Festival Metronome Prague si hned na úvod nachystal Nicka Cavea

Po dvouleté pauze a za tíživé atmosféry války na Ukrajině se opět rozjel naplno festival Metronome Festival Prague. Poprvé se akce uskutečňuje ve třídenním maratonu, ve kterém se program odehrává více v odpoledních a večerních hodinách. Čtvrteční program pak sliboval pozvolnější rozjezd, ale s hvězdou největšího kalibru, Nickem Cavem.

Nick Cave ohromil Prahu dvouhodinovou show

Spolu s kapelou Bad Seeds vtrhl na pódium s písní Get Ready For Love. Okamžitě bylo jasné, kdy si Prahu právě podmanil. Perfektně učesaná hříva, která krásně ladila s nablýskaným klavírem, okouzlila nejednu divačku v publiku. Však také Nick bohatě komunikoval hmatem s čelními řadami, jak je jeho zvykem. Syrově punkový začátek však měnil svoji podobu do rozvážnějších poloh jako O Children, až se dramaticky měnil v Bright Horses. Podstatné bylo, že si více a více podmaňoval publikum, které vydrželo se zpěvákem držet pozornost více než dvě hodiny. Je potřeba vyzdvihnout, že se v podání charismatického umělce jednalo o úctyhodný výkon udržet publikum napnuté až do tříkusového přídavku, kde jsme se vrátili k syrovému začátku v podání Vortex.                                                                                                               

Závan lidové tvorby z Ukrajiny

V duchu podpory napadené Ukrajiny byla na začátek zvolena nepřekvapivě kapela z Kyjeva. Go A svoji národnost nezapřou, protože jejich elektro stojí na základech folku. Diváci se trousili na začátek velmi pozvolna, ale i tak měla kapela velmi pozitivní ohlas, byť z lidových nápěvů okořeněných vzpomínkou na mašinerii války občas lehce mrazilo.

Trocha zábavy z Valašska v Praze? To snad ne! To si může dovolit jen Mňága a Žďorp

Mňága však už slavila zvesela a na jakékoliv mrazení nechala zapomenou. Že tato valašská parta Praze sedí, dokazovalo zaplněné hlediště Metronome Stage. Z pódia se sypal jeden song za druhým a Praha se neskutečně bavila.
Lenka Dusilová Mňágu střídala hned na Fontana Stage. A jak je jejím zvykem, nabízela zábavu daleko více duchovnějšího charakteru. Tentokrát zde vystoupila s plným ansáblem čítajícím děvět muzikantů. Její vystoupení tak získalo charakter značné pestrosti a také nechalo přesvědčit, že její tvorba zraje jako víno. 

Půlnoc se podělila o dvě pecky. Název kapely 333 na IQOS Stage možná leckomu mnoho neřekl, ale jméno Chris Jagger, kterého uvedla jako hosta, už zajímavě rezonovalo sálem, protože se skutečně jedná o bratra slavného Micka Jaggera. A tak zazněla pořádná porce klasického rocku. Naproti tomu v Moon Stage vystoupila česká stálice Čechomor. Tentokrát bez zpěvačky, ale premiérově s elektronickou vložkou, kterou obstaral DJ Roxtar
Foto: Jana Kleinbauerová
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album
14.08.

Deaf Heart se naposledy ohlížejí za deskou Curse of the Sophomore Album

Pod názvem Curse of the Sophomore Album vyšlo letos v únoru druhé studiové album kapely Deaf Heart. Po úspěšném...


něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem
14.08.

něco něco přijedou do Café V lese s novým bubeníkem

V pátek 2. září v pražském Café V lese odstartují něco něco svoji podzimní koncertní sezónu....


Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali
14.08.

Australané ochutnali Prahu aneb Rüfüs Du Sol úspěšně debutovali

S permanentním úsměvem na tváři všech tří Australanů, Rüfüs Du Sol si dnes v pražském Karlíně...


Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik
11.08.

Multižánrový Prasofest na Vlčtejně si připsal devátý zápis do hudebních kronik

Členitý areál podhradí zříceniny Vlčtejn se v sobotu 6.8.2022 proměnil v hudební arénu, kde se na programu...


Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!
11.08.

Sleeping With Sirens mají na cestě další desku!

Americká pop punk rocková kapela Sleeping With Sirens oznámila novou desku Complete Collapse, která přijde na pulty 14. října...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Letní kapela
14.07.

Letní kapela

» Letní kapela

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru