Jasná Páka příliš nevystupuje, to se v létě změní

Před rokem dobyla rocková skupina Jasná páka v rámci Prague Open Air Ledárny Braník (reportáž). Nyní v rámci stejné přehlídky zavítá na Občanskou plovárnu, kde vystoupí 16. července. Kdo je z Moravy, bude mít šanci ještě o den později v Brně na Špilberku.   

Kapela, jejíž kořeny sahají do osmdesátých let a začínal v ní i David Koller, v poslední době příliš nevystupovala. To se v létě změní. Kapela, ve které po smrti zakladatele Michala Ambrože zpívají dva frontmani Petr Váša a David Koller, zahraje na dvou výše zmíněných koncertech.  



Jasná páka stvořila mimo jiné známé hity Majolenka a Pal vocuď. Existovala od roku 1981 do roku 1984 a po likvidačním článku komunistické Tribuny Nová vlna se starým obsahem se musela změnit v Hudbu Praha. „Michal Ambrož v jednom z posledních rozhovorů řekl, že každý koncert Jasné Páky bere jako společenskou událost. Pokaždé to byl pro něj svátek. A v tomto duchu v koncertování pokračujeme," popisuje kytarista Jasné Páky Radovan Jelínek. Skupinu kromě něj tvoří David Koller, Petr Váša, Marek Minárik, Michal Pelant a zpěvačky Pája Táboříková nyní Jirkovská a Tereza Kopáčková nyní Barešová .     

Kapela Jasná páka vznikla v roce 1981. Za necelé tři roky existence odehrála přibližně padesátku koncertů. V roce 2008 se pro příležitost slavnostního zahájení provozu pražského multikulturního centra Meet Factory rozhodli zakládající členové Jasné páky Michal Ambrož a David Koller po dlouhých pětadvaceti létech skupinu jednorázově obnovit.    

Radost ze společného hraní však vyústila v reinkarnaci kapely. Návštěvníci letních koncertů se mohou těšit na letité hity jako například Máma táta, Pal vocuď, Špinavý záda, Majolenka, Ryba Badys, Konec nočních toulek  či Paralet. 


Související obsah:

» Jasná Páka vyráží na rozehřívací turné, příští rok oslaví čtyřicátiny   (Karel Souček, 15. 02. 2020)
» Jasná páka první oficiální video   (Jiří Hroněk, 28. 06. 2014)
» Jasná Páka se po letech hlásí o slovo. Novým EP a koncerty.   (Karel Souček, 04. 05. 2022)
» Jasná páka truchlí, frontman skupiny Michal Ambrož dnes zemřel   (Anežka Straková, 01. 11. 2022)
» Duch Páky tu někde poletuje   (Karel Souček, 18. 03. 2014)
» Jasná Páka vydává po třiceti letech nové písně   (Karel Souček, 25. 02. 2014)
» Jasná Páka a Hudba Praha připomenou Michala Ambrože   (Karel Souček, 25. 11. 2023)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Rapper A$AP Rocky míří do Prahy
02.06.

Rapper A$AP Rocky míří do Prahy

Americký superstar, který stojí za hity jako „Praise The Lord", „Babushka Boi" nebo „HIGHJACK", vystoupí v neděli...


Emoce pod proudem napětí – Culture Wars míří do Prahy
02.06.

Emoce pod proudem napětí – Culture Wars míří do Prahy

Americká alternativně-rocková kapela Culture Wars vystoupí 19. července v pražském klubu Bike Jesus, kde fanouškům...


Beth Hart: „Budu tam, uvnitř tebe…!“
02.06.

Beth Hart: „Budu tam, uvnitř tebe…!“

Sál pražského Kongresového centra se 28. května velmi rychle zaplnil. Však také koncert měl svoje...


Po stovkách písniček připravil Bombarďák na Den dětí pohádku
01.06.

Po stovkách písniček připravil Bombarďák na Den dětí pohádku

Hudební skupina  Bombarďák se zapsala u dětí a jejich rodičů řadou skvělých alb. Nyní přichází s novou autorskou...


Blue October v Praze oslavili dvacet let alba Foiled
01.06.

Blue October v Praze oslavili dvacet let alba Foiled

Blue October se 26. 5. 2026 vrátili do Lucerna Music Baru, aby v rámci svého evropského turné oslavili...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #31: Festivaly 2026
24.05.

Tři Deci #31: Festivaly 2026

V dnešní epizodě se začneme pomaličku připravovat na nadcházející festivalovou...