Festival Metronome Prague si hned na úvod nachystal Nicka Cavea

Po dvouleté pauze a za tíživé atmosféry války na Ukrajině se opět rozjel naplno festival Metronome Festival Prague. Poprvé se akce uskutečňuje ve třídenním maratonu, ve kterém se program odehrává více v odpoledních a večerních hodinách. Čtvrteční program pak sliboval pozvolnější rozjezd, ale s hvězdou největšího kalibru, Nickem Cavem.

Nick Cave ohromil Prahu dvouhodinovou show

Spolu s kapelou Bad Seeds vtrhl na pódium s písní Get Ready For Love. Okamžitě bylo jasné, kdy si Prahu právě podmanil. Perfektně učesaná hříva, která krásně ladila s nablýskaným klavírem, okouzlila nejednu divačku v publiku. Však také Nick bohatě komunikoval hmatem s čelními řadami, jak je jeho zvykem. Syrově punkový začátek však měnil svoji podobu do rozvážnějších poloh jako O Children, až se dramaticky měnil v Bright Horses. Podstatné bylo, že si více a více podmaňoval publikum, které vydrželo se zpěvákem držet pozornost více než dvě hodiny. Je potřeba vyzdvihnout, že se v podání charismatického umělce jednalo o úctyhodný výkon udržet publikum napnuté až do tříkusového přídavku, kde jsme se vrátili k syrovému začátku v podání Vortex.                                                                                                               

Závan lidové tvorby z Ukrajiny

V duchu podpory napadené Ukrajiny byla na začátek zvolena nepřekvapivě kapela z Kyjeva. Go A svoji národnost nezapřou, protože jejich elektro stojí na základech folku. Diváci se trousili na začátek velmi pozvolna, ale i tak měla kapela velmi pozitivní ohlas, byť z lidových nápěvů okořeněných vzpomínkou na mašinerii války občas lehce mrazilo.

Trocha zábavy z Valašska v Praze? To snad ne! To si může dovolit jen Mňága a Žďorp

Mňága však už slavila zvesela a na jakékoliv mrazení nechala zapomenou. Že tato valašská parta Praze sedí, dokazovalo zaplněné hlediště Metronome Stage. Z pódia se sypal jeden song za druhým a Praha se neskutečně bavila.
Lenka Dusilová Mňágu střídala hned na Fontana Stage. A jak je jejím zvykem, nabízela zábavu daleko více duchovnějšího charakteru. Tentokrát zde vystoupila s plným ansáblem čítajícím děvět muzikantů. Její vystoupení tak získalo charakter značné pestrosti a také nechalo přesvědčit, že její tvorba zraje jako víno. 

Půlnoc se podělila o dvě pecky. Název kapely 333 na IQOS Stage možná leckomu mnoho neřekl, ale jméno Chris Jagger, kterého uvedla jako hosta, už zajímavě rezonovalo sálem, protože se skutečně jedná o bratra slavného Micka Jaggera. A tak zazněla pořádná porce klasického rocku. Naproti tomu v Moon Stage vystoupila česká stálice Čechomor. Tentokrát bez zpěvačky, ale premiérově s elektronickou vložkou, kterou obstaral DJ Roxtar
Foto: Jana Kleinbauerová
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Michal Hrůza přichází po dlouhém čekání s novou písní
15.07.

Michal Hrůza přichází po dlouhém čekání s novou písní

Na nový, hodně melodický a svěže znějící singl skladatele a zpěváka Michala Hrůzy si museli fanoušci počkat. Píseň...


Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu představí na Kunětické hoře
15.07.

Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu představí na Kunětické hoře

Po úspěšném startu na Točníku se devatenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ přesune v pátek a...


Royal Blood v Ledárnách, aneb jak s malým basákem zahrát velké divadlo.
15.07.

Royal Blood v Ledárnách, aneb jak s malým basákem zahrát velké divadlo.

Trvalo to sice dlouho, ale konečně se českým divákům vyplnil sen. Britské duo Royal Blood vytáhlo po deseti letech...


Zpěvák Seal se vrací do ČR, tentokrát do Pardubic
14.07.

Zpěvák Seal se vrací do ČR, tentokrát do Pardubic

Zpěvák Seal, autor hitů „Kiss from a Rose" nebo „Crazy", se vrací do ČR, tentokrát jej uslyší fanoušci v pardubické Enteria...


Blíží se brněnský festival Pop Messe
12.07.

Blíží se brněnský festival Pop Messe

Čtvrtý ročník městského festivalu Pop Messe v Brně proběhne už za necelé dna týdny, a to v termínu 25. - 27. července...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru