Isaac Anderson; pražská zastávka jakožto jeho doposud největší sólo show

Nottinghamský rodák Isaac Anderson se 1. 12. vrátil znovu do Prahy, kde tentokrát pro své fanoušky vystoupil v MeetFactory. Jednalo se nejen o největší show celé jeho evropské tour, ale i o největší Isaacovu sólo show, kterou doposud kdy hrál, vůbec.

Tato show měla hned dva předskokany. Prvním byl Waiting for Smith, vlastním jménem Harry Lloyd, který mimo jiné zazpíval třeba píseň Let Light In, která je o vítání malých věcí v našem životě, aby byl více pozitivní, a Hopelessness of Love, během které spolu se zpěvákem zpívalo i publikum a do vzduchu všichni v jeden moment zvedali i srdíčka tvořená prsty.

Druhým předskokanem byl pak Tom Millichamp, který společně s Isaacem dělal předskokana Only the Poets na jejich tour letos v dubnu a v rámci které se již do Prahy podíval. Pro čekající publikum zazpíval If I, kdy spolu s ním zpívali i fanoušci, anebo pak třeba nevydané písně Hurricane, Holding On a Good To Be Alone, která je o dospívání, vztazích, a hlavně o tom, že je v pořádku být někdy sám.

Oba předskokany nedočkaví fanoušci obdařili obrovským potleskem a doprovázeli je ať už v podobě zpěvu anebo třeba baterkami telefonů či máváním a tleskáním do rytmu.

Nakonec odbíjí 21:00 a na stage se za ohlušujícího řevu objevuje samotný Isaac. Ten se po celou dobu svého setu usmíval, přímo z něj sršela pozitivní energie, kterou předával i svým fanouškům a šlo na něm vidět, že má dojetím skoro až slzy na krajíčku – a měl pro to i dobrý důvod. Během celé show ho fanoušci doprovázeli slovo od slovo u každé písně, celá MeetFactory se třásla v základech v důsledku jejich hlasitého křiku a nebyla píseň, kterou by neohodnotili pořádným potleskem.

Během večera zazněly nejen jeho nejznámější písně, ale došlo ještě i na nevydané tracky, na které se fanoušci podle zpěvákových slov mohou brzo těšit. Do kategorie těch nejznámějších patří třeba Hanging Up nebo St Pancras a Mess Me Up. Jeho písně jsou velice melodické a plné energie, která naplňovala celou místnost během celého večera a dodávala sílu nejen fanouškům, ale i samotnému Isaacovi, který sice hrál převážně na kytaru, když ji ale odložil, pohyboval se tam a zpátky a tančil spolu se svým publikem.

Do druhé kategorie pak patří písně Call On Me a No More Days Alone. Anderson je uvádí poněkud méněcenně: „Teď je váš čas dojít si na záchod nebo k baru pro něco k pití! Vůbec bych se vám nedivil, jde o něco nového, co neznáte." O žádnou méněcennost se ale nejednalo, aspoň v očích fanoušků ne – ačkoliv se jedná o doposud nevydané písně, někteří z nich jejich slova již znali a spolu s Isaacem tak zpívali i během nich, což bylo něco, co zřejmě opravdu nečekal.

Došlo i na zpěvákův nejnovější singl Survived My Early Twenties, který vydal letos v září. Hned na to pak v listopadu vydal i stejnojmenné album, které obsahuje třeba i tracky Light Me In Red a Moving Mountains, které během večera také zazněly. Pro fanoušky si připravil i překvapení v podobě coveru písně Yellow od kapely Coldplay. Ten si vysloužil další ohromnou vlnu pokřiku a potlesku.

Nakonec přichází čas na poslední píseň večera – This Could Be Paradise. Do té dal každý poslední zbytek své energie, kterou ještě měl – nejen Isaac, ale i celé publikum.

Pak už přišel čas na definitivní rozloučení a Isaac znovu svému publiku děkuje a slibuje, že se brzy vrátí zpět. Šlo o jeho zatím největší sólo show vůbec a mnohým bylo ctí, že to byla zrovna pražská show – to mu i dali velice dobře najevo. Je to další úspěch, kterým se Isaac může chlubit a my se tak můžeme těšit nejen na jeho další show v Praze, ale jistě i na nové písně, které během večera svým fanouškům slíbil. 
Text: Rebeca Navrátilová
Fotky: Natalie Velebilová
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nové album Norah Jones slibuje syrovost bez přehnané dokonalosti
02.03.

Nové album Norah Jones slibuje syrovost bez přehnané dokonalosti

Populární americká zpěvačka, písničkářka a pianistka Norah Jones vydává příští týden své deváté...


Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš si dávají repete
02.03.

Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš si dávají repete

Společné turné kapel Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš se osvědčilo již v dubnu 2022, kdy si populární...


Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku
01.03.

Twenty One Pilots vydávají nový singl a oznamují desku Clancy. Vyjde v květnu letošního roku

Twenty One Pilots po třech letech přichází s novou hudbou. Singlem "Overcompensate" tak odstartovali poslední desku,...


The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny
01.03.

The 1975 se po sedmi letech vrací do Prahy. Svůj unikátní show koncept přivezou do holešovické Fortuny

Nejlepší konceptuální show na současné hudební scéně míří do Prahy. Je to tak, britská skupina...


Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy
01.03.

Elegantní ikona popové hudby; Sophie Ellis-Bextor dorazí do Prahy

Britská popová zpěvačka a textařka Sophie Ellis-Bextor přijede premiérově do Prahy, kde již 15. 3. představí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Co my víme
23.02.

Co my víme

» Bratři Ebenové

Nová nahrávka Co my víme je 6. řadovým albem kapely Bratři Ebenové....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru