Fenomén My Chemical Romance přivezl do Prahy emoce a nostalgii

Zmrtvýchvstalí My Chemical Romance se v rámci svého Reunion Tour vrátili do Prahy. Naposledy tady vystoupili v roce 2007, kdy byla éra emo a hudba party kolem Gerarda Waye na vzestupu. Jenže časy se mění. Nebo ne? V sobotu to tak v O2 areně rozhodně nevypadalo. Zástupy černě oděných fanoušků s různobarevnými hlavami a tunami očních linek působily dojmem, že přicestovaly časem rovnou z roku 2013, kdy se kapela rozpadla, protože nedokázaly vydržet ani den bez svých hrdinů. A jejich láska a oddanost kapele za ta léta ani trochu nepolevila.

Večer otevírala ještě skoro neznámá česká kapela 
Manon Meurt. Všichni přítomní trochu zrozpačitěli, když začala první píseň a stále se neozýval žádný zpěv. Po nějaké době pochopili, že hudba Manon Meurt dává vokálům jen minimální prostor a místo toho se soustředí na silné kytarové melodie zjemněné snovými tóny kláves. Bylo ale zřejmé, že fanoušci My Chemical Romance netuší, jak s hudbou tak odlišnou od jejich obvyklého hudebního repertoáru naložit. Do hypnotické melodie se ozýval tlumený hovor, ale kapela si vysloužila alespoň zdvořilý potlesk. Manon Meurt zajisté působí výborně jako kulisa k zamyšlení v intelektuálních klubech, ale obří podium O2 areny jim neslušelo.


K punkovosti 
My Chemical Romance se příliš nehodí ani klasický rock švédských Eclipse, přesto se s osazenstvem arény velmi rychle sžili. Členové kapely jsou frajeři s hvězdným vystupováním a sledovat jejich energické kousky na podiu zahřeje srdíčko každého pravého rockera. Jejich hudba má stadionový potenciál, je plná chytlavých melodií a kytarových sól a třeba závěrečnou Viva La Victoria s nimi zpíval už i shromážděný dav. Diváci si Eclipse tak oblíbili, že se kapela dokonce po skončení setu přišla ještě uklonit.

Očekávaní My Chemical Romance 
vstoupili na podium nenápadně a tiše se songem The Foundations Of Decay. Jde o první a dosud jedinou píseň, kterou kapela nahrála po svém reunionu v roce 2019 a tak přestože je poměrně nová, celý stadion ji už znal zpaměti. Po několika slokách skromného vystoupení ale rudá opona v pozadí spadla a odhalila ve tmě svítící trosky postapokalyptického města, což byl pokyn to pořádně osolit a nastalo davové šílenství, které nepolevilo až do konce koncertu. Skákajícím davem se sborově nesl zpěv a jásot a emocím zjevně podléhal i frontman Gerard Way na podiu. Největší euforie samozřejmě nastala u nejoblíbenějších songů TeenagersWelcome To The Black ParadeI’m Not Okay (I Promise)Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na) a Famous Last WordsMy Chemical Romance také překvapili fanoušky písní Heaven Help Us, kterou zahráli živě poprvé od roku 2008. Jako přídavek zazněla slavná HelenaMastas Of Ravenkroft a The Kids From Yesterday a kapela se rozloučila instrumentálním sólem.Přestože bylo Gerardovi při mluvení trochu špatně rozumět, a přestože si suvenýr domů odnesli jen ti opravdu nejšťastnější, kteří se chopili jednoho z několika málo hozených míčů či trsátek, shromáždění Killjoys byli vesměs přemoženi dojmy – vždyť před nedávnem nikdo z nich nevěřil, že své oblíbené songy ještě někdy uslyší naživo. I když My Chemical Romance už nejsou těmi vzteklými emo mladíky, ale usedlými dospěláky ve středních letech, pořád jim to hraje. A vzhledem k věku přítomných fanoušků k sobě stále přitahují nové posluchače. Dokazují tak, že jejich hudba není jen pouhou generační záležitostí.

Fotky od Min
Fotky Manon Meurt od Ivet
GALERIE

Související obsah:

» My Chemical Romance vydali první nový song od roku 2014   (Karolína Milotová, 13. 05. 2022)
» Velkolepý návrat My Chemical Romance. Zastaví se i v Praze!   (Monika Jetelová, 28. 04. 2022)
» Black Parade   (Ondra Kocáb, 12. 09. 2012)
» I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love   (Ondra Kocáb, 12. 09. 2012)
» Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys   (Ondra Kocáb, 12. 09. 2012)
» Three Cheers for Sweet Revenge   (Ondra Kocáb, 12. 09. 2012)
» My Chemical Romance ohlásili návrat a první show po 7 letech   (Ondra Kocáb, 01. 11. 2019)
» 15 kapel, jejichž rozpad v 21. století nás nejvíce mrzel: Část II.   (David Malý, 25. 08. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem
30.06.

Štěpánovický koncert nabídl tři formace s hardrockovým finišem

Malebná obec u Klatov s názvem Štěpánovice pohostila v pátek 24.6.2022 na soukromě laděné akci hned...


Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy
30.06.

Only the Poets zavítají v srpnu do Prahy

Only the Poets, britská poprocková kapela, jež vznikla v roce 2017, se do podvědomí fanoušků dostala zejména díky...


Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album
30.06.

Singl Sins je jen začátek, Support Lesbiens slibují nové album

Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového...


Po ročním odkladu se vrací maskovaná banda z Iowy.
30.06.

Po ročním odkladu se vrací maskovaná banda z Iowy.

Po ročním odkladu dorazí konečně do Prahy i maskovaná banda z Iowy. Slipknot se k nám vrací pravidelně, naposledy navštívili...


Green Day na Rock for People plnili sny
29.06.

Green Day na Rock for People plnili sny

Americké trio Green Day se do České republiky vrátili po pěti letech a rozhodně si nemuseli plnit žádné...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lidová Redlová
01.06.

Lidová Redlová

» Redlová Lucie

Dvě desetiletí se písničkářka Lucie Redlová bránila naplno navázat na...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru