Palaye Royale přebírají štafetu a letos uzavírají Rock For People se svou festivalovou after party v Brně

Všemi milovaní Palaye Royale se vrací mezi své oblíbené české fanoušky. Ale pozor, namísto Prahy vystoupí v Brně! A to jako after party festivalu Rock For People v klubu Sono v pondělí 17. června. Tentokrát nevezou žádnou novou desku, ale pár novinek snad zazní.

Od jejich poslední místní show uplynul rok a my jsme vděční, že i po tak krátké době nám věnují svůj čas a lásku. Poslední album Fever Dream, které vydali v roce 2022 poměrně dost stylizovali okolo Prahy, kde také fotili přebal desky a video. Utekly dva roky a vyšlo hned několik singlů a jedno celé EP, které nazvali Sextape. Minialbum obsahuje především velmi povedené covery, namísto čistě originální tvorby. Živě v Brně tedy potencionálně můžeme slyšet i Depeche Mode a novou verzi „Stripped", umělce Donovan a „Season Of The Witch" nebo „Closer" od Nine Inch Nails. Kluci k těmto krásným coverům dodali originální skladby „Desire" a „Dead To Me", která podle všeho započala novou éru.

To není vše, o necelé dva měsíce později kanadští bratři přišli hned s dalším pěti stopovým EP, zvaným Songs For Sadness, jež součástí je i singl „youmakemenotwannadie" nebo skladba „Don´t Cry", která stylem připomíná dokonce Harryho Stylese, který se vyskytuje na druhé straně jejich klasického hudebního spektra.

Mimo tyto EPs také vydali skladbu „Debilitate" s ruskou feministickou punkovou skupinou Pussy Riot, která je známá svým veřejným vystupováním proti ruské politice. A „Just My Type" s fantastickým videem plným hvězd nebo „Wednesday Afternoon" projejich nedávno zsnulou matku jste už slyšeli? Ano, Palaye Royale toho vydali tolik, že album bychom rozhodně složili. Nicméně jak je známe, až nová deska vyjde, bude dokonale držet téma, styl a přivede i nový sound.

Těšit se rozhodně můžeme na další cover, a to „Happy Together" od The Turtles, která vyjde na podzim společně s pokračováním filmu Joker s oskarovým hercem Joaquinem Phoenixem a zpěvačka Lady Gaga, která si tentokrát zahraje Jokerovu lásku Harley Quinn. Skladbu můžeme slyšet v teaseru k filmu Joker: Folie à Deux.

Dá se očekávat, že se Playe Royale opět brzy zastaví, aleproč čekat, když je můžeme vidět hned? A jak již známe, očekáváme zajímavou show, kde se pulsující energie rozhodně nedá popřít. Tak na co čekáte?

Foto: Natálie Havelková, Malá Sportovní Hala, 2023 


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru