Half Waif se vrací dok Čech, tentokrát jako headliner

Na své první evropské headline koncerty vyrazí na podzim americká synthpopová písničkářka a producentka Nandi Rose Plunkett aka Half Waif. V této roli se zastaví také v Čechách, její energicky melancholický pop roztančí 14. září návštěvníky v brněnském Kabinetu Múz a o den později pak i v pražském Chapeau Rouge. V obou klubech přestaví letošní debutovou desku Lavender.   

Half Waif se vrací do České republiky. Poprvé jsme ji tu mohli zastihnout jako support Iron & Wine, kdy téměř roztančila a zvedla ze židlí diváky usazené v křeslech divadla Hybernia.   



Sama Half Waif mluví o své desce jako o talismanu připomínající, že jakékoliv nesnáze nikdy nejsou tak hrozné, aby nešly překonat. Její název Lavender odkazuje na jednu z prvních dětských vzpomínek, kterou Plunkett má na svou babičku Ashu. Ta totiž vždy ze zahrady utrhla kousek levandule a hodila jej do vroucí vody, aby provoněla celý dům. Přestože Asha nedávno zesnula, deska jejím odchodem ovlivněná není. Lavender se spíše věnuje vztahu k ostatním lidem a nalézání si domova v sobě samém. Je o neustálém opouštění druhých i vítání nových přátel, o odstrkování blízkých a opětovném volání po jejich návratu.  

Jedinou jistotou v tomto životním koloběhu je podle Half Waif náš vlastní domov, který si tvoříme uvnitř sami sebe. Tohle hledání ukotvení a jistoty v proměnlivém životě se pro Plunkett stalo tématem už v dospívání. Je totiž dcerou indické imigrantky a otce s irsko-švýcarskými kořeny. A právě náš vnitřní svět se rozhodla americká umělkyně rozvonět kolekcí konejšivých písní dodávající útěchu i odvahu. 

Před tím, než se Half Waif vydala na první tour, stihla objet několik koncernů s Iron & Wine i s písničkářkami Julien Baker a Mitski.  Stejně jako oni vyniká autorka sílou napsat strhující autobiografický příběh, oproti všem zmíněným jde její tvorba popovějším směrem. Jak píše magazín Pitchfork ve své 7.8/10 recenzi: „Jde o pozoruhodné album s hluboce vykreslenými osobními příběhy v doprovodu krásně vrstveného současného popu."
Foto: Tonje Thilesen



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Ashnikko šla s kůží na trh
16.07.

Ashnikko šla s kůží na trh

Druhý týden v červenci vám nemuselo být horko jen z rekordních teplot v Praze, ale taky z vystoupení Ashnikko, která...


Rýchlo a zbesilo. Walter Schnitzelsson vydávajú energický singel 35+
15.07.

Rýchlo a zbesilo. Walter Schnitzelsson vydávajú energický singel 35+

„Som už trochu starý na toto besné tempo.” Týmito slovami otvára slovenská kapela Walter Schnitzelsson refrén...


Big Time Rush míří poprvé do České republiky
15.07.

Big Time Rush míří poprvé do České republiky

Americká popová senzace Big Time Rush míří poprvé do České republiky. Jeden z nejoblíbenějších boybandů po...


Mňága a Žďorp představuje druhý singl z chystané desky
15.07.

Mňága a Žďorp představuje druhý singl z chystané desky

Energický, melodický, chytlavý. Takový je druhý singl kapely Mňága a Žďorp z chystaného alba Hořiš? Hořím!,...


Lauren Spencer Smith chystá svoji českou premiéru
14.07.

Lauren Spencer Smith chystá svoji českou premiéru

Multiplatinová zpěvačka a skladatelka Lauren Spencer Smith v Čechách dosud nevystupovala. 19. září to už ale platit...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Okná dokorán
08.07.

Okná dokorán

» Tobias Szidi

Nový album Okná dokorán vychádza po desiatich rokoch. S textami Petra Lipovského,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru