Ivana Mer pokřtí novinku Earth na Den Země

Album Earth slovenské umělkyně Ivany Mer je ódou na přírodu, stejně jako velmi aktuální volání po empatii, změně v chování a uvědomělejšímu přístupu k naší planetě. Proto není divu, že svoji novinku pokřtí hudebnice na Mezinárodní den Země, tedy 22. dubna v Paláci Akropolis. 

Deska Earth byla nominována na slovenskou hudební cenu Radio Head Awards v kategorii world music/folk. Během večera vystoupí právě jednotliví hosté, podílející se na Earth - houslistka a zpěvačka Nina Rosa, perkusista Miloš Vacík, hudebnice Bára Zmeková a další. 



Earth představuje konceptuální album, na němž se podílelo osmnáct hudebníků z různých zemí světa – kromě Čech a Slovenska také z Holandska, Spojených států, Francie a Argentiny. Silným inspiračním zdrojem nahrávky jsou perkuse, rytmy původních obyvatel Latinské a Severní Ameriky, organicky  se propojující s hlasem a elektronikou.  

Unikátní vystoupení a premiéru celého projektu doprovodí jedinečné audiovizuální performance s poutavými projekcemi od Marii Júdové, speciální scénografii vytvořila také výtvarnice Katarína Caková, ručně tkaný kostým dílna Daniely Danielis WNOOZOW, o pohybovou přípravu se postarala choreografka Soňa Ferienčíková. Rozmazané hranice mezi žánry a jednotlivými skladbami se tak stanou ještě tekutější, aby návštěvníky svým proudem unesly do překvapivých a odlehlých zákoutí tohoto unikátního hudebního a vizuálního univerza.     

Světoběžnice Ivana Mer spolupracovala s Janou Kirschner, hudbou se živila ve Francii, Španělsku, Německu a Čechách, na kontě má čtyři alba.
GALERIE

Související obsah:

» Píseň Město naznačuje, jakým směrem se Bára Zmeková ve své tvorbě vydá   (Karel Souček, 09. 11. 2021)
» Bára Zmeková si s Francescou Mountfort skvěle rozumí   (Karel Souček, 05. 03. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
V novém singlu zve Venika Hartlyn posluchače k Botiči i do Středomoří
17.12.

V novém singlu zve Venika Hartlyn posluchače k Botiči i do Středomoří

Fisherman je název nové skladby písničkářky a klavíristky Veniky Hartlyn. Stejně jako první zářijový singl...


Lorna Shore si v lednu vychutnají O2 Universum
16.12.

Lorna Shore si v lednu vychutnají O2 Universum

Americká deathcorová mašina Lorna Shore, pětice v čele s charizmatickým vokalistou Willem Ramosem, oznamuje...


James Arthur zakončil turné v Praze: emotivní večer plný blízkosti s fanoušky
16.12.

James Arthur zakončil turné v Praze: emotivní večer plný blízkosti s fanoušky

Pražské O2 Universum se 14.12. stalo dějištěm koncertu Jamese Arthura, který zde odehrál poslední...


Posledním headlinerem festivalu Rock for People je zpěvačka Halsey
15.12.

Posledním headlinerem festivalu Rock for People je zpěvačka Halsey

Festival Rock for People oznamuje jedno z nejvýraznějších jmen 31. ročníku. Do Hradce Králové poprvé v historii...


Vypsaná fiXa naděluje Krásu nesmírnou a nahrává nové album
15.12.

Vypsaná fiXa naděluje Krásu nesmírnou a nahrává nové album

Dvěma předvánočními večery 17. a 18. prosince v pražském Lucerna Music Baru vygraduje první část úspěšného...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Vážení přátelé
16.12.

Vážení přátelé

» Elektrïck Mann

Kapela Elektrïck Mann vydala 6. června 2025 nové album Vážení přátelé,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta