Iggy Mayerov se spojili s Lazer Vikingem a společně jim to moc sluší

Hravý singl i klip Givin' You Up propojuje kapelu Iggy Mayerov s Jakubem Kaifoszem aka Lazer Vikingem. Společně zpívají o tom, jak sebrat sílu a nahlas se vymezit vůči situacím a vztahům zahánějících nás do kouta. Poznali se kdysi během účinkování v soutěži Startér Rádia Wave, před rokem debaty přerostly ve spolupráci. Coby producent přinesl Kaifosz indie-popové kapele nový pohled na skládání a proces tvorby a dodal odvahu dělat si věci po svém. 

„Dokázal nás vybičovat až za hranici našich schopností a vytáhnout z nás úplné maximum. Je nám inspirací, abychom tvořili tak, jak nám říká intuice a  neustále se posouvali. I když to občas bolí. Pro mě je Givin' You Up připomínkou, že nemusím být pořád hodná holka a splňovat něčí očekávání. Mohu si dovolit být sama sebou a naplno projevit svůj potenciál, přestože mě u toho občas brzdí strach z toho, co si o tom budou myslet ostatní. Text jsme napsali společně s Kubou, oba jsme do něj prolnuli osobní zkušenosti. Nahrávání bylo emotivní a neobešlo se bez slz, mělo však až terapeutický účinek. Společně jsme píseň také začali zpívat a zjistili, že naše hlasy dobře ladí," říká autorka textu a zpěvačka Tereza Dusilová.  Píseň Givin' You Up vznikla neplánovaně v ústeckém Tajném studiu, kde se měl původně nahrávat jiný kus. Když Kaifosz prohlásil, že "tři dny na jeden song jsou moc velkej luxus, nahrajeme ještě jeden”, skupina sice strnula, ale nakonec se podvolila. Hravý videoklip s železničářskou tématikou natočil režisér Petr Vlček s týmem studentů FAMU.  

„Idea vznikla ještě dávno před vznikem Givin' You Up. Cestou z festivalu se Terka zmínila Kubovi, že mají její rodiče obchod s modelovou železnicí. Všichni jsme se pro to nadchli, a když jsme složili novinku rytmicky připomínající jízdu vlakem, bylo jasné, že musíme nápad zrealizovat. Inspirací nám byly filmy Karla Zemana a Wese Andersona, hlavně pro ručně vyráběné modelové krajiny z dílny scénografa Jana Piskače. Při natáčení modelu motoráčku jsme tajili dech a připadali si jako malé děti. Chtěli jsme celému klipu vetknout  nostalgickou atmosféru, kterou podpořil historický vagón "Rybák”. Ten se nám shodou různých náhod a za velké pomoci známých podařilo přistavit do vršovického depa," dodává ke vzniku klipu kytarista Michal Pilař.  

Iggy Mayerov vydali loni debutové album Millennial Cliché – stejnojmenný singl zařadilo rádio Expres FM mezi nejlepší písně roku 2022. V červenci se kapela, ve složení zpěvačka Tereza Dusilová,  kytarista Michal Pilař, basák Kuba Pilař a klávesák Martin Griner, chystá do studia, kde bude pracovat na novém EP. Vyjít by mělo letos v září a následovat bude také turné. I s novými písněmi vystoupí Iggy Mayerov 17. června na festivalu Nefestík v Nepomuku.


GALERIE

Související obsah:

» Lazer Viking konečně vypustil čtvrté album Tunnel Vision   (Ondra Kocáb, 21. 10. 2022)
» Lazer Viking odhodil kytaru a v Yr Body přesedlal na elektroniku   (Ondra Kocáb, 07. 05. 2022)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí
25.09.

Album Třetí propojuje textovou naléhavost s hudební lehkostí

Naléhavost sdělení s až bezstarostně laděnou muzikou a hudební lehkost s vážností slov propojuje kapela...


Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E
25.09.

Punk-rockový večírek v Říčanech s kapelou E!E

Tento pátek 29.9. 2023 se v Říčanech u Prahy sejde špička punk-rockové scény. Od dvaceti hodin postupně...


S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné
25.09.

S novým klipem a bestofkou vyráží Vanessa na turné

Kontroverzní a provokující kapela Vanessa vchází do Kristových let. K této příležitosti představí elektronická formace...


Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření
25.09.

Jason Derulo vystoupí v pražské O2 areně u příležitosti 20. výročí od otevření

Derulo je pokrokový, žánrově vyhraněný a nesmírně kreativní, a tak se zařadil mezi nejdynamičtější osobnosti světového...


Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter
25.09.

Darth Vader si zahrál v klipu Meredith Hunter

Liberecká modern rocková parta Meredith Hunter se v nové sestavě  po roce odmlky ozývá s novým klipem a singlem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Thorns
24.08.

Thorns

» Martin Tony

Thorns je třetí sólové album anglického zpěváka Tonyho Martina....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru