Festival Brutal assault stále rozšiřuje svoji soupisku

Německá parta Dew Scented si již dávno získala české publikum svými početnými koncerty v zemi. Kapela vznikla v době boomu death metalu v první polovině devadesátých let. Po vzoru svých slavnějších žánrových kolegů se vypracovala v uznávanou kapelu balancující na hraně thrash a death metalu. Důkazem budiš devět řadových alb.
Na každém ročníku festivalu se pravidelně objevuje nějaká ta old school thrashová sebranka. Toto pravidlo potvrdí mimo jiné i Onslaught. Tito britští harcovníci hoblují svoji přímočarou hudbu už od osmdesátých let. V poslední době jsou značně aktivní, když jim před třemi lety vyšla deska Sounds of Violence a minulý rok stroze nazvaná novinka VI. Partička z Bristolu jistě značně rozproudí publikum i v Josefově.
Brutal Assaul bude první zahraniční štací letité norské kapely
Brutal Assault 2014 čeká několik velmi překvapivých vystoupení. Jedním takovým bude koncert Manes. Kapela se řadí do vlny norského avantgardního black metalu. V čem že bude její vystoupení výjimečné? K odpovědi vám pomůže informace, že tito Norové ještě nikdy nehráli mimo svoji domovskou zemi. Manes si díky tomu zasloužili dva sety. V pátek speciální akustický a v sobotu na hlavním pódiu už normální. Bezesporu se dočkáme čerstvé vyvřeliny Be All End All.
Zastavme se ještě na chvíli ve Skandinávii. Finsko budou zastupovat Feastem se svým moderně pojatým grind core. Ze Švédska pak dorazí Grand Exit. Ti se drží místní thrash – deathové tradice. Sousední Polsko doplní Blindead. Kapela kombinuje melancholické nálady s drsným pojetím hudby. Vypovídá o tom také aktuální deska Absence. Ještě temější stránku hudby představí krajané Mgla.
Ani pro tentokrát nevynecháme škatulku hard core. Zastupovat ji budou benjamínci Brutality Will Prevail. Velmi nevšední kombinaci hudebních stylů a postupů předvedou Iwrestledabearonce.
Související obsah:
» Pevnost Josefov málem dosáhla rekordní návštěvnosti na festivalu Brutal Assault (Petr Škrabánek, 12. 08. 2013)» Brutal Assault hlásí: Vojenská pevnost Josefov dobyta! (Petr Škrabánek, 13. 08. 2012)
» Brutal Assault chystá znovuzrození legendy a premiéry dalších kapel (Petr Škrabánek, 11. 11. 2013)
» Soilwork, hvězda, která září mezi novinkami potvrzenými na festivalu Brutal Assault (Petr Škrabánek, 03. 03. 2014)
» Nově přidané kapely dělají čest názvu festivalu Brutal Assault (Petr Škrabánek, 02. 02. 2014)
» Brutal Assault naděluje nová překvapení v adventním čase (Petr Škrabánek, 14. 12. 2013)
» Organizátoři Brutal Assaultu se na přelomu roku činili a oznamují spoustu nových kapel na soupisce (Petr Škrabánek, 08. 01. 2014)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Miss Possesive v Praze aneb jak Tate McRae ovládla O2 arenu
Kanadská zpěvačka Tate McRae již potřetí dorazila do Prahy, kde 10. června vystoupila v pražské O2 Areně...
Album Marx Engels Beatles vychází poprvé na 2LP – s dosud nevydaným bonusem
Tahle zpráva potěší sběratele, pamětníky i nové fanoušky. Marx Engels Beatles, jedno z nejzásadnějších alb české...
Marie Němcová a Šimon Bilina vydávají lyrickou skladbu Já jsem Ty
Jemná, lyrická, intimní balada se silnou melodií a křehkou poetikou. To je nová písnička Já jsem Ty, kterou nazpívali...
Teddy Swims novým singlem oznamuje rozšířenou verzi alba
God Went Crazy je název nového singlu Teddyho Swimse, který je první ochutnávkou z chystané kompletní edice...
Album Milana Schelingera Agentura Holubí dům dokončila AI
Pod názvem Agentura Holubí dům vychází album Milana Schelingera, které bylo dokončené s pomocí umělé...
» zobrazit více...
RECENZE
» Metallica srdnatě vzpomíná na 72 sezón
» Carminho a její album Portuguesa: neskutečné...
» Kapela Bad Karma Boy láká posluchače do tajemných...
» A(b)rakadabra znamená stále špičkovou...
» Nostalgická duše Joker Beat plachtí za nadějí...
» Arakain 2006: Labyrint, Touža a neúprosný...
» zobrazit více...
Nezapomenutelný zážitek s japonským metalem
Letos jsem si řekla, že zkusím poznat nějaký ten metal. A proč nezačít hned...
A na co se na Rock For People letos nejvíc těšíš ty?
V uplynulých měsících vás připravujeme na line-up letošního ročníku...
Miss Possesive v Praze aneb jak Tate McRae ovládla O2 arenu
Kanadská zpěvačka Tate McRae již potřetí dorazila do Prahy, kde 10. června vystoupila...
A na co se na Rock For People letos nejvíc těšíš ty?
V uplynulých měsících vás připravujeme na line-up letošního ročníku...
Messa: Na festival Brutal Assault jezdím od 16 let
Na festivalu Brutal Assault jsem si před koncertem popovídal s italskou doom metalovou...
Album Milana Schelingera Agentura Holubí dům dokončila AI
Pod názvem Agentura Holubí dům vychází album Milana Schelingera, které...
Marie Němcová a Šimon Bilina vydávají lyrickou skladbu Já jsem Ty
Jemná, lyrická, intimní balada se silnou melodií a křehkou poetikou. To je...
Na festival Mezi ploty se mohou těšit Kristýna a Eva
Po těžkých covidových letech se festival Mezi ploty vrací ve velkém...
Písničkář RODAN se rozhodl poprvé otevřít svá témata v rodném jazyce
Telentovaný písničkář RODAN vydává nové EP s názvem Volám...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.