Iron Maiden zválcovali Prahu: prohlédněte si bohatou fotogalerii

O tom, že Live Nation přinášejí do Prahy skvělé interprety, není pochyb. Svědčí o tom dva dny heavy metalového šílenství, které do pražské O2 arény vnesli stále svěží Iron Maiden.

Byli jsme se podívat na druhý den vyprodané show – kapela hrála, jakoby to byl jejich první den turné. Vzhledem k jejich věku (na scéně jsou od roku 1975) neskutečná podívaná.

Večer odstartovali britští The Raven Age melodickým metalem s celkem povedeným vokálem a byli skvělým úvodem večera. Kapela syna Steva Harrise si rozhodně obhájila, že si svůj prostor zasloužila i bez protekce. Jako support tedy nebyli zastínění i takovou legendou, jakou Iron Maiden bezpochyby jsou.

Již od odpoledních hodin se u haly scházely davy fanouškú v tričkách se jménem kapely a bylo jasné, že taková událost se neděje často. Večer již byla hala naplněna až ke stropu a nadšení bylo zřejmé, fanoušci skandovali s prvními náznaky intra.

Turné The Future Past kapela primárně věnovala dosud nehraným skladbám z posledního alba Senjutsu a doplnila je kousky z kultovní deky Somewhere in Time z roku 1986. Zazněli ale i další klasické kousky. U Fear of the dark se dav změnil na patnácti tisícový sbor, který potvrdil, že některé skladby jsou dnes již léty prověřené kulturní dědictví.

Úvod večera patřil nové desce, v kulisách dystopického japonského města kapela odehrála hned několik skladeb. Večer otevřeli velkolepě písní Caught somewhere in time. Nové hity strategicky doplnili staršími a během dvouhodinové show nenechali fanoušky vydechnout. Jak jsme hudebně cestovali v čase, měnili se i kulisy. Postupný návrat do minulosti tak přecházel od nočních neonů až k válečným výjevům. U písně Alexander the Great chytne z davu spěvák Bruce Dickinson helmu římského vojáka a odspívá v ní část hitu. Během sólového battlu tří kytaristů Adriana Smithe, Davea Murrayho a Janicka Gerse můžeme vidět, jak se z ochozu pódia zjevuje Eddie. Bruce Dickinson po něm střílí z makety zbraně, až maskot v podobě robota prohrává a vrací se za plentu.

Z přídavků pak jako první zazněla Hell on Earth, na pozadí Socha Svobody usazená uprostřed pouště. Jde tak o další dystopický výjev a zřejmě odkaz na probíhající klimatickou krizi. Největším hitem večera byl pak samozřejmě The Trooper, který nasadil celému večeru korunu.

Songy nebyly zahrány tak rychle, jak by tomu bylo kdysi v minulosti, pánové heavy metalu ale byli i tak velmi energičtí a rozhodně fanouškům ukázali, že ještě nepatří do důchodu.

Text a Foto  Klaudia Ligačová

 

 

 

 

GALERIE

Související obsah:

» Britská heavy metalová legenda ovládne Prahu: Iron Maiden již koncem května   (Alice S., 06. 05. 2023)
» Po šesti letech přicházejí Iron Maiden s novou písní   (Karel Souček, 16. 07. 2021)
» Iron Maiden propojí v Praze nové album s kultovní deskou   (Karel Souček, 09. 11. 2022)
» The Book Of Souls   (Jiří Hroněk, 05. 09. 2015)
» Iron Maiden   (Petr Škrabánek, 06. 10. 2010)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru