Rockový Slunovrat posunul svoji laťku zase o něco výše

Snad to nebude znít pejorativně, ale Rockový Slunovrat je zkrátka sluníčkový festival. Tu velkou žhavou kouli nosí nejen ve svém názvu, ale dokáže poručit větru dešti, aby ustoupily a umožnily hladký průběh celého festivalového dne. První červnovou sobotu bylo totiž řevnickém Lesním divadle pořádně rušno. Jubilejní desátý ročník Slunovratu přišlo oslavit (a zapít) více než dva a půl tisíce návštěvníků.

Novinky se osvědčily. Komu se přidaná Lesní stage zdála přehnaná, musel být mile překvapen, jak harmonicky do areálu a celkového konceptu festivalu zapadá. Fešní borci se skejtem okupovali U-rampu a z písečné pláže se celkem dost nečekaně stal populární dětský koutek.

Těžko určit, na koho se ten den pařilo nejvíc. Bylo jedno, jestli jste na hlavní nebo vedlejší stagi, bylo jedno, jestli se areálem linula ska pohodička v podání Sto Zvířat nebo energická show Dirty Blondes. Opomenout nelze ani další interprety jako třeba černošické patrioty False Hope, ska-soulové Discoballs nebo The Chancers, kteří operativně zaskočili za nemocné Queens of Everything. Tančilo se na SCB, Slapdash rockabilly i pány z Vosího hnízda – jejich snadno zapamatovatelné texty si po chvíli zpíval asi i ten, kdo je předtím nikdy neslyšel.

K největším překvapením ale určitě patřili američtí Sepiatonic s lehce výstředním programem, který byl publikem přijat s velkým nadšením. Zpěvačka Karolina Lux si pak střihla tanec na pódiu s Circus Problem a bylo vidět, že si akci užívají nejen diváci, ale i samotní interpreti. Národem milovaní sympaťáci z Mig 21, v čele s Jiřím Macháčkem, pak na závěr line-upu obšťastňovali Lesňák svými nesmrtelnými hity.

Komu se po „Migách" ještě nechtělo domů, mohl rozvlnit boky v rytmech electroswingu pod taktovkou DJe Mackieho Messera.

Ve čtyři ráno bylo po Slunovratu. Roční práce organizátorů byla po zásluze odměněna narvaným Lesňákem. A tak to má být.

Připravila: Denisa Vašková
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Deset let Bert & Friends: koncert v Archa+ jako vrchol letošního roku
20.11.

Deset let Bert & Friends: koncert v Archa+ jako vrchol letošního roku

Po největším koncertě v zaplněném pražském Foru Karlín a několika vystoupeních v Asii vyrážejí Bert...


V legendárním pražském klubu Modrá Vopice představil Vilda Čok nové tváře kapely ByPass
20.11.

V legendárním pražském klubu Modrá Vopice představil Vilda Čok nové tváře kapely ByPass

Parádní koncert ve znamení třináctky! V klubu Modrá Vopice se odehrála parádní koncertní show rockera, který...


Sourozenecké orgie na Krymské
20.11.

Sourozenecké orgie na Krymské

Ve středu 20. listopadu v pražském klubu Café V Lese vystoupily dvě sourozenecké kapely, Bratři...


Pánové z The Hara zatopili i v Praze
19.11.

Pánové z The Hara zatopili i v Praze

V rámci své podzimní tour poctili The Hara Českou republiku rovnou dvěma koncerty. Po vyprodané brněnské show...


Elektrïck Mann přicházejí s videoklipem o vnitřním boji a závislostech
19.11.

Elektrïck Mann přicházejí s videoklipem o vnitřním boji a závislostech

„Všichni jsme tady blázni a já jsem bláznů král," zpívá v nezvykle vážném singlu Král bláznů kapela...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Galette complète
20.11.

Galette complète

» Bran

Kapela Bran, známá svým osobitým pojetím hudby vycházející ze starých...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru