Iron Maiden zválcovali Prahu: prohlédněte si bohatou fotogalerii

O tom, že Live Nation přinášejí do Prahy skvělé interprety, není pochyb. Svědčí o tom dva dny heavy metalového šílenství, které do pražské O2 arény vnesli stále svěží Iron Maiden.

Byli jsme se podívat na druhý den vyprodané show – kapela hrála, jakoby to byl jejich první den turné. Vzhledem k jejich věku (na scéně jsou od roku 1975) neskutečná podívaná.

Večer odstartovali britští The Raven Age melodickým metalem s celkem povedeným vokálem a byli skvělým úvodem večera. Kapela syna Steva Harrise si rozhodně obhájila, že si svůj prostor zasloužila i bez protekce. Jako support tedy nebyli zastínění i takovou legendou, jakou Iron Maiden bezpochyby jsou.

Již od odpoledních hodin se u haly scházely davy fanouškú v tričkách se jménem kapely a bylo jasné, že taková událost se neděje často. Večer již byla hala naplněna až ke stropu a nadšení bylo zřejmé, fanoušci skandovali s prvními náznaky intra.

Turné The Future Past kapela primárně věnovala dosud nehraným skladbám z posledního alba Senjutsu a doplnila je kousky z kultovní deky Somewhere in Time z roku 1986. Zazněli ale i další klasické kousky. U Fear of the dark se dav změnil na patnácti tisícový sbor, který potvrdil, že některé skladby jsou dnes již léty prověřené kulturní dědictví.

Úvod večera patřil nové desce, v kulisách dystopického japonského města kapela odehrála hned několik skladeb. Večer otevřeli velkolepě písní Caught somewhere in time. Nové hity strategicky doplnili staršími a během dvouhodinové show nenechali fanoušky vydechnout. Jak jsme hudebně cestovali v čase, měnili se i kulisy. Postupný návrat do minulosti tak přecházel od nočních neonů až k válečným výjevům. U písně Alexander the Great chytne z davu spěvák Bruce Dickinson helmu římského vojáka a odspívá v ní část hitu. Během sólového battlu tří kytaristů Adriana Smithe, Davea Murrayho a Janicka Gerse můžeme vidět, jak se z ochozu pódia zjevuje Eddie. Bruce Dickinson po něm střílí z makety zbraně, až maskot v podobě robota prohrává a vrací se za plentu.

Z přídavků pak jako první zazněla Hell on Earth, na pozadí Socha Svobody usazená uprostřed pouště. Jde tak o další dystopický výjev a zřejmě odkaz na probíhající klimatickou krizi. Největším hitem večera byl pak samozřejmě The Trooper, který nasadil celému večeru korunu.

Songy nebyly zahrány tak rychle, jak by tomu bylo kdysi v minulosti, pánové heavy metalu ale byli i tak velmi energičtí a rozhodně fanouškům ukázali, že ještě nepatří do důchodu.

Text a Foto  Klaudia Ligačová

 

 

 

 

GALERIE

Související obsah:

» Britská heavy metalová legenda ovládne Prahu: Iron Maiden již koncem května   (Alice S., 06. 05. 2023)
» Po šesti letech přicházejí Iron Maiden s novou písní   (Karel Souček, 16. 07. 2021)
» Iron Maiden propojí v Praze nové album s kultovní deskou   (Karel Souček, 09. 11. 2022)
» The Book Of Souls   (Jiří Hroněk, 05. 09. 2015)
» Iron Maiden   (Petr Škrabánek, 06. 10. 2010)


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Lucerna v extázi; aneb Inhaler opět v Praze
01.05.

Lucerna v extázi; aneb Inhaler opět v Praze

Irská kapela Inhaler se v úterý 29. dubna vrátila do Prahy, kde pro své fanoušky tentokrát vystoupila ve Velkém...


Bolest, katarze, i krása: to vše byla Amenra
01.05.

Bolest, katarze, i krása: to vše byla Amenra

Pro některé lidi je pondělí k bolesti absolutně dostačující. A pak existují ti, kteří onu bolest...


Nejintenzivnější večer roku?
01.05.

Nejintenzivnější večer roku?

Začínám si říkat, jestli už na tohle nejsem starý. Jasně, v 22 letech je to zvláštní představa, ale věk se pomalu,...


Slibují filmový trhák léta, ale kde je originalita?
01.05.

Slibují filmový trhák léta, ale kde je originalita?

Brad Pitt? Fantastický herec. Formule 1? Fantastický sport. Kombinace? Slibují nám letošní filmový trhák léta,...


Speciální koncerty na letošním festivalu Brutal Assault
01.05.

Speciální koncerty na letošním festivalu Brutal Assault

Josefovský festival Brutal Assault každoročně kromě standardních koncertů rozličných kapel láká i na speciální sety,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru