Festival Okoř letos bude. Se Žbirkou, Klusem i Uhlířem.

Po roční, covidem vynucené pauze se prostranství pod zříceninou hradu Okoř opět stane dějištěm oblíbeného Open Air Festivalu Okoř. Hudební nadšenci napříč žánry a generacemi se v sobotu 21. srpna po dlouhých měsících čekání dočkají živé muziky a bezprostřední atmosféry, která je pro festival Okoř typická.

První ročník dnes již legendárního festivalu se na Okoři nedaleko Prahy konal v roce 2000. Z loňského zrušeného ročníku se oslavy 20. narozenin přesouvají na letošek a v programu zazáří výrazná jména současné české hudební scény - účast už přislíbili Miro Žbirka, Tomáš Klus, Xindl X, Jaroslav Uhlíř, Berenika Kohoutová, Jakub Děkan či Kapela Napořád.

„Na festivale Okoř jsem hrál několikrát a vždycky mě překvapila romantická, až filmová atmosféra místa. V publiku se potkávalo několik generací a všichni si to užívali, takže se i s kapelou těšíme, že si to letos, na z loňska odloženém, festivale zopakujeme," zve Miro Žbirka.



Open Air Festival Okoř je tradičně festivalem pro celou rodinu. Na louce pod romantickou zříceninou je dost místa nejen pro stage, ale také pro stánky s pestrou nabídkou občerstvení a nejrůznější atrakce pro děti.
Organizátoři jako vždy věnují část výdělku ze vstupného na udržovací opravy hradu Okoř. Open Air Festival Okoř 2021 se uskuteční v souladu s aktuálními hygienickými opatřeními.
GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Hrady CZ

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Xindl X se furt cítí jako Puberťák
15.08.

Xindl X se furt cítí jako Puberťák

Koncertem v ENERGY Pub v Riegrových sadech oslaví Xindl X své narozeniny. Uskuteční se již 19. srpna a koncert plný...


Tradiční vzpomínka Koncert pro Kaštánka v klubu Modrá Vopice
14.08.

Tradiční vzpomínka Koncert pro Kaštánka v klubu Modrá Vopice

9. srpna 2025 uplynulo neskutečných jedenáct let od doby, kdy odešel do rockového nebe kytarista Luboš Kaštánek...


26. ročník slánského festivalu VALNÍK nebude jen o punk rocku
14.08.

26. ročník slánského festivalu VALNÍK nebude jen o punk rocku

Tři desítky skupin vystoupí na již šestadvacátém ročníku slánského hudebního open air festivalu VALNÍK....


Čtvrtý den na festivalu Brutal Assault zvítězily švédské melodie
14.08.

Čtvrtý den na festivalu Brutal Assault zvítězily švédské melodie

V sobotní dopoledne posledního dne festivalu panovalo příjemné počasí, které se později proměnilo v nejteplejší...


Pražákům bude hej v holešovickém Areálu7 už 27. srpna
13.08.

Pražákům bude hej v holešovickém Areálu7 už 27. srpna

Tahle parta hudebních matadorů nabízí stále originální, živelnou, excentrickou a hlavně svobodnou show. V době vzniku...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Jeviště snů
05.08.

Jeviště snů

» Donor

Třetí album valašské powermetalové skupiny Donor s názvem...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru