Elegantní Diva Baara připravuje abum Pod kůží

Zpěvačka Bára Vaculíková působí nejen ve vokální skupině Yellow Sisters a projektu Mateřská.com, ale také vystupuje pod pseudonymem Diva Baara. Nyní připravuje nové album Pod kůží, které má vyjít na podzim u vydavatelství Little M Records a zpěvačka ho pokřtí v pražské La Fabrice 9. 11. 2024. 

Bářiny spontánní písničky, často doprovázené ukulele, se zaměřují převážně na téma žen, jejich pocitů a vztahových zvratů. „Moje písničky jsou často inspirovány muži. Ale věnované jsou ženám," komentuje svou tvorbu s nadsázkou. Na rozdíl od alba Debut, které se neslo v duchu elektroswingu, přináší na novém albu Pod kůží vícežánrový přístup. Na albu se mísí soul, jazz, blues a latino, vše propojené jedinečným písničkářským stylem zpěvačky. V jedné skladbě se vrací i k electroswingu, díky kterému si ji posluchači zapamatovali.Bára pochází z hudební rodiny. Je dcerou zpěvačky a herečky Petry Černocké, známé především díky své filmové roli Saxany, která je ikonou českého showbussinesu. "Moje dcera je nadaná a pracovitá. Vydává už třinácté CD! Držím jí palce a doufám, že si na desce vzpomene i na svou matičku a něco si se mnou zazpívá,” komentuje Černocká. 

V průběhu své kariéry se Bára založila s dalšími třemi zpěvačkami vokální skupinu Yellow Sisters, se kterou vystupovala v 16 zemích. Kapela příští rok oslaví už 20. sezónu na hudební scéně. Posluchači Báru znají i z satirického dua Mateřská.com, které prorazilo hlavně díky jejich rapové písni a virálnímu videoklipu Laktační psychóza, který si bez všech příkras bere na paškál rané mateřství. Píseň vznikla jako reakce na účast Báry a její hudební kolegyně Lenky Boháčové v soutěži Hlas Československa 2012. 

"Desku připravujeme už dva roky. Teď nastal čas oslovit naše fanoušky, aby nám s jejím dokončením pomohli. Na Hithitu si mohou vybrat některou z řady krásných odměn. Můžou si koupit třeba lístek na křest, nebo si jít se mnou zaběhat. Zároveň tak pomohou naší desce na svět,” upřesňuje zpěvačka.Bára si napsala všechny písničky na desku, včetně českých textů. S aranžemi jí pomohl producent a bubeník Michal Pajdiak, spolu s dalšími muzikanty z kapely - Petrem Tichým, Veronikou Němcovou, Jakubem Juránkem a dalšími spolupracovníky. Těmi jsou například Emil Viklický, vibrafonista Radek Krampl, Honza Steinsdörfer z Chinaski, Petr Zatloukal z kapely Báry Polákové a další. Na desce uslyšíte také několik pěveckých duetů s různými zpěváky, jejichž jména zatím Bára nechce prozradit. „Počkejte si, ať máte překvapení," komentuje Vaculíková.
Foto: Kateřina Sobičková

Související obsah:

» Projekt Divé Baary se zaměří na ženská témata   (Karel Souček, 26. 06. 2017)
» Zpěvačka Diva Baara hluboce odkryla tvář na svém debutu   (Petr Škrabánek, 28. 12. 2017)
» Diva Baara zve k poslechu svého alba Debut   (Jitka Fialková, 16. 10. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze
15.06.

Country folk ovládl stage; Sons of the East znovu v Praze

Australská indie folk country kapela Sons of the East znovu zavítala do Prahy, kde pro své fanoušky vystoupila ve středu...


Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla
14.06.

Otce Jana Bendiga si v novém klipu zahrál Zdeněk Godla

Jen pár týdnů po vydání úspěšného songu TU TU TU přichází zpěvák Jan Bendig s další novinkou. Ve skladbě...


Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People
14.06.

Ewa Farna představila nový videoklip překvapivě na Rock for People

Necelých 24 hodin od zveřejnění nového songu Vlny, který vznikl jako titulní píseň ke stejnojmennému filmu Jiřího...


Keltové z Bostonu nám zahráli punk
14.06.

Keltové z Bostonu nám zahráli punk

Pražskou Lucernou zněl divoký zvuk keltského punku od bandy z Bostonu. Minulý víkend jste mohli být součástí...


Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky
13.06.

Kafka Band novým singlem připomíná 100 let od úmrtí Franze Kafky

Křehká, jemná, melancholická. Taková je píseň Die Bäume – Stromy, která, stejně jako všechny předešlé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Je všechno dobrý? Je to složitější.
13.06.

Je všechno dobrý? Je to složitější.

» Kieslowski Marie

Sólové debutové album "Je všechno dobrý?” v digitální podobě...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru