Euforie 2014 - hudba bez hranic
Rock, bigbeat, jazz, tak to je pražský streetfest!
V Praze na Václavském náměstí v týdnu od 7.-13.července vyrostlo velké podium, kde vystoupila řada známých hudebníků. Ti následně potěšili fandy dobré muziky a každý si to hezky užíval i za deštivých přeháněk.
V pondělí 7.července po 17.hodině na pódium přišel pan Jiří Vávra 1.náměstek Hlavního města Prahy, aby tento hudební streetfest Euforie 2014 slavnostě otevřel. Poté společně s majitelem společnosti Agenci Prague Cherry Vladimírem Mertlíkem přivítali slovenského jazzmena a zpěváka Petera Lipu a jeho hudebníky z kapely Band.
I přes nepřízeń počasí, porouchané nástroje po velkém přívalovém dešti, přivítali diváci Petra Soviče & Golden Big Band Prague se svými hosty.
Během tohoto týdne se konalo celkem 14 koncertů, které střídavě moderovalali Lejla Abbasová a Miloš Knor.
Další dny vystoupily kapely Blue Effect, Garage & Tony Ducháček, Futurum, Stern ComboMeissen z Německa, Michal Prokop & Framus, Dan Bárta & Illustratosphere, Laura a její tygři, Bluesberry, Abraxas. Na závěr tohoto freefestu v neděli, zakládající členové kapely Marsyas - Zuzana Michnová a Oskar Petr představili nové členy této kapely. Odehráli fajnovej koncert a nadšení návštěvníci a fandové, by je bez přídavku nenechali odejít.
Závěr večera patřil formaci Vladimír Mišík& Etc. Vladimír Mišík, ale ze zdravotních důvodů nemohl vystoupit. Jako host vystoupil Ivan Hlas.
Stane se pražský streetfest Euforie tradicí?
Tak s tímto velkým přáním se loučila milá moderátorka Lejla Abbasová za všechny, kteří tento projekt pro vřejnost připravili.
Pokud se přání pořadatelů splní a tato akce se stane tradiční součástí hudebního kalendáře Prahy, tak se už nyní můžeme těšit na další ročník.
Hudební knihovna pro vás z části tento pražský streetfest zdokumentovala a vy můžete nakouknout do přiložené fotogalerie.
Související obsah:
» Vladimír Mišík si balady na nové album vybral sám (Karel Souček, 10. 03. 2014)» Vzkaz od Zuzany Michnové a Oskara Petra (Jana Kleinbauerová, 09. 07. 2014)
» Tenhle film si Zuzana Michnová zaslouží (Karel Souček, 24. 08. 2013)
» Do roka a do dne, slibuje Dan Bárta (Karel Souček, 19. 05. 2014)
» Při koncertu Blue Effect stály i chlupy v podpaží (Jana Kleinbauerová, 09. 09. 2013)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Nothing More zazářili i na divadelních prknech
Autorkou fotografií je Adéla Horelicová. Organizátoři festivalu Rock for People naplánovali do Prahy na úterý...
Deset let Bert & Friends: koncert v Archa+ jako vrchol letošního roku
Po největším koncertě v zaplněném pražském Foru Karlín a několika vystoupeních v Asii vyrážejí Bert...
V legendárním pražském klubu Modrá Vopice představil Vilda Čok nové tváře kapely ByPass
Parádní koncert ve znamení třináctky! V klubu Modrá Vopice se odehrála parádní koncertní show rockera, který...
Sourozenecké orgie na Krymské
Ve středu 20. listopadu v pražském klubu Café V Lese vystoupily dvě sourozenecké kapely, Bratři...
Pánové z The Hara zatopili i v Praze
V rámci své podzimní tour poctili The Hara Českou republiku rovnou dvěma koncerty. Po vyprodané brněnské show...
» zobrazit více...
RECENZE
» Bretaň v hudbě kapely Bran zůstává,...
» Kapela Mňága a Žďorp hořela vždycky...
» Atmosférické Nanebevstoupení umí Paradise...
» Poslední rozkaz od W.A.S.P. slaví bezbožných...
» Výmluvy došly, Vasilův Rubáš natočil...
» Dýňoví power metaloví bozi Helloween...
» zobrazit více...
V legendárním pražském klubu Modrá Vopice představil Vilda Čok nové tváře kapely ByPass
Parádní koncert ve znamení třináctky! V klubu Modrá Vopice se odehrála...
Deset let Bert & Friends: koncert v Archa+ jako vrchol letošního roku
Po největším koncertě v zaplněném pražském Foru Karlín a několika...
Nothing More zazářili i na divadelních prknech
Autorkou fotografií je Adéla Horelicová. Organizátoři festivalu Rock...
Festival BESEDA zveřejnil první jména, americké Liturgy a Horse Lords i Makeshift Art Bar z Belfastu
Třiatřicátý ročník Festivalu BESEDA se uskuteční 31. 7. a 1. 8. 2026 v Tasově u Veselí...
Textures: Nemyslím si, že ještě někdy pojedeme hrát do Spojených států
Před koncertem holandských Textures na festivalu Brutal Assault jsem si popovídal...
Podzimní melancholie? Pojďme si připomenout největší letní elektro pecky
Polovina října je za námi, léto a dny plné slunečních paprsků...
Elektrïck Mann přicházejí s videoklipem o vnitřním boji a závislostech
„Všichni jsme tady blázni a já jsem bláznů král," zpívá v nezvykle...
Na Veveří se mohou těšit Nela a Pavla
Putovní festival Hrady CZ pokračuje o víkendu na Veveří. V naší soutěži jste...
Nové album Island Mint s názvem Slun je venku
Nové album kapely Island Mint s názvem Slun je venku a kapela ho pokřtí...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.
Hudební knihovna
REPORTÁŽ: Předčasný Halloween v MeetFactory
KLIP: Elán přichází s novým singlem a míří do Edenu
NAŽIVO: Machine Gun Kelly míří s novým albem do Prahy

















































































































