Formace Welicoruss odehrála v rámci turné po Evropě i koncert v pražském klubu Modrá Vopice

Symphonic blackmetalová kapela Welicoruss, která má za sebou řadu koncertů i po velkých evropských festivalech, pozvala na koncert vikingy z polské Lodže, kapelu Valkenrag a oslovila i post-metalovou kapelu Outward z Prahy, která se postarala v klubu Modrá Vopice o parádní úvod.

V těchto dnech, Outward, parta nadějných muzikantů, vydala kompilaci MMXX - MMXXII, kde můžete slyšet singl Rays of the Sun z r. 2022 včetně bonusu v podobě živáku songu Aftermath, který se ve studiové podobě objeví na chystaném debutovém albu. Musím napsat, že Rays of The Sun je opravdu chytlavá skladba, která se vám musí stoprocentně dostat pod kůži.

Po prvním odehraném setu, fanoušci přivítali kapelu Valkenrag, která své začátky datuje do roku 2006, kdy dva maniaci Lorgath a Jorgh vytvořili studiový projekt. První demo – „Nordwind" vydali již v roce 2008 a v roce 2012 následovalo EP s názvem „Valkenrag". Pak jediný původní člen Lorghat, změnil studiový projekt na plnohodnotnou kapelu. V roce 2015 vydala kapela první LP – „Twilight of Blond and Flesh". Album bylo dobře přijato jak v Polsku, tak v zahraničí. Hudba Valkenrag může být označena jako melodický death metal s výrazným ovlivněním slovanských a vikingských mýtů, ság a hrdinských příběhů. Kapela byla příležitostně nazývána polským Amon Amarth, ale černý kov a lidové vlivy jsou zřejmé také v jejich hudbě.

Oblíbené téma kapely Welicoruss je příroda, mýty, filozofie a tajemné jevy

Počátky Welicoruss se datují daleko do roku 2002, kdy se zakladatel a (trvalý) leader, Alexey Boganov, rozhodl založit hudební projekt, který experimentuje s různými hudebními styly, aby jeho kreativita mohla být lépe představena ostatním. Vzhledem k tomu, že byl Alexey velkým fanouškem stylů, jako jsou symphonic metal, gothic metal, death metal a black metal, všechny tyto vlivy můžete slyšet na albu "Winter Moon Symphony”, které bylo vydáno v roce 2004 coby limitovaná edice na CD 9 songů se naprosto lišilo od počinu, který byl vydán pod stejným jménem v roce 2008. Hudba, která se objevila na prvním demu byla tak jiná a unikátní na Sibiřské undergroundové scéně, že se šířila velmi rychle napříč celou scénou. Welicoruss ve svých textech a pojetí odkazují na tajnou, okultní stránku života, mísící se s národním, místním sibiřským „odstínem", mísícím se s kmenovou mystikou, prvotní zuřivostí a majestátností přírodních sil. Na jaře roku 2013 Alexey, po pečlivé úvaze, činí odvážný krok a stěhuje se do Prahy. Ostatní bohužel zůstávají v Novosibirsku a tak musí Alexey Boganov najít nové spoluhráče v České republice. Tady zahájil novou tvorbu na úplně jiné úrovni, plnou stálých turné, koncertů a festivalů. Welicoruss měli tu čest být pozváni na festivaly jako Hellfest (FR), Wave Gotik Treffen (DE), Made Of Metal (CZ), The Legends Rock Fest (CZ), Ragnarok fest (DE) a mnoho dalších. V roce 2020 Welicoruss podepsali smlouvu s německým labelem El Puerto Records, vydali své poslední album „Siberian Heathen Horde"


GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Diva Annabelle má heels a zve ke společnému létání
07.12.

Diva Annabelle má heels a zve ke společnému létání

Zpěvačka Annabelle přichází s novým tanečním singlem heels, který má posluchačům zvyšovat sebevědomí před...


Lenny píše novou baladou pokračování příběhu své maminky
07.12.

Lenny píše novou baladou pokračování příběhu své maminky

V pražském klubu Roxy proběhlo v pondělí národní kolo Eurovision Song Contest 2024, ze kterého...


Kapela Nickelback oznámila evropské koncerty v rámci Get Rollin' Tour
07.12.

Kapela Nickelback oznámila evropské koncerty v rámci Get Rollin' Tour

Cenami ověnčená rocková kapela Nickelback oznámila evropské koncerty v rámci Get Rollin' Tour 2024, na kterých...


Metalová Niakara se druhým koncertem ve své hudební historii představila v plzeňském Medvědovi
06.12.

Metalová Niakara se druhým koncertem ve své hudební historii představila v plzeňském Medvědovi

Zajímavé koncertní zážitky nabídl plzeňský klub Bílej Medvěd hostům v pátek 1.12.2023. Na místních...


Svébytný duch kultovních kapel Dio a Rainbow ožije ve Svatobořicích-Mistříně
06.12.

Svébytný duch kultovních kapel Dio a Rainbow ožije ve Svatobořicích-Mistříně

V posledních letech se v hardrockovém světě rozmohl velmi sympatický nešvar. Na live turné nevyrazí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Místo odpočinku
07.12.

Místo odpočinku

» Povodí Ohře

Tragické okolnosti nebo zklidnění schizofreních countrypunkerů na nové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru