Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího Mádla, zveřejnila Ewa Farna jeho videoklip. Překvapila tím návštěvníky festivalu Rock for People, který právě probíhá v Hradci Králové. Klip, stejně jako film, vtáhne diváky do atmosféry Prahy 60. let. 

„Vážení posluchači zůstaňte u svých přijímačů. Zbuďte své blízké a sousedy. Za malý okamžik budeme vysílat mimořádně důležitou zprávu." Těmito slovy Táni Pauhofové začíná song i videoklip Vlny, který diváky okamžitě přenese do prostředí stejnojmenného filmu režiséra a scenáristy Jiřího Mádla. Ten spolu s Prokopem Jelínkem také stojí za námětem právě odpremiérovaného klipu. „Chtěli jsme, aby se titulní píseň protnula s příběhem filmu a zároveň, aby se propojila Ewy energie s energií našich postav. To vše jsme pak zabalili do nadčasovosti, která hudebním klipům sluší," okomentoval záměr Jiří Mádl.„Premiéra videoklipu na festivalu byla i pro nás premiérou, za dobu našeho fungování to bylo poprvé, kdy byli festivaloví návštěvníci svědky takového uvedení. Za těch bezmála 30 let, co Rock for People pořádáme, se náš program rozrostl a dávno překročil nejen hranice žánrů, ale stal se multikulturním a my se snažíme pořád překvapovat něčím novým. Baví nás, že letos je to právě spojení hudby a filmu, tím spíš, když za ním stojí tak talentovaní tvůrci jako Ewa Farna a Jiří Mádl a tématem Vln je odvaha a svoboda, což jsou hodnoty, které jsou nám blízké," popsal festivalové překvapení na Rock for People jeho ředitel Michal Thomes

O další nečekaný festivalový moment se postaral Ivan Vodochodský, herec, moderátor a otec Vojtěcha Vodochodského, který ve Vlnách hraje hlavní postavu Tomáše. Ten premiéře videoklipu přihlížel z publika a byl spontánně Ewou pozván na podium. 

„Film a videoklip mají mnoho společných tvůrčích linek. Ve filmu Vlny pracujeme s historickým archivem, který pro něj vybíral Prokop Jelínek. Podobný princip jsme použili i u klipu, jen Prokop, který ho režíroval, tentokrát místo archivu pracoval s vybranými scénami z filmu. Těmi poté se střihačem Filipem Maláskem prostříhali záběry natočené s Ewou. Výsledek tak působí, jako by Ewa ve filmu hrála. Klip se natáčel na filmových lokací, pracoval na něm stejný tým a pozorný divák v něm najde ikonické rekvizity z filmu i připravovaný merch," říká Monika Kristl, producentka snímku i videoklipu a dodává: „Song je pro nás krásným přemostěním od dobových písniček z filmu k tady a teď. Ewa sílu té doby skvěle převedla do současnosti." Úřadující Absolutní slavice je se svým dvorním spolupracovníkem Janem Vávrou zároveň autorkou textu ústřední skladby a spolu s Lukášem Chromkem a Matějem Turcerem složila také hudbu. Producentem písně je Ewolution Records.  

Zpěvačka Ewa Farna se už dříve vyjádřila k tvorbě songu: „Oslovení od Jirky mě moc potěšilo, věřím v jeho poctivost a profesionalitu v tom, co dělá. Jako u všech nabídek jsem však trvala na zhlédnutí filmu, a tak jsme se pár měsíců nazpět spolu s týmem, který jsem pro tento projekt vybrala, sešli v kinosále. S Lukášem Chromkem, Janem Vávrou a Matějem Turcerem jsme tedy pod vlivem toho krásného filmu sedli a skládali písničku inspirovanou odvahou a hodnotami redakce, která neuhnula před hrozbami a strachem a postavila se za to, v co věřila. Jistou nekonvenčnost a rebelii jsme chtěli zachytit i v písni. Chtěla jsem, ať písnička dokáže fungovat samostatně v mém repertoáru, zároveň ať je tam patrná inspirace tou dobou a ať je v ní cítit vzdor i naděje.”
GALERIE

Související obsah:

» Ewa Farna má napilno – turné, klip, aplikace, nové stránky   (Karel Souček, 10. 03. 2015)
» Ewa Farna v Karlíně oslavila deset let na scéně, popřát jí přišli Klus, Vytisková i Majk Spirit   (Karolína Košařová, 13. 11. 2016)
» Ewa Farna zpívá o tom, jak se nám naše skutky vrací   (Jitka Fialková, 27. 05. 2017)
» Leporelo Ewy Farné je pestré a barevné víc než dost   (Petr Škrabánek, 21. 12. 2014)
» Chcete poznat Ewu Farnou? Poslechněte si Leporelo!   (Karel Souček, 30. 10. 2014)
» Ewa Farna roztančila Jágra i Mádla   (Karel Souček, 15. 07. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice
17.07.

Hemlock , heavy metalová kapela z Las Vegas, odehraje koncert v legendárním klubu Modrá Vopice

Groovy metalová kapela Hemlock odstartovala na začátku července své evropské turné. Tahle parta muzikantů...


Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu
17.07.

Prague Louka ožije prvním ročníkem BadBoy Festu

Během letošního léta přivítá Praha zbrusu nový festival. Nese název BadBoy Fest a uskuteční se 24. srpna na malebné Prague...


Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra
17.07.

Michal Pavlíček vystoupí na Občanské plovárně s Unique orchestra

V rámci koncertní série Prague Open Air vystoupí kytarista, hudební skladatel, uznávaný autor symfonické...


Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba
17.07.

Imodium přichází se čtvrtým singlem z chystaného alba

Euforie z návratu na koncertní pódia i do studia v případě rockové kapely Imodium stále trvá. Po singlech Lampy, Tuláci a...


Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album
16.07.

Žižkovští The Tchendos avizují singlem Elvis už nežije druhé album

„Země je kulatá a Bůh není. Vakcíny fungujou, klima se mění. Elvis už nežije, Měsíc byl dobyt, je prostě dobrý...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru