Hudební novinky aktuálního týdne
Jsme zde opět s naší rubrikou nových alb. Pro tento týden si představíme novinky z české hudební scény:
Slza - Katarze

Slza o sobě dala poprvé vědět před rokem, kdy veřejnosti představila debutový singl Lhůta záruční, který se záhy stal hitem a zařadil se mezi nejúspěšnější videa na YouTube (více než 8 milionů zhlédnutí). Od té doby Petr a Lukáš přispěli do českého éteru dalšími dvěma hity, posbírali několik prestižní cen v různých anketách a hlavně natočili i své první album, které vychází pod názvem Katarze v pátek 13. listopadu
Kapela Slza, kterou tvoří Petr Lexa a Lukáš Bundil, se při natáčení soustředila především na to, aby na své debutové desce nabídla melodické písně s chytlavými a výraznými refrény, které budou dobře fungovat nejen při poslechu alba nebo při větších koncertech, ale i třeba jen s kytarou nebo pianem.
Martin Chodúr - 3

Český zpěvák, skladatel, textař a hudebník Martin Chodúr – to je vítěz vítěz historicky prvního ročníku soutěže Česko Slovensko hledá Superstar z roku 2009 a dnes jeden z našich nejvšestrannějších zpěváků mladé generace. Vedle vrozeného talentu a muzikálnosti ho k repertoárové všestrannosti opravňuje mimořádná technická vybavenost a hlas mnohovrstevnaté barevnosti a tříoktávového rozsahu. Česká populární hudba zkrátka dlouho neměla zpěváka takových možností a takového pěveckého citu a všestrannosti, jakým se jeví od roku 2009 právě Martin Chodúr. Ten o svém třetím autorském albu Martin Chodúr 3 prohlásil: „Je pop rockové, celé v češtině a ke všem písním nového alba jsem si hudbu a texty napsal sám"
Kamelie - Trend

Duo Kamelie oslaví 35 let na scéně! Nejen toto výročí je důvodem pro vydání nového alba nazvaného „Trend". Dvojice Hana Buštíková a Dana Vlková patří k českým hudebním stálicím. Na počátku osmdesátých let se díky spolupráci s producentským duem Petr a Pavel ORM prosadily především rytmickými a chytlavými písničkami. Jejich úspěšná umělecká kariéra byla vždy spojena i s atraktivní vizuální stránkou. Uvedené atributy si Kamelie uchovávají i v současnosti a jejich novinkové CD je toho důkazem. Osvědčený tandem ORM dodal skladby, které příznivce „usměvavých" Kamelií určitě nadchne a potěší. Mnohé z nich můžou Hana a Dana inspirovat svou pozitivní energií a životním optimismem. A právě pohodu a dobrou náladu najdou posluchači v melodiích a textech nového alba.
Olympic - Souhvězdí romantiků

Již 6. listopadu vyšel skupině Olympic poslední díl trilogie „Souhvězdí" a to „Souhvězdí romantiků". Na novém albu skupiny Olympic se tentokrát objeví i nečekaní hosté: houslista Pavel Šporcl, jazzový trumpetista Laco Déczi, violoncellista Jiří Bárta a hráč na foukací harmoniku Vladimír Papež. Album bude pokřtěno na koncertě 24. listopadu v Malostranské Besedě.
Petr Kolář - A proč ne

Jeden z nejpopulárnějších domácích zpěváků, pravověrný rocker, ale zároveň interpret, kterého proslavilo účinkování v řadě úspěšných muzikálových projektů a kapel jako Precedens či Arakain, vydal 6. listopadu nové studiové album. Petr Kolář se na albu A proč ne vrací ke svým rockovým kořenům. A proč ne, to je nejenom název nového alba, ale i do jisté míry Petrova odpověď na hypotetickou otázku, proč se rozhodl natočit poctivou rockovou desku, místo možná očekávatelného zaplutí do středního proudu. Nové album obsahuje 13 novinek a jako bonus pak úspěšný duet s Karlem Gottem ,,To jenom láska zastaví čas,,.
Petr Hapka - Zlatá kolekce

To nejlepší z Hapkových písniček, natočených za téměř padesát let! Šedesátka skladeb je na jednotlivých discích rozdělena do neformálních chronologických bloků Malé písně, V penziónu Svět a Štěstí je krásná věc. Zásadní interpretkou je Hana Hegerová, přítomná ve všech tvůrčích obdobích skladatele, klavíristy, kapelníka a příležitostného zpěváka Petra Hapky, který však spolupracoval i s řadou dalších. Karel Gott, Waldemar Matuška, Václav Neckář, Milan Chladil, Naďa Urbánková nebo Eva Pilarová patří spíše do let šedesátých, byť s pozdějšími občasnými návraty. Milan Drobný, Karel Zich, Hana Zagorová, Marie Rottrová, Jiří Korn nebo Karel Černoch se přidali v těch sedmdesátých. Michael Kocáb, Richard Müller, Lucie Bílá, Jana Kirschner, Jarda Svoboda, František Segrado, Szidi Tobias, Jaromír Nohavica nebo Vojtěch Dyk pak patří k nejsoučasnějším studiovým nebo pódiovým projektům, především těch s textařem Michalem Horáčkem. Žánrovou šíři tvorby skvělého melodika Petra Hapky doplňují i filmové melodie, v tomto výběru zastupované například snímky Léto s kovbojem, Panna a netvor, Krakonoš a lyžníci nebo Tisícročná včela. Toto trojcédéčko přináší velkou porci velkých hitů, nabízí však také vydáváním méně frekventované, ale rovněž velmi zajímavé a kvalitní nahrávky. Také zásluhou početných licencí je to písňová sestava s možným označením za definitivní – a navíc dramaturgicky sestavená tak, že skvěle poslouchatelná. Petr Hapka už bohužel žádné nové melodie nenapíše, ale tenhle výběr v exkluzivní supraphonské Zlaté kolekci ho skvěle připomíná.
Související obsah:
» Olympic (Jitka Fialková, 28. 11. 2013)» Olympic vyměnil šílence za drsňáky (Karel Souček, 14. 10. 2014)
» Hapka Petr (Karel Souček, 15. 01. 2013)
» Slza dnes debutuje Lhůtou záruční (Karel Souček, 20. 10. 2014)
» Slza nahrála úvodní píseň k seriálu Přístav a chystá nové album (Hana Poláchová, 30. 08. 2015)
» Slza hledá klíč ke Katarzím a na listopad chystá debut (Karel Souček, 26. 10. 2015)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Duet Ewy Farne a kapely Mirai Vzpomeneš si? vznikl spontánně a neplánovaně
Vzpomeneš si? je název nového singlu zpěvačky Ewy Farne a kapely Mirai. Přestože se jedná o propojení dvou výrazných...
Na Bludfest se nyní dopravíte přímo z Prahy: třetí ročník Yungbludova festivalu přináší novinky
Titulní fotografie: RFP Concerts / Ruby Boland Bludfest – Yungbludův jedinečný festival, který si v předchozích...
Hypnotické jaro s Tame Impala
Poprvé v České republice uvítáme kapelu, která je ikonickým interpretem poslední doby, australští Tame Impala již...
„Zakalíme, pokecáme a zahrajeme,“ zvou Cocotte Minute na 4. ročník ZLLO FESTu.
"Rodinnej a nejdivočejší mejdan Cocottistickej a k tomu dvě luxusní mladý party, to chceš!," láká frontman kapely...
Emoce a intenzivní finále: Stein27 uzavřel slovenskou tour v bratislavském MMC
Bratislavský klub Majestic Music Club (MMC) se stal dějištěm velkolepého finále slovenské části tour rappera...
» zobrazit více...
RECENZE
» Legendární Kreator na novince (melodicky)...
» Roll with Punches je čirý rockový klenot...
» Elektrïck Mann zvážněli, ale lehkost...
» Testament letos mocně vítězí na thrashmetalovém...
» Ocel, Jizvy a stále Velkej sen: Jamaron...
» Bretaň v hudbě kapely Bran zůstává,...
» zobrazit více...
Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca roztančila fanoušky v Rock Café
V pražském klubu Rock Café zpěvačka s nezaměnitelným hlasem...
Na Bludfest se nyní dopravíte přímo z Prahy: třetí ročník Yungbludova festivalu přináší novinky
Titulní fotografie: RFP Concerts / Ruby Boland Bludfest – Yungbludův...
Emoce a intenzivní finále: Stein27 uzavřel slovenskou tour v bratislavském MMC
Bratislavský klub Majestic Music Club (MMC) se stal dějištěm velkolepého finále...
Ulož tmu
» Nauzea OrchestraNauzea Orchestra vydává svou šestou řadovou desku Ulož tmu, na níž mísí...
Na Bludfest se nyní dopravíte přímo z Prahy: třetí ročník Yungbludova festivalu přináší novinky
Titulní fotografie: RFP Concerts / Ruby Boland Bludfest – Yungbludův...
Největší problém Squared Circles? Taška s hardwarem.
Squared Circles jsou uskupení tří věčných snílků, kapelou, jejíž začátky...
Co chystá label Indies Scope pro rok 2026?
Label Indies Scope představuje ediční plán pro rok 2026, zatím ne zcela kompletní....
Duet Ewy Farne a kapely Mirai Vzpomeneš si? vznikl spontánně a neplánovaně
Vzpomeneš si? je název nového singlu zpěvačky Ewy Farne a kapely Mirai....
Vstupenky na koncert WYFE vyhrávají Martin a Jonáš
Kapela WIFE, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své...
CHRPY debutují albem Co mohlo být
Co mohlo být je název debutového alba emo punk rockové kapely CHRPY....
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Tři Deci #26: Ceny Grammy
V dalším díle podcastu Tři Deci důsledně probereme vše kolem cen Grammy. Řekneme...
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Temná elegance - Isabel LaRosa v ROXY
KLIP: Rybičky 48 natočily nový
FESTIVAL:




















