I kdyby se dneska nevyčasilo, Ventolinovi se novinka hodně povedla

Recenze alba : Dneska se vyčasilo

Interpret: Ventolin
Celkový čas: 00:34:49
Vydavatel: Bumbum Satori & Ventolin
Rok vydání: 2021
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Dneska se vyčasilo pojmenoval své nové album písničkář Ventolin (David Doubek). Významů by se našlo, zvláště v souvislosti s koronavirem, určitě hodně. Jedním z nich by mohlo být i to, že při jeho poslechu se opravdu může mnohým vyčasit, ať už v duši, či mysli. Z nahrávky totiž doslova sálá radost, hravost, optimismus, nadšení a pozitivní energie, která má ambice a schopnosti nakazit i ty největší škarohlídy.  

Hudebně se písničkář opírá o syntezátorový disco pop 80. let, ale to neznamená, že by deska nebyla pestrá a barevná. V rámci devíti písniček jsou zastoupeny roztančené i naléhavé, rozpustile veselé i uhrančivé, uvolněné i magické, křehké i punkové, přímočaré i alternativněji zaměřené. Navíc kromě dominantních syntezátorů a samplerů skladby dozdobují i bicí, kytary nebo perkuse, s nimiž Ventolinovi pomohli členové spřátelené skupiny Midi Lidi Tomáš Kelar a Prokop Holoubek.  Album rozjíždí roztančená, energická hitovka Posun času, kdy do pravidelného rytmu muzikant pouští různé zvuky a spíše vypráví své pocity. Velice melodicky vyznívá atmosférická skladba Mech, kterou zdobí chytlavý refrén. Ten z hlavy jen tak nedostanete. Pozvolný hypnotický rozjezd, kdy se postupně přidávají další zvuky a nástroje, to je Walk. Hudebně pestrá psychedelická skladba, měnící tempo i  náladu, je založena na magické atmosféře. 

Hravě, lehce, vzdušně i svobodně (také v textu) působí Obzor („Jestli chceš něco objevit, neboj se ztratit"), jemněji, temněji a syrověji pak sevřenější Kapesník. Energičtější, přímočařejší skladbu představuje vtipné Karate, do alternativních a experimentálních vod směřuje uhrančivé Čidlo. Psychedelická písnička Dreams vyniká vygradovanou naléhavostí, o závěr se pak postará melodická a velice pestrá skladba Výmol

S Ventolinovou hudbou dokonale souzní texty, v nichž před příběhy dává písničkář přednost pocitům, obrazům a asociacím. Originálním, hravým, osobním, často odkazujícím nejen ke vztahům a rodině, ale také k přírodě. „Žádný spěch, je tu krásný mech." Tak to by mohlo být vyznění radostného alba Dneska se vyčasilo.


DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Letní kapela nabízí písně horských peřejí a letních bystřin
28.05.

Letní kapela nabízí písně horských peřejí a letních bystřin

Neznám projekt zpěváka a výtvarníka Jaromíra Švejdíka aka Jaromíra 99, který by nebyl zajímavý a originální....


Píseň People pomohla zpěvačce Elly vystoupit z komfortní zóny
27.05.

Píseň People pomohla zpěvačce Elly vystoupit z komfortní zóny

Zpěvačka Elly, vlastním jménem Eliška Tunková, vydává nový singl a videoklip People. Popová píseň, která...


Rockoví bohové Pearl Jam ovládnou pražskou O2 arénu
27.05.

Rockoví bohové Pearl Jam ovládnou pražskou O2 arénu

Pearl Jam ovládnou pražskou O2 arénu! Dočkáme se konečně přeloženého koncertu! Konat se bude 22.7....


Formule 1 a všudypřítomná hudba
27.05.

Formule 1 a všudypřítomná hudba

Svět Formule 1 byl ještě nedávno záležitostí pouze pro určitou skupinu lidí, to se ale nedávno obratem změnilo. A to díky...


The Offspring poprvé u nás v novém složení
26.05.

The Offspring poprvé u nás v novém složení

Legendární američtí punk rockeři, The Offspring, jsou na své cestě do Prahy, s doprovodem od Dog Eat Dog, Story...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Pharmageddon
24.05.

Pharmageddon

» Dymytry

Když nepočítáme singly, EP a anglické album Revolt, nové album...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru