FOTOreport: Palaye Royale nás zklamat prostě neumí, předvedli nezapomenutelnou show a oznámují novinky

Palaye Royale nás v uplynulých několika dnech poctili svou dvojnásobnou návštěvou a my se nemůžeme dočkat jejich dalšího návratu. Pod vtipnou přezdívkou „Zdena" (z důvodu secret show) vystoupili na hlavní stage festivalu Rock For People před fantasticky energickým davem, který jak při rychlých tak při klidnějších skladbách oblíbenou kapelu obdarovat nekonečnými mosh-pity. Došlo i na tzv. wall of death, a to hned při první skladbě „Little Bastards", kterou začali i pondělní set ve fantastickém klubu Sono v Brně, který byl dlouho dopředu beznadějně vyprodaný.

Festivalová show byla pouhou ochutnávkou toho, co na nás v Brně při oficiální after party hradeckého festivalu čekalo. Setlist byl takřka totožný až na přidané skladby „Worlds End" z posledního EP zvaného Songs For Sadness, jež Palaye Royale vydali v prvním měsíci tohoto roku, „Dying in a Hot Tub", taková fan favourite, kterou můžeme regulerně slyšet i v českém rádiu mezi mainstreamem, „Punching Bag" z poslední desky Fever Dream, která vyšla před dvěma lety, a „Fever Dream", jejíž intro odzpívali fanoušci.

Na festivalu je provázely potíže se zvukem, především s mikrofonem, Brno ale také nebylo perfektní. Vzhledem k nesnesitelnému vedru z důvodu naplněného sálu a nedostatku klimatizace byla brněnská show těžko snesitelná a zpěvák Remington Leith postupem sundaval více a více vrstev. Z tzv. cargo pants a ladící zelené bundě doplněné o tričko Sex Pistols skončil pouze v nedopnuté kostkované růžové mini sukni, kterou ovšem vytáhl až na přídavkové skladby „Lonely" a klasiku „Mr. Doctor Man" z debutového alba Boom Boom Room (Side A). Právě kvůli těžkým podmínkám a omdlení jedné vášnivé faninky byl od poloviny setu dav pravidelně obdarováván vodou jak od kapely tak od jejich crew. Skladba „Broken" tak zazněla skoro dvakrát. Bratři se k podmínkám několikrát vyjádřili, že je to jedna z nejtěžších pokud ne ta nejtěžší show, kterou za svou kariéru odehráli.

Původním nápad na nadpis článku byl: „Jediné, co setu v Brně chybělo byl nafukovací člun", ale dokonce ani ten nechyběl a zpěvák se plavil v moři svých nejoddanějších fenoušků i v menším prostoru klubu Sono. Mosh pitů z důvodu malého prostoru výrazně ubylo, konzumace alkoholu byla také nižší ale dav byl i přesto fantastický a schopný odzpívat slovo od slova každé skladby. Došlo i na malé gesto od skalních fans, kteří si připravili papírové růžičky na vyjádření soucitu při skladbě „Fever Dream" z důvodu nedávného úmrtí maminky tři bratrů, která dlouho bojovala s rakovinou. Dokonce ani menší kaskadérský kousek nechyběl, na Rock For People, Remington ladně vylezl na konstrukci držící střechu hlavní stage a mával do davu, v Brně vylezl na balkon v prvním patře přímo mezi fanoušky a dozpíval skladbu. Viz foto níže.

Pánové také neváhali a jak na festivalu tak na koncertu v Brně oznámili zatím neveřejný koncert v rámci turné k novému albu, na němž najdeme již vydanou skladbu „Just My Type" a potencionálně take skladbu „Wednesday Afternoon", kterou vydali na památku své mamince. Již 26. června se ale dočkáme pokračování v podobě singlu „Showbiz", který možná budou doprovázet další informace, jako název alba, datum vydání nebo právě podzimní turné a s ním datum českého koncertu, který nám kluci slíbili. Bude se album jmenovat Death or Glory, jako jejich již oznámené turné po severní americe, které potrvá od září do konce října? Stihne album vyjít do 16. září, kdy je čeká právě první show zmíněného turné? To vše se snad brzy dozvíme.

Krátký reel jak z vydařeného koncertu tak z festivalové show najdete na našem instagramovém profilu.

foto: Natálie Havelková

GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru