JazzFestBrno 2023 sa blíži do finále

Posledným koncertom tohtoročného medzinárodného jazzového festivalu bude v znamení návratu jazzovej legendy posledných dekád. Po takmer 6 rokoch sa do Brna vracia jazzová speváčka, klaviristka a skladateľka Diana Krall. Excelentná muzikantka vystúpi 19. 05. 2023 v Brne v  Bobycentre o 19:30.


Diana od svojej poslednej návštevy v Brne vydala ďalšie dva albumy. Na prvom, vydanom v roku 2018 sa o mikrofón delila s legendou mužskej jazzovej scény Tony Bennettom. Album s názvom Love Is Here To Stay je plný romantických skladieb, ktorý bol nominovaný na ocenenie Grammy. Druhý album v tejto 6 ročnej prestávke bol vydaný v roku 2020 s názvom This Dream Of You. Pripísal sa v poradí ako 15. štúdiový album, na ktorom Diana potvrdzuje a stále zvyšuje svoje muzikantské kvality.


O prestíži tejto divy okrem desiatich Grammy nominácií či vyhlásení Billboard magazínu, že sa jedná o druhú najvplyvnejšiu osobnosť jazzu v prvej dekáde tohto tisícročia svedčí aj takmer vypredaný brnenský koncert v Bobycentre. Posledné lístky na státie si môžete zakúpiť cez web stránku festivalu.



Diana Krall predala behom svojej kariére viac ako 15 miliónov albumov. Hudbe sa, ako väčšina svetoznámych muzikantov, začala venovať už v 4 rokoch. Študovala na Royal Conservatory of Music a na prestížnej Berklee College of Music v Bostone. Prvý album, Stepping out, na ktorom spolupracovala s basistom - John Caytonom a bubeníkom – Jeff Hamiltonom, oslovil významného producenta Tommy LiPuma natoľko, že druhý album produkoval už on. Ich cesty sa rozišli až úmrtím Tommy LiPuma, ktorý sa ešte stihol pričiniť na Dianinom poslednom albume.


Celkovo získala Diana dve Grammy ocenenia a to za album When I Look in Your Eyes (2000) a za živú nahrávku Live in Paris (2003).



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Duchovní kořeny americké historie a southern gospelová skupina Lužická Tráva: první jarní kouzelné live v Jestřebí
02.04.

Duchovní kořeny americké historie a southern gospelová skupina Lužická Tráva: první jarní kouzelné live v Jestřebí

V neděli 29. března odpoledne proběhl v útulných prostorách jestřebské restaurace Rychta koncert...


Intenzita bez odstupu - Ari Abdul
02.04.

Intenzita bez odstupu - Ari Abdul

Pražská MeetFactory se 27. března proměnila v prostor plný vášně, temné estetiky a nekompromisní energie. Fanoušci...


Duet Ewy Farne a kapely Mirai Vzpomeneš si? vznikl spontánně a neplánovaně
31.03.

Duet Ewy Farne a kapely Mirai Vzpomeneš si? vznikl spontánně a neplánovaně

Vzpomeneš si? je název nového singlu zpěvačky Ewy Farne a kapely Mirai. Přestože se jedná o propojení dvou výrazných...


Na Bludfest se nyní dopravíte přímo z Prahy: třetí ročník Yungbludova festivalu přináší novinky
31.03.

Na Bludfest se nyní dopravíte přímo z Prahy: třetí ročník Yungbludova festivalu přináší novinky

Titulní fotografie: RFP Concerts / Ruby Boland Bludfest – Yungbludův jedinečný festival, který si v předchozích...


Hypnotické jaro s Tame Impala
30.03.

Hypnotické jaro s Tame Impala

Poprvé v České republice uvítáme kapelu, která je ikonickým interpretem poslední doby, australští Tame Impala již...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ulož tmu
22.03.

Ulož tmu

» Nauzea Orchestra

Nauzea Orchestra vydává svou šestou řadovou desku Ulož tmu, na níž mísí...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta