Do Brna zavane čerstvý vítr z Jeseníků

Přívlastky melancholická, tajemná, zádumčivá, romantická či autentická jsou neodmyslitelně spjaty s hudbou rockové kapely Priessnitz. Všechny tyto pocity si můžete se čtyřčlennou formací prožít v pátek 21. prosince, kdy jesenická skupina vystoupí od 20 hodin v brněnském Klubu Mersey.

Kapela vznikla v 80. letech jako punkové seskupení Chlapi z práce, název Priessnitz přijali během roku 1989. Ústřední dvojici tvoří zpěvák Jaromír Švejdík a kytarista Petr Kružík, kteří s různými muzikanty natočili devět alb. První Freiwaldau v roce 1991, zatím poslední Stereo před sedmi lety.

Jaromír Švejdík je ale znám i z dalších svých projektů. S kapelou Umakart právě vydává desku Vlci u dveří a spolu se spisovatelem Jaroslavem Rudišem je autorem železničářské trilogie komiksů Alois Nebel.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ



HUDEBNÍ ZPRÁVY
Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny
30.04.

Letňany vzlétnou na proudech padesátileté železné panny

Oslavy 50. výročí založení legendy Iron Maiden má i letos v rámci turné s názvem The Run For Your...


Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou
30.04.

Rockový Katapult jede narozeninovou šňůru, Sušice se stala její druhou zastávkou

Legendární Katapult s frontmanem Oldou Říhou slaví letos nádherné padesáté narozeniny. K tomuto...


Nesvatá trojice schválila město plameny: Unholy Trinity Tour v Praze
30.04.

Nesvatá trojice schválila město plameny: Unholy Trinity Tour v Praze

Pravděpodobně největší koncertní metalová událost tohoto roku je za námi. Behemoth nekompromisně zválcovali Prahu....


Brod 1995 přivítá v srpnu Kollera, Rybičky 48 nebo Mňágu
29.04.

Brod 1995 přivítá v srpnu Kollera, Rybičky 48 nebo Mňágu

Festival Brod 1995 zve již podvanácté do Českého Brodu na pestrý mix nejrůznějších žánrů i pověstnou...


Papa V Perpetua a jeho ghoulové míří do Prahy
29.04.

Papa V Perpetua a jeho ghoulové míří do Prahy

Švédská progresivně rocková parta Ghost se chystá na svůj šestý koncert v České republice. Po třech letech...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Duše v peří
15.04.

Duše v peří

» Joker Beat

Čtvrté album Joker Beat pod názvem Duše v peří vyšlo 20.12....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru