End Of Heartache - recenze

Recenze alba : The End Of Heartache

Celkový čas: 00:42:41
Vydavatel: Roadrunner records
Rok vydání: 2004
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Už ve středu 20. června se po dlouhých čtyřech letech vrátí do pražského Lucerna Music Baru králové metalcore Killswitch Engage. Připomeňme si tedy jejich průlomové a zároveň nejlepší dílo The End Of Heartache z roku 2004. Před nahráváním tohoto alba měla kapela na svém kontě stejnojmenný debut a dobře přijaté album Alive Or Just Breathing, přesto však šlo jen o nadějnou žánrovou partu, která v té době asi ani nepomyslela na to, že už za pár let z ní bude globální metalová hvězda.

Doba příprav recenzovaného alba byla ale pro skupinu klíčová především z jiného důvodů. Ze zdravotních důvodů totiž sestavu opustil výborný charismatický zpěvák Jesse Leach. Nikdo však tenkrát netušil, že kapela najde ještě daleko lepšího vokalistu a dost možná nejlepší hlas na celé scéně. Černošský frontman Howard Jones přišel z mathcore kapely Blood Has Been Shed a hned na tomto albu naplno světu dokázal svůj mimořádný pěvecký talent, který dokázal na rozdíl od řady dalších zpěváků naprosto přesvědčivě prodat i naživo.

Nejenom Jonesovým výkonem se ale počin The End Of Heartache stal tak mimořádně úspěšným. Lví podíl na tom měly především skvěle napsané skladby a životní skladatelská forma kytaristy a producenta Adama Dutkiewicze. Ať už se jedná o titulní megahit s klenutým refrénem, který se objevil ve filmu Resident Evil: Apocalypsa a vyhrál americkou Grammy za Nejlepší metalový výkon, nebo stálice koncertního playlistu A Bid Farewell, When Darkness Falls a Rose Of Sharyn, ve všech případech šlo o geniální spojení tvrdého metalu s chytrými popovými melodiemi způsobem, na který mají trademark jenom Killswitch Engage.

Celé album je i mimo singly vzácně vyrovnané a nenajdete tady jediný slabší kus. Prostě metalový masterpiece, který spolu s přelomovými díly As I Lay Dying, All That Remains nebo Chimaira patří mezi zásadní stavební kameny celého metalcore žánru. V zimě letošního roku se však situace opakovala a opět ze zdravotních důvodů opustil kapelu pro změnu Jones.

Po tom, co předvedl na třech studiovkách s kapelou, tak všechny napadlo jediné možné řešení situace – návrat Jesseho Leache, se kterým mezitím Dutkiewicz ukuchtil projekt Times Of Grace. S Jessem kapela aktuálně natáčí nové album a se svým staronovým frontmanem se představí také v Praze. Je na co se těšit.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Nové probuzení Killswitch Engage?

Nové probuzení Killswitch Engage?

Veliké změny se odehrály v loňském roce u metalcorové bandy z Massachusetts...
ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Před odletem na olympiádu vydává Alex Choupenitch nový singl
22.07.

Před odletem na olympiádu vydává Alex Choupenitch nový singl

Sportovní fanoušci znají Alexe Choupenitche jako skvělého šermíře, který v roce 2021 vybojoval na olympiádě...


„Život zdá se sladký,“ je přesvědčena kapela Mig 21.
22.07.

„Život zdá se sladký,“ je přesvědčena kapela Mig 21.

Život zdá se sladký je název nové písničky oblíbené smíchovské skupiny Mig 21. Hudbu složil kytarista...


Monkey Business zpívají o dámě na kolejích, co tě vykolejí
22.07.

Monkey Business zpívají o dámě na kolejích, co tě vykolejí

Svoji klidnější tvář ukazuje skupina Monkey Business v druhém singlu a klipu z chystaného alba Když...


Monstrózní setkání v hlineckém prostředí
21.07.

Monstrózní setkání v hlineckém prostředí

Od roku 2020 žije na české hudební scéně koncertní projekt pod názvem Monster Meeting. Napříč různým...


4. ročník festivalu RockCastle s kapelami zvučných jmen
21.07.

4. ročník festivalu RockCastle s kapelami zvučných jmen

Už počtvrté v řadě se v roce 2024 v zámeckém areálu Moravského Krumlova uskuteční festival...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru