Gaia Mesiah, Krucipüsk nebo RedZed rozbouřili Rockový Slunovrat

Ve dnech 13. a 14. srpna proběhl 14. ročník festivalu Rockový Slunovrat. Ten se letos kvůli pandemii covidu-19 konal ve výrazně menším měřítku, než na co byli návštěvníci v posledních letech zvyklí. Na atraktivitě to neubralo, výrazně menší areál a jen jedno pódium umocnilo skoro až rodinnou atmosféru akce. Víc jak tisíc návštěvníků si užilo neskutečně rozmanitý žánrový rozptyl vystupujících interpretů.

Páteční odpoledne zahájili folkaři The Shookies a poté následovalo rockabilly v podobě The Train Robbers. Ve chvíli, kdy na pódium nastoupily legendy Gaia Mesiah, byl už areál slušně zaplněn a spolu s následujícími Krucipüsk v line-upu vytvořili silnou dvojici, která donutila pařící dav zpívat provařené songy jako jeden muž.



Skyline pak už neměli žádnou námahu s tím publikum roztančit a tradičně odvedli dobrou práci. Závěr pátečního programu patřil United Flavour. Ti se v poslední době prezentují spíše jako soundsystem jen s DJem a zpěvačkami, zde ale vystoupili v kompletní sestavě.

Sobotní program měl dva vrcholy a každý zcela z jiného soudku. Ale hezky popořadě. Zatímco páteční interpreti byli trochu sázka na jistotu, sobota se více nesla v duchu méně známých, ale o to překvapivějších vystoupení. Do ještě trochu ospalého sobotního dopoledne se rozezněli Frozen Poppyhead. Účastníci festivalové soutěže kapel z roku 2019 si tentokrát přijeli zahrát jako regulérní součást line-upu a nevedli si vůbec špatně. Jejich melodický metal-core vytáhl ze stanů všechny poslední spáče.

Po nich přišli na řadu Frankie & The Deadbeats a žánrově jsme se přesunuli na americký Středozápad. Pánové ve stylových kostýmech zahráli klidnější, skoro až temné country songy. Nutno dodat, že právě na nich se krásně ukázalo, jak skvěle byla stage nazvučená.

Fyah Son Bantu se amfiteátr přenesl do země houpavých rytmů reggae a dancehallu. Sympatický Keňan úspěšně roztančil celý lesní amfiteátr, na druhou stranu se jeho texty často dotýkaly života v Africe a ne vždy příjemných témat s ní spjatých.



Černošická kapela s bizarním názvem Vepřové Komety zahrála set plný přímočarého funky s hravými texty. Po nich to na pódiu rozjeli Zooblasters, kterým to neskutečně šlape a je vidno, že lidi jejich zvířecí show hodně baví. Totální žánrový obrat nastal, když na pódium vrhl rapper RedZed a pro mnohé to byl jeden z vrcholů celého festivalu. RedZed a jeho crew mezi současnou mládeží neskutečně frčí a show si určitě užili i ti, kteří rap normálně moc nemusí. Donedávna stále trochu nedoceněný umělec si tak konečně buduje své místo na výsluní a jako jeden z mála u nás má skutečně na to prosadit se i v zahraničí.

Bezchybnou tečkou za sobotou, ale i celým festivalem byli Noise of Human Art, neboli N.O.H.A. Příjemným momentem bylo i blahopřání od pořadatelů zpěvačce Kaye k narozeninám, kterou toto gesto, spolu s odezvou diváků, očividně velmi potěšilo.

Festivalová scéna se po roce a půl útlumu zase staví na nohy a Rockový Slunovrat je toho důkazem. Tuzemské kapely nadělaly spoustu parády a tento ročník byl odrazovým můstkem k tomu, aby se festival dostal minimálně na stejnou úroveň, jakou si vybudovalo v předchozích letech.
GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Důstojnost Sex Pistols na Rock for People zachraňoval jen zpěvák
19.06.

Důstojnost Sex Pistols na Rock for People zachraňoval jen zpěvák

Finále pátečního večera na festivalu Rock for People obstarala britská skupina Sex Pistols. Za mikrofonem je doprovází...


Třetí den Rock for People zněly areálem ozvěny mnoha hudebních legend
19.06.

Třetí den Rock for People zněly areálem ozvěny mnoha hudebních legend

Třetí den festivalu Rock for People nabídl větší množství známějších československých interpretů. Program byl plný...


BadBadNotGood vystúpia v Brne už v tento utorok 24.06.2025 !
19.06.

BadBadNotGood vystúpia v Brne už v tento utorok 24.06.2025 !

 Pôvodne trio (basgitara: Chester Hansen, klávesy: Matthew Tavares, bicie: Alexander Sowinski) z Toronta založené...


Chinaski oslavili 30 let největšími open-air koncerty kariéry
18.06.

Chinaski oslavili 30 let největšími open-air koncerty kariéry

Už na sklonku minulého roku odstartovala kapela Chinaski dvěma koncerty v O2 areně oslavy 30 let na scéně....


Imagine Dragons letos roztančili Prahu rovnou dvakrát
18.06.

Imagine Dragons letos roztančili Prahu rovnou dvakrát

Hezké počasí rozhodně není garantované, když se to týká koncertů na Letišti Letňany. Fanouškům Imagine...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Escape
12.06.

Escape

» Bratři

V pořadí druhá deska kapely Bratři, projektu dvojčat Ondřeje a Jiřího...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru