vařený nudli vychází s inovativním obalem a ošetřeným zvukem
15.10.

Na vařený nudli vychází s inovativním obalem a ošetřeným zvukem

Na vařený nudli je druhé LP kapely Nerez z roku 1988, které bylo vysoce ceněné jak pro svůj hudební...


Punkový večírek v Modré Vopici
15.10.

Punkový večírek v Modré Vopici

Pozvání na parádní akci 27. 10. kdy to v Modré Vopici rozjedou legendární východočeští punkáči NVÚ, místní...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru