Druhá tráva vrátila na pódium hlas Pavla Bobka

Jedenáct let po smrti populárního zpěváka Pavla Bobka zazněl jeho hlas opět na pódiu. Díky moderním technologiím si s ním ve vyprodaném Fóru Karlín zazpíval duet Robert Křesťan během koncertu kapely Druhá tráva. Skladba nyní vychází i s videem na YouTube kanále skupiny. Zajímavostí je, že během písničky se k Druhé trávě připojilo několik vzácných hudebních hostů, včetně kytaristy Michala Pavlíčka, klávesisty Jana Kořínka, perkusionisty Michito Sancheze a uskupení Clarinet Factory.  



Bobek byl kolega a kamarád, se kterým jsme spolupracovali na konci jeho kariéry a natočili jsme s ním několik alb. Často na něj vzpomínáme a hrajeme písničky ze společného repertoáru," popisuje zpěvák Robert Křesťan. S přípravou Bobkova hlasu a jeho uvedení během koncertu pomohl Druhé trávě producent Petr Ostrouchov, který je prasynovcem Pavla Bobka. Za režií koncertního videa stojí Linda Arbanová a Pepa Malina, zvuk smíchal kapelový zvukař Chris Schut.   

Prosincový koncert Druhé trávy k 33 výročí kapely byl několik měsíců dopředu vyprodaný a získal skvělé novinářské ohlasy. Téměř tři hodiny trvající vystoupené kapela zaznamenala a během roku z něj bude postupně vydávat další skladby. Mezitím mohou fanoušci na kapelu zajít v rámci turné, které začíná v lednu a končí v květnu.  

14.1.2025 – Tišnov, Kino Svratka 
11.2.2025 – Žamberk, Divišovo divadlo 
6.3.2025 – Brno, KD Rubín 
7.3.2025 – Uherské Hradiště, Kino Hvězda 
12.3.2025 – Trutnov, Společenské centrum Trutnov 
13.3.2025 – Černošice, Club Kino 
24.3.2025 – Uhříněves, Divadlo U
22 17.4.2025 – Praha, KD Barikádníků 
24.4.2025 – Praha, Divadlo Gong 
14.5.2025 – Brno, KS Omega (Musilka)
GALERIE



ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Deset koncertů, jeden silný příběh: Anna K. vyráží na turné
08.02.

Deset koncertů, jeden silný příběh: Anna K. vyráží na turné

Anna K. vyráží na speciální koncertní turné s názvem „Vždycky se budeme znát”.  Postupně deseti koncerty...


Esperanza Spalding – fenomén súčasného jazzu v Brne
07.02.

Esperanza Spalding – fenomén súčasného jazzu v Brne

JazzFestBrno si dlhodobo buduje reputáciu festivalu, ktorý do mesta prináša svetové mená a odvážne umelecké...


Organizátoři festivalu Rock for People dokončili hudební puzzle pro pátý den
07.02.

Organizátoři festivalu Rock for People dokončili hudební puzzle pro pátý den

Festival Rock for People 2026 rozšiřuje svůj program o další výrazná jména pro přidaný pátý den 15. června,...


Brutal Assault na soupisku doplňuje sedm kapel
07.02.

Brutal Assault na soupisku doplňuje sedm kapel

Festival Brutal Assault rozšiřuje svůj program o další výrazná jména napříč žánry a potvrzuje, že ani letos...


Kapela Naboso vydává své druhé autorské album
07.02.

Kapela Naboso vydává své druhé autorské album

Pražská kapela Naboso představuje své druhé studiové album Nahmatat na duši klid. Jeho slavnostní křest...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta