Gregoryho Portera doprovodí v Praze i Ondřej Pivec

Hned po vydání svého nového alba Nat King Cole & Me, které vyšlo v říjnu roku 2017, se americký zpěvák Gregory Porter vydal na celosvětové turné. 23. dubna se dvojnásobný držitel Grammy zastaví i u nás, konkrétně v pražském Foru Karlín, kam dorazí rovnou z dvojkoncertu v londýnské Royal Albert Hall. V jeho doprovodné kapele bude mít své místo i český jazzový klávesista a hráč na Hammondovy varhany Ondřej Pivec.

Brněnský rodák a člen jazzové formace Organic Quartet odešel před devíti lety do New Yorku. Zde se mu jako jednomu z mála „bílých Evropanů" podařilo proniknout na gospelovou scénu v Harlemu a Brooklynu a dodnes doprovází nedělní bohoslužby v černošském baptistickém kostele.



Ondřejova spolupráce s Gregory Porterem začala v roce 2013 v Čechách, když se setkali na pódiu Paláce Žofín v rámci festivalu Struny podzimu. Následovala řada náhod, které Ondřeje Pivce dovedly až k hudební ceně Grammy za podíl na Porterově albu Take Me To The Alley v roce 2017. Na desce Ondřej rozeznívá své Hammondovy varhany ve třech skladbách. Díky úspěšné spolupráci na nahrávce tohoto alba se Ondřej Pivec stal i členem rozšířené koncertní sestavy kapely Gregoryho Portera a absolvoval s ním koncertní turné po Britských ostrovech. Společně stanuli na pódiu vyprodané Royal Albert Hall v Londýně i na světoznámém festivalu Glastonbury.  

Svým výrazným a přitom neuvěřitelně hebkým barytonovým hlasem si Gregory Porter za krátkou dobu podmanil celý svět. Jeho hudba je směsí jazzu, funku, soulu, R&B, gospelu i popu. Jeho čtyři vydaná alba byla odměněna pozvánkou na udílení cen Grammy. První dvě desky (Water a Be Good) získaly nominaci, třetí a čtvrté album (Liquid Spirit a Take Me to the Alley) už mu přinesly zlatý gramofonek. V Čechách bude hrát již počtvrté.
Foto: Tomáš Martínek
GALERIE

Související obsah:

» JazzFestBrno pod čepicí Gregoryho Portera   (Zdeňka Šichová, 10. 03. 2016)
» První bílý regenschori v New Yorku dokončuje desku   (Karel Souček, 17. 02. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
V rámci rozsáhlého turné se Malena Zavala představí i v Café V lese
11.02.

V rámci rozsáhlého turné se Malena Zavala představí i v Café V lese

Malena Zavala, argentinská rodačka usazená v Londýně, patří mezi nejzajímavější současné hudební osobnosti,...


Norští Leprous se naživo smíří jen s naprostou dokonalostí
10.02.

Norští Leprous se naživo smíří jen s naprostou dokonalostí

Autorkou fotografií je Klaugia Ligačová. Po třech letech jsme se opět dočkali klubové show přední...


Vyhrajte 4 vstupenky na křest alba kapely Wyfe
10.02.

Vyhrajte 4 vstupenky na křest alba kapely Wyfe

Kapela Wyfe, s níž jsme nedávno přinesli rozhovor, pokřtí své album Perfectly Ordinary 12. března v pražské...


Že se v neděli nic nedělá? V neděli se moshuje!
10.02.

Že se v neděli nic nedělá? V neděli se moshuje!

text a foto: Ondřej Mann Na konec šestého týdne roku 2026 jsme byli svědky pražské zastávky Grizzly...


Rybičky 48 natočily nový klip a představují plány na letošní rok
09.02.

Rybičky 48 natočily nový klip a představují plány na letošní rok

Skupina Rybičky 48 vydala loni na podzim album BigBýt. V průběhu halového turné, které následovalo,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta